Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Chatka pre dvoch. Aké sú možnosti na Slovensku?

drevená chatka v lese medzi stromami

Hľadáte miesto, na ktorom si môžete poriadne a hlavne nerušene oddýchnuť a vychutnať voľný čas? Pobyt na chate je ako stvorený na trávenie času mimo iných ľudí a hotelov. Zaručuje súkromie a najmä pokoj, harmóniu a spojenie s prírodou. A práve tieto vlastnosti sú pre dokonalý oddych mimoriadne dôležité. 

Samotná príroda nám poskytuje možnosť návratu k sebe a vyvoláva v nás pocity pokoja a naplnenosti. Spomínate si, keď ste sa naposledy po prechádzke v lese cítili o čosi viac energicky a ľahšie? Pobyt v prírode je totiž ideálny na „dobitie bateriek“. Dobite si aj vy svoje baterky na chate v obklopení prírody. Chata pre dvoch je skvelou voľbou, keď túžite zmeniť prostredie a neláka vás pobyt v hoteli. Nezáleží na tom, či sa vyberiete s partnerom alebo partnerkou, najlepšou kamarátkou, kamarátom či súrodencom. 

Aj keď je aktuálna spoločenská situácia pre všetkých nás momentálne menej priaznivá, dôležité je neprestať veriť a ostať dobre naladený. My dúfame, že už onedlho sa bude dať opäť voľne cestovať a budeme sa môcť navrátiť k tomu, čo bolo nateraz potrebné obmedziť. Veríme, že dúfať neprestávate ani vy a môžeme si tak spoločne naplánovať jar a leto v prírode. Aj preto vám prinášame tento článok, v ktorom nájdete tipy na chaty na samote. Dozviete sa v ňom, aké výhody má chata na samote, kde na Slovensku a v Čechách nájdete ubytovanie tohto typu ale aj to, ako môžete mať aj vy svoju vlastnú chatku

Chaty na samote na Slovensku a v Čechách

Chaty na samote majú jednoznačne svoje čaro. Ponúkajú miesto na pobyt v obklopení prírody, ďaleko od ľudí, rušných miest a ulíc. Miesto ako stvorené na poriadny oddych a reset. Kde na Slovensku či v Čechách natrafíte na takéto chaty na samote? Pozrite sa spolu s nami na výber niekoľkých z nich. Kto vie, možno vás inšpirujeme natoľko, že sa rozhodnete pre takýto pobyt na chate a vydáte sa za oddychom hneď, ako to bude možné.

Chalupa na samote pri Terchovej, Slovensko

chalupa terchová
chalupa terchová
Zdroj foto: https://www.hauzi.sk/chalupa-na-samote 

Chatu na samote ako z rozprávky nájdete v prostredí lesov Malej Fatry. Táto autentická terchovská drevenica sa nachádza v Terchovej v časti Šípková a ponúka tú pravú chatovú atmosféru. Jej interiér je totiž zariadený v typickom štýle aj do tých najmenších detailov. Táto doslova čarovná chata je miestom pre všetkých, ktorí milujú pobyt v prírode a tých, ktorí si túžia oddýchnuť od mestského života. Prostredie aj poloha chaty sú ideálne aj pre tých, ktorí by sa chceli vybrať za turistikou. Môžete sa totiž vydať napríklad po náučných chodníkoch Diery a Chleb či na Veľký Rozsutec alebo Pupov v Kysuckej vrchovine. 

Chata Ostrica na Spiši, Slovensko

chata ostrica
chata ostrica
Zdroj foto: https://www.hauzi.sk/chata-ostrica 

V srdci prírody na samote sa nachádza aj Chata Ostrica. Je situovaná v prostredí národného parku Slovenský raj. Jej poloha pri okraji lesa z nej robí ideálne miesto na pobyt v prírode, kde vás nik nebude rušiť. Nachádza sa na začiatku rekreačného strediska Košiarny briežok a tak nebudete mať ďaleko ani k obľúbenému turistickému centru Čingov. Chata Ostrica je zrubovou stavbou a je zariadená vo vkusnom a modernom horskom štýle. 

Tip: Viete, v akých štýloch si môžete zariadiť svoju chatku? Všetko o štýloch a tom, ako si vybrať ten svoj správny pre vás si môžete prečítať v našom článku.

Chata Medvědí skála v Beskydách, Česko

chata medvedi skala
chata medvedi skala
Zdroj foto: https://www.hauzi.sk/chata-medvedi-skala 

Unikátnu chatu na samote nájdete aj v českých Beskydách. Chata Medvědí skála je skutočne originálnym a autentickým miestom uprostred panenskej prírody pri potoku a lese. Nachádza sa v obci Pstruží. Táto drevená chata je určená všetkým, ktorí milujú prírodu a všetko s ňou spojené a zároveň si radi doprajú trochu luxusu a pohodlia. Chata Medvědí skála totiž ponúka aj ideálny oddych, pretože jej súčasťou je aj vlastné wellness. Tak si môžete užívať plnohodnotný relax mysle a tela. Chata je zariadená vo vkusnom štýle typickom pre chatové objekty s množstvom prírodných materiálov. 

Prečo je dobré mať chatku na samote?

Okrem už spomínaných benefitov chatky na samote, akými je vysoká miera súkromia, možnosť pobytu v obklopení prírody a nikým a ničím nerušený relax, existuje mnoho ďalších výhod, ktoré chatka na samote ponúka. Žijeme v uponáhľanej a mnohokrát poriadne stresujúcej dobe. Presviedčať sa o tom môžeme obzvlášť teraz v období pandemickej krízy, kedy sme vystavení mnohým zmenám, obmedzeniam a situáciám, na ktoré sme neboli zvyknutí. Omnoho viac času trávime doma a omnoho viac využívame digitálne technológie, ktoré už aj predtým boli súčasťou našich bežných dní možno viac, než by bolo potrebné. Technológie sú síce v mnohom nápomocné a zjednodušujú či uľahčujú nám život, no tak ako všetko, aj oni majú svoju „odvrátenú tvár“. Preto je dôležitá rovnováha medzi ich využívaním a oddychom od nich. Pýtate sa, ako to súvisí s chatou na samote? Odpoveďou je digitálny detox. 

Chata na samote je totiž skvelým prostriedkom k tomu, aby ste si oddýchli a „vypli“ od používania smartfónov a neustáleho pripojenia na internet. 

Podstata digitálneho detoxu spočíva v tom, že sa aspoň na istý čas odpojíte a nebudete využívať technológie a zariadenia, ktoré bežne využívate. 

Na digitálny detox sa často zabúda a mnohí o ňom ešte ani nepočuli. Avšak nepretržité pripojenie a využívanie digitálnych technológií môže mať svoje následky. Môžu sa prejaviť ako neustála bolesť hlavy, únava, znížená koncentrácia na prácu alebo iné povinnosti či bolesti chrbta a krku. 

Kedy ste naposledy strávili čo i len jeden deň bez digitálnych technológií? S digitálnym detoxom vám môže pomôcť práve chata na samote, na ktorú sa môžete vydať cielene so zámerom odpútania sa od digitálneho sveta. Budete v obklopení prírody, v novom prostredí a tak vás pripojenie sa naspäť bude lákať o čosi menej. Budete si môcť nerušene vychutnávať čas len pre seba, bez akýchkoľvek impulzov z online sveta. Môžete si užívať prírodu, prechádzky lesom, pobyt na slniečku a to všetko bez toho, aby vás rušil telefonát, pípnutie mailu či upozornenie zo sociálnych sietí. 

Cítite, že by ste takýto digitálny detox potrebovali aj vy? Ak je pre vás ťažké vzdať sa na istý čas svojho smartfónu, skúste pobyt na chate na samote. Bude to pre vás jednoduchšie, nebudete v rovnakom prostredí a nové podnety z prírody okolo vás zamestnajú natoľko, že možno na celý digitálny svet zabudnete. 

Aj vlastná chata je riešenie

Pobyt na chate nemusí spočívať len v jej prenájme. Existuje aj možnosť mať vlastnú chatu, čo je asi ten najideálnejší prípad. Už dávno nie je pravidlom, že vlastniť chatu si môžu dovoliť len tí „bohatší“. Zabezpečiť pozemok a chatu na ňom je dnes už relatívne jednoduchou a nie príliš finančne náročnou záležitosťou. Ceny pozemkov sa všeobecne líšia v závislosti od ich veľkosti, kvality ale aj polohy. Pozemky v blízkosti miest a obcí sú cenovo vyššie, než tie o čosi viac vzdialené. Pri výbere pozemku ide samozrejme o vaše preferencie, no všeobecne sa na stavbu chaty hodí viac pozemok, ktorý je mimo obývaných oblastí. Tak budete mať zaručené súkromie, pokoj a spojenie s prírodou, presne ako na chatách na samote, ktoré sme spomínali vyššie. Cena pozemku preto môže byť nižšia a tak si ho budete môcť dovoliť. 

Cena pozemkov na samote či polosamote sa môže pohybovať v rozmedzí od 10 do 20EUR za meter štvorcový

Ten ideálnejší prípad pri stavbe chaty je, ak pozemok už vlastníte alebo prípadne disponujete záhradou, na ktorú by ste chatku mohli umiestniť. 

Mať vlastnú chatu či chatku je naozaj na nezaplatenie. Môžete sa za oddychom vydať kedykoľvek sa vám bude žiadať. Zároveň budete mať dostatočné súkromie na to, aby ste si vychutnali čas strávený mimo mesta. Ani samotná chatka ako produkt nie je určená len tým bohatším. Dnes sú záhradné chatky a drevené chatky pomerne dostupným tovarom a aj to je dôvod, prečo ich popularita stále. Svoju vysnívanú drevenú chatku si môžete vybrať aj z našej ponuky. Nájdete v nej chatky od tých najmenších rozmerov až po poschodové chaty vhodné aj na bývanie. Všetky naše chaty sú vyrábané zo smrekového alebo borovicového dreva, ktoré pochádza zo škandinávskych a sibírskych oblastí. Tento typ dreva má vyššiu hustotu a tým rastie aj jeho odolnosť voči poveternostným podmienkam. A čím vyššia odolnosť dreva, tým dlhšia trvácnosť a životnosť chatky. 
My sme vám samozrejme k dispozícii a radi vám budeme asistovať pri výbere chatky či zodpovedaní akýchkoľvek otázok či nejasností. Veríme, že sme vám týmto článkom aspoň trochu vylepšili vyhliadky do nasledujúceho obdobia a že pomaly a isto začneme všetci plánovať jarné a letné výlety do prírody za oddychom, turistikou či dokonca digitálnym detoxom. ☺

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice