Spoločnosť

Výroba a realizácia

Ako prebieha výroba našich produktov?

Záhradné altánky a vybrané záhradné domčeky na náradie dodávame už natreté impregnačným náterom v cene.

Keďže vieme, že pri rozhodovaní sa o kúpe chaty, altánku, či záhradného domčeka chcete mať čo najviac informácií, rozhodli sme sa priblížiť vám výrobný proces našich produktov. Veríme, že aj tieto informácie vás utvrdia v tom, že ste u nás v dobrých rukách.

 

Všetky naše produkty vyrábame z kvalitného smrekového a borovicového dreva, ktoré má škandinávsky alebo sibírsky pôvod a vďaka tomu aj oveľa dlhšiu trvácnosť. Pri výbere sme veľmi opatrní a dozeráme na kvalitu a zdravie dreva. Náš proces výroby má tieto fázy:

 

Pílenie na fošne

Drevo najskôr pílime na fošne (rezivo) a potom ukladáme na seba tak, aby mohol cez medzery prúdiť vzduch. Prirodzeným schnutím zabránime znehodnoteniu dreva plesňami a vzniku prasklín.

Dlhodobé sušenie

Drevo strávi prirodzeným sušením na voľnom priestranstve 3 roky. Následne ho dosušujeme v špecializovaných sušičkách, aby malo finálnu vlhkosť maximálne 14-16%.

Moderné technológie

Pri výrobe využívame moderné technológie, ktoré nám uľahčujú prácu a zaručujú, že materiál bude dôkladne opracovaný a finálny výrobok vo vašej záhrade bude naozaj kvalitný a trvácny.

Impregnačný náter

Záhradné altánky a vybrané domčeky na náradie dodávame už natreté impregnačným náterom, ktorý si môžete vybrať z našej ponuky. Ku ostatným produktom od nás dostanete bezfarebný impregnačný náter zdarma.

TOP KVALITA MATERIÁLOV

Keďže vieme, že povesť firmy závisí od kvality produktov a služieb, dávame si veľmi záležať na tom, aby boli naše domčeky a altánky z kvalitných materiálov a precízne zmontované.


Warning: Illegal string offset 'target' in /data/0/a/0ad94643-1017-48ec-99c9-b96c97ebec09/mojaltanok.sk/web/wp-content/themes/altanok/page-templates/production.php on line 104

Warning: Illegal string offset 'target' in /data/0/a/0ad94643-1017-48ec-99c9-b96c97ebec09/mojaltanok.sk/web/wp-content/themes/altanok/page-templates/production.php on line 104

TVRDÉ SEVERSKÉ DREVINY

Využívame iba škandinávske, sibírske alebo ruské smreky z veľkých nadmorských výšok, kde sú náročné poveternostné podmienky a smreky tak majú hustejšie drevo a sú tvrdšie a trvácnejšie.


Warning: Illegal string offset 'target' in /data/0/a/0ad94643-1017-48ec-99c9-b96c97ebec09/mojaltanok.sk/web/wp-content/themes/altanok/page-templates/production.php on line 104

Ako prebieha montáž?

Cena montáže sa pohybuje od 190 € pri altánkoch a domčekoch na náradie a od 200 € pri záhradných chatkách. Montáž realizujú naše vlastné montážnicke tímy. Montáž prebieha vačšinou v priebehu jedneho pracovného dňa. Pri vačších chatkách je doba montáže v závislosti od modelu a veľkosti.

Cena je individuálna

Cena montáže je uvedená pri každom produkte v jeho katalógovej karte. Pri výslednej cene záleží od veľkosti a zložitosti každej chatky či altánku.

Dovoz v rámci SR zdarma

V prípade, že si klient u nás objedná celú službu, teda produkt aj montáž, získa pri vybraných produktoch bezplatný dovoz v rámci celého Slovenska. Pri každom produkte je uvenené, na ktoré sa akcia vzťahuje.


Podkladová plocha a jej parametre

Vo väčšine prípadov nemáme na podklad žiadne špeciálne požiadavky. Altánky a chatky sú po zložení samonosné a na zabezpečenie stability nie sú potrebné žiadne kotviace prvky.

Potrebujem alebo nepotrebujem podkladovú plochu? To je jedna z najčastejších otázok, ktorú nám zákazníci kladú. Odpoveď znie, že stačí pripraviť obyčajnú spevnenú a zarovnanú plochu. Podkladovú plochu môžete spevniť napríklad zámkovou dlažbou, štiepaným prírodným kameňom, drvinou, alebo môžete pripraviť jednoduchú betónovú platňu.

Podklad by mal byť čo najvodorovnejší, aby boli váš altánok, domček na náradie, či chatka nielen krásnou ozdobou, ale aj funkčnou pýchou vašej záhrady. Podklad môže mať rôzne tvary: kruh, šesťuholník, či štvorec. Záleží len od šikovnosti majstra a prostredia, v ktorom sa altánok či chatka budú nachádzať.

 

Pri príprave podkladovej plochy pod záhradnú chatku alebo altánok je zákazník povinný pripraviť si zarovnaný povrch. Ako základ môžete vysypať a zhutniť štrkové / makadamové lôžko v hrúbke cca 10-15 cm (v závislosti od rozmeru), na ktoré uložíte zámkovú dlažbu, alebo do roviny rozmiestnite betónové kocky. Ide o najjednoduchšie a najmenej finančne náročné riešenie.

Zle pripravená podkladová plocha a poveternostné vplyvy sa podieľajú na tom, že časom dochádza k nerovnomernému usadaniu stavby a k vlhnutiu stien a podlahy. Príprave podkladovej plochy preto, prosím, venujte dostatočnú pozornosť.

 

 

Dôležitosť betónovej platne

Pre domčeky a chaty nad 25 m2 je najvhodnejšia betónová platňa s hrúbkou cca 20 cm, ktorá je vystužená betonárskou oceľou alebo kari sieťovinou. V opačnom prípade platňa popraská.

Elektrická prípojka nie je potrebná

Pri výstavbe / montáži si vystačíme aj bez elektrickej prípojky. Výrobok dokážeme postaviť aj na odľahlom, ale stále dopravne dostupnom mieste, napríklad v záhradkárskej oblasti.

Materiál si do 15 metrov vynosíme sami

Ak nám terén v okolí miesta výstavby umožní dostať sa autom aspoň na vzdialenosť 15 metrov od podkladovej plochy, nemusíte si robiť žiadne starosti. Materiál si vynosíme sami. Ak je však vzdialenosť väčšia, požadujeme od zákazníka pri vynášaní materiálu súčinnosť a pomoc.

Bez podlahy musíme altánok ukotviť

Ak bude váš altánok umiestnený bez podlahy, rátajte, prosím, pri príprave podkladu s tým, že altánok budeme musieť ukotviť. Pod všetky stĺpy je potrebné pripraviť betónové pätky, na ktoré altánok ukotvíme.

Máte ďalšie otázky? Napíšte nám

Uvedomujeme si, že pri rozhodovaní sa o kúpe chaty či altánku potrebujete viac informácií. Ak máte ďalšie otázky k jednotlivým produktom, procesu výroby či k montáži, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Radi vám osobne poradíme.

Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho prehliadača. VIAC INFO