Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Chatka pre dvoch. Aké sú ďalšie možnosti na Slovensku?

romantické svetlá na dreve

Hľadáte dokonalé miesto, kam by ste sa mohli so svojim parterom či kamarátom/kou vybrať za oddychom v obklopení prírody? O skvelých miestach na poriadny relax pre dvoch sme vám už v našom magazíne písali a pre veľký úspech prichádzame s novými tipy na chaty pre dvoch!

Čo v článku nájdete:

V dnešnej uponáhľanej dobe je čoraz dôležitejšie vedieť si nájsť čas na oddych. Jedným zo spôsobov, ako poriadne vypnúť, je dopriať si pobyt na chate v srdci prírody. Pravidelný pobyt v prírode prináša množstvo benefitov a môže byť doslova terapeutický. V tomto článku sa pozrieme na to, aké výhody pobyt na chate prináša, na to, kam sa za takýmto relaxom na Slovensku vybrať, ale aj na to, ako si môžete vytvoriť vlastnú oázu oddychu.

Čo prináša pobyt na chate v prírode?

Opätovné spojenie s prírodou a digitálny detox

Digitálny detox je čoraz viac vyhľadávaný a pobyt na chate v prírode poskytuje ideálnu príležitosť odpútať sa od digitálneho sveta a ponoriť sa do pokoja prírodného prostredia. Občasné odpojenie sa od technológií je pre človeka priaznivé, môže pomôcť znížiť stres a dovoliť si naplno vychutnávať prítomné okamihy. 

Liečivé výhody pre telo a myseľ

Príroda ma pozoruhodnú schopnosť liečiť a obnoviť duševnú a fyzickú rovnováhu. Pravidelný pobyt v prírode môže zlepšiť náladu, znížiť úzkosť ale dokonca aj podporiť kreativitu. Nehovoriac o dôležitosti a blahodarných účinkoch čerstvého vzduchu, zelenej scenérie a prírodných zvukov.

Pastva pre zmysly

Pobyt na chate v prírode ponúka možnosť ponoriť sa do krásy prírody, ktoré pôsobia na naše zmysly. Od úchvatnej krajinnej scenérie, cez štebotanie vtákov až po žblnkajúce zvuky a šušťanie lístia – to všetko relaxačne vplýva na naše zmysly, čo zlepšuje náladu a znižuje úroveň stresu.

Spojenie s prírodou a biodiverzitou

Príroda je plná rozmanitých ekosystémov a fascinujúcich živočíchov a rastlín. Pobyt na chate v prírode ponúka možnosť pozorovať tento svet divokej prírody a spojenie s ním. Vďaka tomu sa nám naskytá možnosť lepšie si uvedomiť prepojenosť všetkých živých bytostí a viac si vážiť našu planétu.

Aktivity a rekreácia

Pobyt na chate tiež ponúka množstvo aktivít, od turistiky a cykloturistiky až po rybolov či pozorovanie hviezd. Oddych nemusí byť len pasívny. Aktívne strávený čas počas pobytu na chate je skvelým spôsobom ako sa odreagovať. Zapojenie fyzických aktivít prináša výhody, ako je zlepšenie kondície, zvýšenie absorpcie vitamínu D a zlepšenie nálady. Okrem toho, aktivity v prírode môžu byť niekedy aj poriadnym dobrodružstvom, čo podnecuje seba-objavovanie a osobný rast.

Čas na odpočinok a reflexiu

Je dôležité si z času na čas vziať pauzu od každodenných rutín a dopriať si odpočinok, načerpať nové sily a získať novú perspektívu. Čas strávený na chate môžete využiť na opätovné spojenie sa so svojim vnútorným ja a zosúladiť sa s vašimi hodnotami a ašpiráciami. 

Chata pre dvoch na Slovensku – kam sa vybrať?

Chaty na samote v prírode majú jednoznačne svoje čaro. Ponúkajú miesto na pobyt v obklopení prírody, ďaleko od ľudí, rušných miest a ulíc. Sú miestom ako stvoreným na poriadny oddych a reset. Kde na Slovensku natrafíte na takéto chaty? Pozrite sa spolu s nami na výber niekoľkých z nich. Kto vie, možno vás inšpirujeme natoľko, že sa rozhodnete pre takýto pobyt na chate a vydáte sa za oddychom hneď, ako to bude možné.

Hviezdna noc

Hviezdna noc
Zdroj: hviezdnanoc.sk
Hviezdna noc
Zdroj: hviezdnanoc.sk

Za dokonalým oddychom v srdci prírody sa môžete vybrať na túto chatku na Spiši, ktorá ponúka dych berúci výhľad na okolité prostredie. No nielen to. V chatke môžete priamo z postele pozorovať hviezdnu oblohu. Chatka poskytuje ničím a nikým nerušený oddych v lone prírody, ktorý si môžete dopriať počas celého roka. Vďaka krbovej piecke umožňuje pobyt aj počas zimných mesiacov. Okrem toho, využiť môžete aj aktivity v okolí, ako je napríklad jazda na koni, rozhľadňa či ocenený architektonický skvost Lesná sauna, ktorá sa od chatky nachádza len 500 metrov.

Chatka Hniezdo

Chatka Hniezdo
Zdroj: https://steyslovakia.com/ubytovanie/chatka-hniezdo/
Chatka Hniezdo
Zdroj: https://steyslovakia.com/ubytovanie/chatka-hniezdo/

Táto útulná chatka sa nachádza na Horehroní a je situovaná pri lese v rekreačnej oblasti, čo z nej robí dokonalé miesto na oddych na tichom mieste v obklopení prírody. Je vhodná pre páry ale aj menšie rodinky. Chatka poskytuje aj zastrešenú terasu, a tak si posedenie na čerstvo vzduchu môžete vychutnávať aj počas dažďa. Okolitá horehronská príroda poskytuje množstvo aktivít a možností na trávenie času, či už turistiku, cykloturistiku ale aj výlet vlakom či návštevu Lesníckeho skanzenu. 

Domček v raji

Domček v raji
Zdroj: https://www.hauzi.sk/domcek-v-raji
Domček v raji
Zdroj: https://www.hauzi.sk/domcek-v-raji

Romantický pobyt pre dvoch môžete absolvovať aj v tomto domčeku na samote ukrytom v lese na lúke. Domček sa nachádza v Banskobystrickom kraji. Poskytuje krásny výhľad na okolitú krajinu, ale aj zvieratá. Domček má k dispozícii veľkú miestnosť s posteľou, kde môžete oddychovať či sledovať z nej kone a srnky, ako sa pasú na lúke. Využiť tiež môžete možnosť prenajať si e-biky alebo doobjednať vonkajšiu kaďu na poriadne zrelaxovanie.

Tip: Za oddychom v prírode sa môžete vybrať aj na „o čosi menej tradičnú chatu“. Čo tak vyskúšať ubytovanie na strome? Môže to byť dobrodružné oživenie celého výletu! Na Slovensku máme hneď niekoľko takýchto typov ubytovania priamo v srdci prírody. Zaujímavé a netradičné domčeky na strome nájdete v tomto našom článku. 

Aj vlastná chata je riešenie

Mať vlastnú chatu je snom mnohých z nás. Predstavuje únik od zhonu každodenného života a poskytuje pokojné útočisko, ktoré môžete využívať kedykoľvek sa vám zachce. Nebudete musieť riešiť prenajímanie či cestovanie. Už dávno neplatí, že chata je niečo, čo si môžu dovoliť len tí „bohtaší“. Zadováženie si vlastnej chaty je dnes už relatívne jednoduchou a nie príliš finančne náročnou záležitosťou. Samozrejme, všetko závisí od mnohých faktorov, ako napríklad to, či už vlastníte pozemok, na ktorom by ste si chatu postavili alebo akú veľkú chatu by ste si radi zaobstarali. 

Ceny pozemkov sa všeobecne líšia v závislosti od ich veľkosti, kvality ale aj polohy. Pozemky v blízkosti miest a obcí sú cenovo vyššie, než tie o čosi viac vzdialené. Pri výbere pozemku ide samozrejme o vaše preferencie, no všeobecne sa na stavbu chaty hodí viac pozemok, ktorý je mimo obývaných oblastí. Tak budete mať zaručené súkromie, pokoj a spojenie s prírodou, presne ako na chatách na samote, ktoré sme spomínali vyššie. Cena pozemku preto môže byť nižšia a tak si ho budete môcť dovoliť.

Ten ideálnejší prípad pri stavbe chaty je, ak pozemok už vlastníte alebo prípadne disponujete záhradou, na ktorú by ste chatku mohli umiestniť. 

Tip: Prečítajte si, čo sa vám oplatí vedieť, keď kupujete chatu.

Mať vlastnú chatu či chatku je naozaj na nezaplatenie. Môžete sa za oddychom vydať kedykoľvek sa vám bude žiadať. Zároveň budete mať dostatočné súkromie na to, aby ste si vychutnali čas strávený mimo mesta. Ani samotná chatka ako produkt nie je určená len tým bohatším. Dnes sú záhradné chatky a drevené chatky pomerne dostupným tovarom a aj to je dôvod, prečo ich popularita stále. Svoju vysnívanú drevenú chatku si môžete vybrať aj z našej ponuky. Nájdete v nej chatky od tých najmenších rozmerov až po poschodové chaty vhodné aj na bývanie. 

Všetky naše chaty sú vyrábané zo smrekového alebo borovicového dreva, ktoré pochádza zo škandinávskych a sibírskych oblastí. Tento typ dreva má vyššiu hustotu, čo z neho robí odolnejší materiál voči poveternostným podmienkam v porovnaní s tuzemským smrekom. A čím vyššia odolnosť dreva, tým dlhšia trvácnosť a životnosť chatky.

Pri výbere vašej vysnívanej chaty vám veľmi radi pomôžeme! Ak potrebujete poradiť s výberom či máte otázky ohľadne našich produktov a služieb, neváhajte nás kontaktovať.

Prečítajte si tiež:

Investujte do celoročného oddychu!

Najkrajšie letné chaty so všetkým, čo potrebujete na oddych

Altánky – priestor, ktorý vás naučí oddychovať

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice