Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Drevená chata – miesto oddychu a pohody, či nový biznis plán?

Drevená záhradná chata CAIRO s terasou v tvare pismena L postavená na impregnovaných hranoloch v chatovej oblasti

Ľudia v letnom období stále častejšie hľadajú priestor, kde nájdu nie len rekreáciu, ale aj oddych a kľud. Každým rokom sa stáva stále obľúbenejším miestom práve drevená chata pred luxusným hotelom, či veľkým komplexom plným ľudí a množstvom aktivít.

Doba sa zrýchľuje a nás každodenne obklopuje stále viac ľudí a aktivít, takže je prirodzené, že sa nám žiada oddych v príjemnom prostredí, v obklopení prírody a jednoduchého prostredia bez zbytočných doplnkov, ktoré v konečnom dôsledku nie sme ani schopní dostatočne využiť.

Mnoho z nás si pamätá práve zážitky, z rodinných stretnutí, kde stará drevená chata hrala hlavnú úlohu. Po čase však tento trend upadol a tieto miesta začali chátrať, ako novinky prišli veľké hotelové komplexy, ktoré návštevníkom okrem ubytovania ponúkali aj množstvo voľno časových aktivít, možnosti pre šport, či spoločenské vyžitie. Toto však upadá. Ľudia stále chcú istú hladinu komfortu, no medzi to sa už priraďuje aj menej ľudí a kľudné prostredie.

Drevená chata tak začína byť v popredí dokonca aj pred niekoľko hviezdičkovými hotelmi. Majitelia takýchto chát však majú dve možnosti. Buď si tento priestor ponechajú pre seba a užívajú si luxusný priestor pre oddych a regeneráciu, alebo v tomto mieste nájdu aj nový biznis model. Práve takéto miesta sú veľmi zaujímavé pre ľudí, ktorí potrebujú skutočne zregenerovať nie len svoje telo ale aj myseľ.

Čo by však takáto drevená chata mala ponúknuť aby bola zaujímavá na trhu ponúk s rekreačnými miestami?

Ako základné parametre, ktoré by mal tento rekreačný priestor ponúknuť sú rozhodne základné vybavenie, ako kuchyňa, kúpeľňa, toaleta, spálňa a terasa, či veranda. Toto vybavenie sa však považuje za úplný základ najnižšej cenovej hladiny.

Zaujímavé sú ale práve tie menej štandardné možnosti, ktoré môže drevená chata ponúknuť. Medzi často videné je to rozhodne vírivá vaňa, či kaďa v exteriéri, masážny sprchový kút, alebo suchá sauna.

Ak je priestor chaty väčší, jej potenciál môže byť využiteľný aj pre firemné porady, v tomto prípade však treba myslieť na spoločenskú miestnosť, ktorá by mohla byť využiteľná, ako konferenčný priestor. V tomto prípade by teda mala disponovať aj premietačkou, bielou stenou, alebo plátnom na premietanie, väčším konferenčným stolom a dostupným gastronomickým zabezpečením.

Riešením občerstvenia môže byť buď externá firma, ktorá zabezpečí stravovanie, alebo miestna reštaurácia, ktorá sa postará o doručenie jedla v čase raňajok, obeda a večere.

V každom prípade je podstatné myslieť na to, že drevená chata je priestor, ktorý si vyžaduje pozornosť. O takéto miesto je potrebné sa starať. Nie len o interiér, ale aj exteriér. Kosenie, údržba zelene, či samotná propagácia tohto miesta. Vytvoriť tomuto miestu dušu je podstatné nie len pre majiteľa, ale aj človeka, ktorý sa na toto miesto bude možno každoročne s radosťou vracať a spájať si s týmto miestom letné spomienky na oddych s priateľmi a rodinou. Lebo každá pekná príhoda z nášho detstva sa začína „vtedy na chate“…

Drevená chata rovnako ako jej konštrukcia by mala byť priestorom, ktorý žije a to zabezpečí len jej aktívny majiteľ, ktorý do nej bude investovať svoju energiu, ktorá sa rozhodne postupom času vráti.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice