Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ako zariadiť altánok?

interiér moderného altánku

Praktický a estetický prvok do záhrady, ktorý prináša množstvo benefitov. Aj takto by sa dal charakterizovať záhradný altánok. Patrí medzi obľúbené a veľmi časté záhradné stavby a je doslova vylepšením pre každú záhradu, dvor či pozemok. Poskytne vám pohodlný priestor na záhrade, aby ste v nej mohli príjemne tráviť čas. Prečítajte si všetko, čo by ste mali (nielen) o zariaďovaní altánku vedieť.

Čo v článku nájdete:

Prečo mať doma záhradný altánok?

Záhradný altánok je multifunkčnou stavbou, ktorú môžete využívať na množstvo rôznych aktivít. Jedným z najčastejších dôvodov pre výber altánku je za účelom oddychu. Poskytuje miesto na relax, kde si môžete vychutnať čas na čerstvom vzduchu v obklopení prírody priamo u vás doma. Môžete sa tak kochať pohľadom na vašu záhradku či jazierko alebo si len tak čítať knihu, popíjať šálku kávy čaju alebo pohár vína. Altánok môže byť doslova záhradným kráľovstvom oddychu. Najmä, ak je vybavený príjemným a pohodlným sedením, hojdacou sieťou či pohodlným závesným kreslom.

Záhradný altánok tiež skvelo slúži ako zázemie pre záhradkárčenie a starostlivosť o záhradu. Ak ste pestovateľským nadšencom a vyžívate sa v záhradkárčení, záhradný altánok ako efektívneho pomocníka určite oceníte. Môže byť miestom, na ktorom počas zimy budete skladovať záhradné náradie a potreby. Tak budú uložené na jednom mieste a chránené pred poškodením vplyvom vlhkosti či chladu počas zimných mesiacov. Altánok však môžete využiť nielen na skladovanie, ale aj ako pracovné prostredie. Či už si v ňom budete pripravovať sadenice, spracovávať zozbierané plody alebo v pohodlí plánovať výsadbu na ďalšiu sezónu, altánok vám poskytne spoľahlivé miesto.

Altánok ocenia aj domáci kutilovia a majstri. Môže sa premeniť na akúsi vonkajšiu dielňu, v ktorej sa dá pokojne majstrovať. Ak je navyše pripojený na elektrinu, žiadne majstrovanie nebude problém. A neodradí vás už ani nepriaznivé počasie.

Hľadáte spoľahlivé miesto na parkovanie? Aj v tomto prípade vám altánok dokáže pomôcť. Altánky, respektíve prístrešky na auto poskytujú ochranu a miesto na parkovanie pre vaše vozidlo. Prístrešok na auto je tiež vkusným doplnením záhrady či pozemku s praktickými funkciami. Ochráni vaše vozidlo pred nepriazňou počasia, ako je silný dážď, krupobitie či sneh. Navyše, má hodnotu aj po estetickej stránke.

Relax a wellness priamo doma na záhrade či dvore? Dnes už nič netradičné. Altánok sa dá veľmi ľahko premeniť na domáce relax centrum. Môžete si zaobstarať mobilnú vírivku a umiestniť ju do altánku a užívať si bublinkový kúpeľ kedykoľvek sa vám zažiada. 

vírivka v altánku

Záhradný altánok je tiež skvelým miestom na záhradné posedenia, oslavy, párty či grilovačky. Tým, že vás ochráni pred prehánkami či dažďom a poskytne chládok počas silného slnka, môžete si čas s rodinou či priateľmi užívať bez obmedzení. Výnimkou nie je ani využitie záhradného altánku ako letnej kuchyne. Môžete si tak pohodlne užívať varenie a stolovanie s rodinou na čerstvom vzduchu. Okrem toho, záhradné altánky sú čoraz viac obľúbené aj ako miesto na svadobné obrady.

Tip: Aby ste mohli využívať záhradný altánok a všetky jeho benefity a byť chránení pred silným slnkom, dažďom či vetrom, pomôže vám zatienenie altánku. Akými rôznymi spôsobmi sa dá realizovať a kedy je zatienenie nevyhnutnosťou?

Kam umiestniť záhradný altánok?

Pri výbere ideálneho miesta na umiestnenie altánku hrá rolu niekoľko dôležitých faktorov. Prvým z nich je účel, na ktorý budete altánok využívať. Vo všeobecnosti si väčšina ľudí chce z altánku vychutnávať príjemný pohľad na okolitú prírodu. A teda výhľad, ktorý altánok ponúka, je jeden z rozhodujúcich faktorov. Avšak nie jediný. Altánok by mal byť umiestnený na dostupnom mieste, aby ste k nemu mali ľahký a bezproblémový prístup. Navyše, ak by ste chceli elektrifikovaný záhradný altánok, zvoľte miesto v blízkosti možnosti pripojenia na siete. Ak chcete využívať altánok na posedenia, párty či grilovačky, je potrebné rátať s tým, že budete potrebovať viac priestoru na umiestnenie záhradného sedenia, stola a krbu či grilu. Zároveň skúste vybrať také miesto na záhrade či pozemku, na ktorom sa počas dňa strieda slnko s tieňom. Taktiež stabilita a pevnosť podkladu je dôležitá v rámci udržania záhradnej stavby, jej pevnosti a rovnosti stien. Viac o tom, ako správne vybrať umiestnenie záhradného altánku.

Najideálnejšie miesto na umiestnenie altánku je teda také, ktoré:

 • nie je príliš vzdialené od domu, 
 • má dobrý prístup, 
 • je orientované s výhľadom na najkrajšiu časť záhrady či pozemku, 
 • strieda sa na ňom slnko s tieňom,
 • má rovný a pevný podklad.

Vedeli ste, že podľa učenia feng šuej je najlepším miestom na umiestnenie dreveného altánku východná strana záhrady či pozemku? Feng šuej sa totiž zakladá na rozpoznávaní svetových strán a elementoch. Elementom východu je drevo a preto by ho tam malo byť čo najviac, vrátane dreveného záhradného altánku.

Ako ošetriť drevo záhradného altánku?

Drevo je organický materiál, ktorý ľahšie podlieha poveternostným vplyvom. Preto sa nemusíte ľakať či obávať, ak na svojom záhradnom altánku nájdete nejaké poškodenia. Drevo je mimoriadne citlivé na vlhkosť a jeho častým nepriateľom sú aj škodcovia, ako napríklad drevokazný hmyz, plesne či huby.  Vlhkosti sa v exteriéri len veľmi ťažko vyhnete, preto je úplne normálne, že si váš altánok bude vyžadovať nejaké kozmetické úpravy.  Vlhkosť vytvára ideálne podmienky pre spomínaných škodcov, ale jej vplyvom môže dôjsť aj k praskaniu či zmenám v objeme dreva. Na drevo vplýva aj slnečné žiarenie a kyslík. Nemusíte sa však obávať. Voči týmto vplyvom sa dá jednoducho bojovať správnou starostlivosťou. Ako teda na to?

Dôležitejšie, než samotné ošetrenie dreva je pri ochrane a udržaní zdravia záhradnej stavby prevencia. Spočíva v pravidelnej starostlivosti o drevo. Prvým ktorom, ktorý by mal byť splnený úplne na začiatku pred začatím využívania altánku je impregnácia. Impregnačný náter sa spravidla realizuje len raz, pri prvom ošetrení dreva a jeho účinok je dlhodobý. Má za úlohu chrániť drevo pred škodlivými organizmami. Impregnačný náter v sebe obsahuje biocídy, ktoré sa podľa účinku rozdeľujú na fungicídy na ochranu pred plesňami a insekticídy na ochranu pred hmyzom. 

Druhým krokom je nanesenie lazúry. Ide o polopriesvitný povrchový náter, ktorý chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi a tiež mechanickými poškodeniami. Lazúra môže drevo aj dekoračne zafarbiť alebo ak chcete ponechať pôvodnú farbu dreva, existujú priesvitné lazúry. Lazúra vytvrdne povrch dreva a chráni ho pred zašpinením. Spravidla sa lazúry nanášajú v dvoch až troch vrstvách. Okrem lazúry  môžete zvoliť aj krycie farby, ktoré úplne prekrývajú štruktúru a kresbu dreva. Ošetrenie dreva môžete realizovať aj voskovaním či olejovaním. Ide o šetrnejšie a menej invazívne spôsoby ochrany dreva. Ak si zvolíte olej či vosk, táto forma úpravy dreva je definitívna a nebude sa dať ďalej lazúrovať či lakovať. Olejovanie a voskovanie sa skôr využíva pri tvrdších typoch dreva.

ruka natiera štetcom lavičku

Ak už natrafíte na poškodené drevo vo vašom altánku, ani v tomto prípade nemusíte zúfať. Niekedy sa môže stať, že sa na dreve objavia nedostatky či poškodenia, ktoré je potrebné po dlhšej dobe ozdraviť či zrenovovať. Prvým krokom pri renovácii je odstránenie všetkých vrstiev náterov zbrúsením. Ak pri tomto kroku natrafíte na časti dreva, ktoré sú napadnuté plesňami, hubami či je drevo spráchnivené, mali by ste tieto časti vyrezať s rezervou aspoň 5 mm. Chýbajúcu časť v dreve potom môžete vyplniť tmelom alebo nalepením kúskom dreva. Tmeliť by sa malo v tenkých vrstvách a až po nanesení impregnačného náteru. Vytmelený povrch potom prebrúste a zarovnajte. Ak je drevo napadnuté drevokazným hmyzom, je potrebné ošetriť ho chemickými prípravkami – insekticídmi. Ako posledný krok pri ozdravení dreva altánku je nanesenie lazúry alebo krycej farby, aby ste zjednotili povrch dreva altánku.

Nábytok do záhradného altánku 

Záhradný nábytok je veľmi praktickým doplnkom pre váš altánok. Poslúži na to, aby ste mali kde oddychovať či privítať návštevu a užívať si spoločné chvíle a príjemné posedenia s rodinou alebo priateľmi. Dnes je ponuka záhradného nábytku pomerne široká, a tak si určite budete mať z čoho vyberať. Dôležité je, okrem estetickej stránky, zamerať sa aj na vlastnosti kvality daného záhradného nábytku. Nábytok do altánku nájdete v rôznych prevedeniach a materiáloch.

Obľúbeným typom nábytku do záhradného altánku je spoľahlivý umelý ratan. Ratanový nábytok sa vyznačuje minimálnymi požiadavkami na údržbu. Na jeho čistenie vám postačí handrička a voda, prípadne ak je viac zašpinený, tak aj saponát. Umelý ratan je odolný voči UV žiareniu a nepriaznivým vplyvom počasia. Zvládne aj mrazivé teploty až do –50°C, a tak ho môžete využívať celoročne, aj počas zimy. Zároveň sa vyznačuje pevnosťou a dlhou životnosťou.

ratanový nábytok v altánku
Zdroj: pinterest.com

Aj prírodný ratan môže byť voľbou pre nábytok do záhradného altánku. Ide o drevinu z exotických tropických lesov, ktorá rastie vo vlhkom a teplom prostredí. Jej výhonky sú pevné a dajú sa ľahko ohýbať. Prírodný ratan je však o čosi citlivejší na vplyvy počasia, a tak sa skôr hodí do interiéru prípadne uzatvárateľného altánku. V exteriéri sa dá využívať počas teplejších mesiacov, no na zimu je ideálne ho spratávať na suché miesto. Prírodný ratan si tiež vyžaduje starostlivosť a pravidelné natieranie špeciálnymi olejmi.

Do záhradného altánku si môžete zvoliť aj plastový alebo hliníkový nábytok. Dnes už existuje aj plastový záhradný nábytok, ktorý je vkusný a elegantný. V mnohých prípadoch ho nájdete aj v kombinácii s umelým ratanom. Plastový nábytok je odolný voči UV žiareniu a má dlhú životnosť.  Hliníkový nábytok má zas výhodu v tom, že má dlhú životnosť a nenáročnú údržbu. Vo väčšine prípadov už nájdete povrchovo upravený hliníkový nábytok a skvelou výhodou je, že má vysokú nosnosť.

Nábytok v altánku môže okrem praktických funkcií plniť aj tie estetické. Môže byť doplnkom a dekoráciou, ktorá dodá altánku šmrnc. Trendom tohto roka sú netradičné a zaujímavé typy sedenia, ako napríklad záhradné kreslá v netypických tvaroch či závesné kreslá ideálne na oddych. Z módy nevyšli ani hojdačky či hojdacie siete, ktoré dodávajú celému altánku dovolenkovú atmosféru.

čiernobiely nábytok altánku
Zdroj: pinterest.com

Tip: Vyberte si štýl, akým si svoj záhradný altánok zariadite a užívajte si dokonalý oddych.

Osvetlenie v záhradnom altánku

Čas v altánku si môžete užívať aj po západe Slnka. Môžete tak pokračovať s oddychom, grilovaním či posedením aj keď sa už vonku zotmelo. Stačí si vybrať to správne osvetlenie, ktoré je o čosi odlišné od toho v interiéri. Vďaka vonkajšiemu osvetleniu budete môcť altánok využívať kedykoľvek a zároveň si tak vytvoriť unikátnu atmosféru, vďaka ktorej sa v altánku budete cítiť príjemne a pohodlne aj počas večerov. Na osvetlenie altánku je dobré myslieť ešte pred realizáciou stavby altánku, aby ste si mohli zabezpečiť prístup k elektrine. Elektrický kábel síce možno viesť po vrchnej časti, no káble môžu byť niekedy neestetickým a rušivým elementom. Ak altánok nie je elektrifikovaný, svetlo na občasné letné grilovačky či večerné posedenia môžete zabezpečiť s pomocou generátora. Ideálne je vyhnúť sa ťahaniu káblov po zemi.

Osvetlenie altánku by malo byť odolné voči poveternostným vplyvom a tiež spĺňať bezpečnostné parametre. Vyberte si také svetlo, ktoré splní vaše potreby. Iné svetlo budete totiž vyžadovať v altánku, iné na jeho postranných častiach a iné zas na osvetlenie záhradnej cesty. 

Na čo sa teda pri výbere osvetlenia do záhradného altánku prioritne zamerať? V prvom rade ide o bezpečnosť. Je dôležité, aby svetlo, ktoré si do altánku vyberiete, malo dostatočný stupeň krytia. Ide o parameter o ochrane elektrických zariadená pred prachom či vodou. Označuje sa písmenami IP a následne dvojčíslom podľa normy STM. Prvé číslo predstavuje informáciu, pred ako veľkými pevnými predmetmi je zariadenie chránené. Druhé číslo je odolnosť voči vode. Vonkajšie osvetlenie a svietidlá by mali mať stupeň krytia aspoň IP 44. Čím je číslo IP vyššie, tým je svietidlo lepšie chránené.

Ďalším faktorom je farba svetla. Do záhradného altánku sa viac hodí farba denného svetla alebo teplé svetlo. Tento typ svetla navodzuje príjemnú atmosféru a nezaťažuje oči.

Najtypickejším osvetlením pre záhradný altánok sú záhradné závesné lampy a vonkajšie nástenné svietidlá. Závesné svietidla sa montujú pod strop, zvyčajne nad stolom a osvetľujú celý altánok. Nástenné osvetlenie je ideálne v prípade, ak si chcete v altánku navodiť príjemnú a intímnu atmosféru. Namiesto jedného silného zdroja svetla tak budete mať niekoľko, ktoré príjemne a jemne osvetlia celý altánok. Aj pri výbere osvetlenia máte dnes už na výber z mnohých variantov a prevedení. Môžete si vybrať moderné kúsky ale aj retro svietidlá, napríklad také, ktoré pripomínajú staré petrolejové lampy. Záleží na vašom vkuse a štýle, v akom si záhradný altánok chcete zariadiť. Pretože aj samotné osvetlenie altánku môže plniť funkciu dekorácie. 

Praktickým riešením pre altánok môžu byť aj svietidlá so snímačom pohybu. Tak sa v okolí altánku rozsvieti vždy, keď pôjdete okolo. Osvetliť by ste totiž nemali len altánok, ale aj jeho vchod a prístupovú cestu. Praktickým aj ekologickým riešením by mohli byť solárne lampy. Môžete ich zapichnúť do zeme a olemovať nimi chodníček k altánku. Energeticky úsporné sú aj LED lampy, prípadne LED pásiky, ktoré môžete využiť na orientáciu v altánku po zotmení. Majú malú spotrebu a ľahko sa inštalujú. Nenahrievajú sa na vysokú teplotu a tým pádom sú aj bezpečným riešením. Majú tiež dlhú životnosť a ľahko znesú časté zapínanie a vypínanie.

svetlá do altánku
Zdroj: pinterest.com

Dekorácie do záhradného altánku

Výhodou záhradného altánku je možnosť nadizajnovať si ho, ako chcete. Poskytuje priestor pre vašu kreativitu. Pri dizajnovaní či skrášľovaní altánku vám pomôžu rôzne záhradné dekorácie. Dotvoria príjemnú atmosféru, vďaka ktorej bude čas v altánku ešte príjemnejší. Dekorácie si môžete vybrať podľa svojho vkusu alebo štýlu, pre ktorý ste sa pri zariaďovaní rozhodli. 

Zátišie v altánku si môžete vytvoriť s pomocou kvetín a rastlín. S využitím rôznych druhov kvetov si záhradný altánok oživíte, ale aj vytvoríte príjemnú a útulnú atmosféru. Môžete si zvoliť kvetiny do závesných kvetináčov či vytvoriť okolo altánku alebo chodníčka k nemu lem z kvetín. Tak premeníte obyčajnú drevenú stavbu na rozprávkové kvetinové zátišie. Populárnou verziou kvetinovej dekorácie je v poslednej dobe aj vertikálna záhradka, ktorá nielen šetrí priestor, ale aj skvelo vyzerá. Môžete si ju dokonca vyrobiť aj sami doma, postačí vám na to stará drevená paleta, na ktorú umiestnite menšie kvetináče a posadíte obľúbené kvetiny. Do vertikálnej záhrady môžete posadiť aj rôzne bylinky, ktoré sa vám zídu na ochutenie jedál počas grilovačiek.

Dekorácie môžu byť aj praktickými prvkami, ako napríklad vankúše, deky, prikrývky či koberec alebo záclony a závesy. S využitím týchto doplnkov zútulnite celý záhradný altánok a navodíte si pohodlnú a intímnu atmosféru ideálnu na oddych a relax. Môžete si vybrať vankúše so zaujímavými vzormi, v rôznych farbách a materiáloch a oživiť tak vaše sedenie v altánku.

Pri sedení a nábytku ešte ostaneme. Aj ten vie okrem praktických funkcií slúžiť ako estetický doplnok. Napríklad práve také závesné kreslo, ktoré mnohí poznajú pod názvom záhradné vajíčko.

záhradné vajíčko
Zdroj: pinterest.com

Dekorácie do altánku môžu byť z rôznych materiálov. Najviac sa však do prírodného prostredia hodia drevené dekorácie, ktoré perfektne zapadnú a ladia s altánkom. Môžete si zadovážiť drevené svietniky či vyrobiť si prírodné kvetináče. Inšpiráciu na drevené dekorácie do záhrady a altánku nájdete v našom článku.

Ako dekorácia do altánku skvelo slúži aj rôzne osvetlenie v podobe svietnikov či svetelných reťazí. Svetlo má skvelú vlastnosť, že dokáže navodiť tú správnu atmosféru. Vyzdobiť si altánok môžete napríklad svetelnou reťazou pozdĺž strechy či zábradlia alebo si na steny altánku zavesiť svietniky so sviečkami.  

Pri dekorovaní môžete využiť aj to, čo už doma máte – napríklad nepotrebné predmety, ako staré hodiny, luster, prípadne aj obrazy či figúrky a sošky.

Tip: Inšpirujte sa ďalšími tipmi na dekorácie do záhradného altánku.

Krb, ohnisko alebo gril? 

To, že altánok je ideálne miesto na spoločné grilovačky či posedenia pri dobrom jedle, už viete. Pozrime sa ale na to, aký spôsob prípravy jedla si do altánku môžete zadovážiť –  krb, gril alebo ohnisko? Aké majú výhody a nevýhody a pre ktoré sa rozhodnúť? Altánky s grilom a krbom sú častejšou voľbou ako altánky s ohniskom. No nie je to pravidlom a aj trendy sa postupne menia. Pozrime sa spoločne na jednotlivé typy. Altánok s grilom je jednoduchou a najmenej náročnou voľbou. Gril môžete umiestniť do altánku, ak je dostatočne veľký, prípadne ak disponuje terasou, tak na ňu alebo vedľa altánku do záhrady. To isté platí aj pri záhradnom krbe. Altánok s ohniskom je zas o čosi iná vec, ohnisko sa nachádza vo vnútri altánku. Čo sa týka grilu, najčastejšou voľbou je gril na drevené uhlie. Pozor si však dávajte pri umiestňovaní grilu do altánku kvôli ohňu. Do altánku sa z hľadiska bezpečnosti skôr odporúča elektrický gril. Aj keď síce nedodáva jedlu takú bohatú chuť ako gril na drevené uhlie, bezpečnosť by mala byť na prvom mieste. Okrem elektrického grilu si môžete zadovážiť aj plynový alebo vodný gril.

Altánok s krbom má mnohokrát podobu letnej kuchyne. Spája v sebe obývací priestor a kuchyňu a vytvára priestor pre celú rodinu. Záhradný altánok celý tento priestor zastrešuje. Krb v ňom je akýmsi srdcom celého priestoru. Ponúka, podobne ako gril, možnosť prípravy chutných grilovaných či pečených špecialít. Aj pri krbe v altánku platí, že bezpečnosť by mala byť na prvom mieste. Výhodou krbu je aj možnosť otvoreného ohňa, vďaka čomu vám bude príjemne teplo aj počas chladnejších dní. 

Altánok s ohniskom je novším konceptom, ktorý ma svoj pôvod v severských krajinách, no svoju obľubu si nachádza už aj v našich končinách. Otvorený oheň vnáša do altánku útulnú a príjemnú atmosféru a navodzuje pocity pokoja. Ohnisko samo o seba musí mať dostatočný priestor a altánky sú na tento typ otvoreného ohňa špeciálne uspôsobené. Dôležitou podmienkou funkčnosti a bezpečnosti je dokonalé odsávanie dymu komínom. Ohnisko by tiež nemalo odoberať kyslík, ktorý potrebuje k horeniu, z miestnosti. Na tento účel by mal byť altánok vybavený sekundárnym prívodom vzduchu trubkou, ktorá je vyvodená spod plášťa ohniska cez stenu altánku von. Ak je prívod vzduchu a odsávanie kvalitné, tak je zabezpečené bezproblémové horenie a odsávanie do komína. Ohnisko v altánku môžete využívať na prípravu jedál, ale aj ako zdroj tepla a predĺžiť si tak záhradnú altánkovú sezónu. 

altánok s ohniskom
Zdroj: pinterest.com

Inšpirujte sa netradičnými altánkami

Záhradný altánok nemusí mať len podobu drevnej konštrukcie so štyrmi stĺpmi a strechou. Práve naopak, dnes už existuje široká ponuka altánkov v rôznych tradičných aj netradičných prevedeniach.

Netradičným altánkom je aj takýto sklenený záhradný altánok, ktorý pôsobí moderne futuristicky. Nemusíte sa obávať, že v ňom bude príliš teplo ako v skleníku. Existuje typ skla, ktoré pohlcuje značnú časť tepla zo slnečného žiarenia, a tak je v priestore príjemne. Prípadne si môžete zvoliť kombináciu skla a dreva, ktorá taktiež vyzerá dobre.

altánok sklo-drevo
Zdroj: pinterest.com
altánok sklo-drevo 2
Zdroj: pinterest.com

Vyhrať sa dá aj s obkladom altánku, ktorý mu dodá novú tvár. Tak ako napríklad v tomto prípade kamenného obkladu. Kameň je tiež prírodný materiál a v kombinácii s drevom vytvárajú harmonické prostredie. 

altánok z kameňa
Zdroj: pinterest.com

Netradičné môžu byť aj tvary záhradných altánkov. Príkladom sú aj tieto asymetrické záhradné altánky, ktoré sú skutočným ozvláštnením celej záhrady či pozemku.

asymetrický altánok
Zdroj: pinterest.com
asymetrický altánok 2
Zdroj: pinterest.com
asymterický altánok 3
Zdroj: pinterest.com

Aj takto sa dá zariadiť záhradný altánok! 

Záhradný altánok môže mať aj prevedenie uzatvárateľnej záhradnej stavby. Má skvelú výhodu v tom, že sa da využívať v každom počasí a počas celého roka. Dá sa zatepliť a vybaviť zdrojom tepla, a tak o záhradný oddych nebudete ukrátení ani počas studenej zimy. Navyše, takýto typ altánku sa dá skvelo a jednoducho zariadiť tak, aby ste si zabezpečili komfort a pohodlie. Rovnako ako si zariadila naša zákazníčka tento uzatvárateľný záhradný altánok Utah z našej ponuky.

utah interiér
utah interiér stoličky
utah exteriér

Snívate aj vy o záhradnom altánku u vás doma? Niet sa čomu diviť! Je ideálnym doplnkom do záhrady, prináša mnoho výhod, uľahčuje a spríjemňuje pobyt na záhrade. Bola by škoda nezaobstarať si svoj vlastný altánok a premeniť si ho na záhradné kráľovstvo. Pri výbere záhradného altánku si môžete prezrieť našu ponuku a v prípade akýchkoľvek otázok sa na nás obrátiť. Budeme radi, ak prispejeme k zveľadeniu vašej záhrady či pozemku.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

 • 3 ročná záruka v cene každého produktu
 • Ku každému produktu impregnat zdarma
 • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
 • Facebook
  4,9/5
  85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice