Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Moderné drevené altánky z celého sveta

san juan altanok

Drevené altánky sú spojením rustikálnej elegancie a moderného šarmu. Tieto malebné stavby zdobia mnohé záhrady, parky a verejné priestranstvá a poskytujú útočisko na relax, stretnutia a kochanie sa okolitou prírodou.

Čo v článku nájdete:

V posledných rokoch záujem o drevené altánky čoraz viac narastá. Drevo je prírodný materiál, ktorý hladko spája formu, funkciu a prirodzenú estetiku. Od elegantných, minimalistických dizajnov až po rustikálny šarm, svojej obľube sa tešia po celom svete.

Výhody drevených altánkov

Drevené altánky, či už sa nachádzajú v záhradách alebo verejných priestranstvách, so sebou prinášajú mnoho výhod. Práve vďaka tomu sú jedny z najviac požadovaných vonkajších stavieb. Pozrime sa na niekoľko výhod, ktoré majú. A kto vie, možno vás presvedčia zaobstarať si vlastný drevený altánok.

Estetický vzhľad

Estetická príťažlivosť drevených altánkov je nepopierateľná. Tieto štruktúry vyrobené z prírodných materiálov, vyžarujú teplo a navodzujú autentickú atmosféru. Vďaka prírodnému charakteru dreva skvele dopĺňajú akékoľvek vonkajšie prostredie. Ich dizajn a zemité tóny bez námahy zapadnú do rôznych prostredí, či už sú zasadené uprostred záhrady, v rekreačnej oblasti s výhľadom na jazero či vo verejných parkoch v obklopení prírody.

Funkčné vlastnosti

Drevené altánky ponúkajú pozoruhodnú všestrannosť využitia. Poskytujú priestor na posedenia s blízkymi, od intímnejších stretnutí až po väčšie oslavy. Dajú sa využívať či už na príjemný relax, voľnočasové aktivity, záhradné grilovačky či v niektorých prípadoch dokonca aj svadobné obrady. Dajú sa prispôsobiť tak, aby vyhovovali nespočetnému množstvu potrieb.

Úkryt pred živlami

Drevené altánky ponúkajú okrem estetických a funkčných vlastností aj praktické výhody tým, že poskytujú únik pred prírodnými živlami. Poskytujú pevnú strechu nad hlavou a ponúkajú tak ideálne miesto, na ktorom sa môžeme schovať pred silným slnkom či nečakanými prehánkami. A vďaka tomu si tak môžeme užívať chvíle na čerstvom vzduchu bez ohľadu na počasie.

Ekologická možnosť

Drevené altánky ponúkajú trvalo udržateľné riešenie. Drevo je prírodný materiál, ktorý  je ekologický a obnoviteľný. Preto nepredstavujú záťaž pre životné prostredie. Ak je drevo dovážané zo zodpovedných zdrojov, ktoré berú ohľad na životné prostredie, potom drevené altánky môžu byť skutočne ideálnym spôsobom šetrným k životnému prostrediu, ako vytvoriť príjemné vonkajšie útočisko.

TIP: Ak si chcete prečítať o rôznych druhoch dreva, tak kliknite na náš starší článok „Druhy dreva a ich využitie“.

Možnosť prispôsobenia

Drevené altánky poskytujú príležitosť na personalizáciu, čo umožňuje prispôsobiť tieto štruktúry jedinečným preferenciám a vkusu. Či už uprednostňujete tradičný osemuholníkový dizajn zdobený mriežkou alebo moderný minimalistický vzhľad s čistými líniami a elegantnými povrchovými úpravami, všestrannosť dreva umožňuje nekonečné možnosti dizajnu, aby odrážali váš individuálny štýl a vkus.

Luisiana altánok

Záhradný altánok Luisiana z našej ponuky

Spojenie s prírodou

V neposlednom rade, najväčší prínos dreveného altánku spočíva v jeho schopnosti podporovať hlbšie spojenie s prírodou. Tieto pokojné útočiská sú častokrát umiestnené uprostred krás prírody a ponúkajú útočisko na relaxáciu či rozjímanie. Od upokojujúceho šušťania lístia až po spev vtákov, každý okamih strávený v objatí dreveného altánku môže slúžiť ako jemná pripomienka krásy a pokoja prírodného sveta.

Tip: Okrem týchto výhod je ďalším benefitom drevených altánkov ich široká ponuka. Sú dostupné v rôznych prevedeniach, veľkostiach či tvaroch. Pre inšpiráciu si môžete prezrieť našu ponuku.

Moderné drevené altánky po celom svete

Dnešné drevené altánky nie sú len obyčajnou drevenou konštrukciou, ktorá poskytuje jednoduché prístrešie. Ponuka moderných altánkov je široká a obsahuje rôzne štýly, od elegantných škandinávskych až po zložité ázijské remeselné spracovanie. Pozrime sa na niekoľko svetových štýlov v dizajne drevených altánkov.

Škandinávska jednoduchosť

Škandinávske krajiny sú známe svojim minimalistickým, no funkčným dizajnom. A to sa premieta aj do dizajnu drevených altánkov. Drevené altány v škandinávskom štýle sa často vyznačujú čistými líniami, prírodnými materiálmi a harmonickou integráciou s okolím. Tieto altány využívajúce dreviny z miestnych zdrojov, ako je borovica, céder a smrek, vyžarujú pocit pokoja a elegancie. Či už sú zasadené uprostred bujnej zelene v záhrade alebo v rekreačnej oblasti s výhľadom na pokojné jazero, škandinávsky inšpirované altány poskytujú príjemné útočisko na relaxáciu a rozjímanie.

škandinávksy altánok

Zdroj foto: ideovo.net

Japonská harmónia

Japonsko je krajinou, kde je úcta k prírode hlboko zakorenená v kultúre a tradíciách. Drevené altánky tak slúžia ako pokojné útočisko na meditáciu, čajové obrady či na obdivovanie prírody. Tieto typy altánkov často čerpajú inšpiráciu z tradičnej japonskej architektúry. Ich častou súčasťou sú jemné mriežkované steny, posuvné dvere a nízke strechy zdobené drevenými šindľami. Altánky v japonskom štýle stelesňujú pocit harmónie a rovnováhy a doslova pozývajú, aby sa človek ponorili do krásy okolia a našiel vnútorný pokoj a vyrovnanosť.

japonský altánok

Zdroj foto: www.stanfairbrother.co.uk

Európska elegancia

V Európe sú moderné drevené altánky ukážkou kombinácie tradičného remeselného spracovania a súčasných dizajnových prvkov. Od očarujúcich alpských altánkov v štýle horskej chaty až po elegantné minimalistické stavby v mestských záhradách, európske drevené altány poskytujú rozmanitú škálu dizajnov a prevedení. Európske drevené altánky vyžarujú nadčasovú eleganciu a sofistikovanosť a dodávajú každému vonkajšiemu priestoru nádych šarmu starého sveta.

europsky altanok

Zdroj foto: ideovo.net

Tropický raj

V tropických oblastiach, ako je napríklad juhovýchodná Ázia či Karibik, ponúkajú drevené altánky útočisko pred horúčavou a silným slnkom a zároveň umožňujú vychutnať si prírodné krásy okolia. Tieto drevené altánky majú často dizajn dovolenkových altánkov so slamenými strechami. Či už sedíte na odľahlej pláži, v bujnej džungli alebo s výhľadom na krištáľovo čistú lagúnu, tropické drevené altánky ponúkajú kúsok raja, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa.

tropicky altanok

Zdroj foto: ministryofvillas.com

Fúzia štýlov

V dnešnom prepojenom svete moderné drevené altánky odrážajú vzájomné pôsobenie kultúrnych vplyvov a rôznych dizajnov. Dnešné moderné altánky čerpajú inšpiráciu z rôznych tradícií a štýlov, pričom začleňujú prvky, ako sú napríklad mrežované steny inšpirované Japonskom, jednoduchosť škandinávskeho štýlu a európske remeselné spracovanie. Výsledkom sú tak drevené altánky, ktoré rezonujú so súčasným cítením a zároveň rešpektujú staré tradície.

Arkansa altánok

Moderný altánok Arkansa z našej ponuky

Ako si vybrať záhradný altánok?

Chceli by ste si aj vy na vašu záhradu či pozemok zadovážiť záhradný altánok? Jeho kúpa je investíciou, ktorú realizujeme v mnohých prípadoch len raz. A preto je dôležité, aby sme jeho výber poriadne zvážili.

Pri výbere altánku vstupuje do hry niekoľko faktorov, od jeho veľkosti a dispozičné riešenie pozemku cez druhy materiálov, ale aj detaily, ako je zábradlie strešná krytina či podlaha.

Aby sme vám uľahčili výber záhradného altánku, spísali sme pre vás kompletného sprievodcu, vďaka ktorému si budete vedieť vybrať ten správny altánok, tak aby dokonale pasoval do vašej záhrady a zodpovedal vašim požiadavkám.

Ako sa starať o drevený altánok?

Drevo je prírodný materiál, a tak je prirodzené, že naň vplývajú poveternostné podmienky. A to obzvlášť, ak ide o vonkajšie stavby. Ak je drevo dostatočne kvalitné, bude aj dostatočne odolávať vplyvom počasia. V každom prípade je však dôležité zabezpečiť mu správnu starostlivosť, aby vydržalo čo najdlhšie.

Aby vám váš drevený altánok slúžil spoľahlivo a čo najdlhšie, je dôležité sa oň pravidelne starať. Prvým krokom v jeho starostlivosti je impregnačný náter. Ten sa nanáša len raz a to na surové drevo, zvyčajne v dvoch vrstvách. Zabezpečí ochranu dreva pred škodcami, ako je pleseň, huby či drevokazný hmyz. Následne sa drevo ošetruje povrchovým náterom v podobe krycej farby alebo lazúry. Drevo altánku je tiež potrebné pravidelne kontrolovať, aby sa predišlo poškodeniam. Najčastejšie ide o poškodenia vplyvom vlhkosti, ako je hniloba, napučanie či štrukturálne modifikácie dreva. Tým sa však dá pravidelnou starostlivosťou predchádzať.

TIP: V tomto článku sme písali Ako na starostlivosť o drevené stavby. Prečítajte si!

Záver

Drevené altánky sú všestrannou stavbou, ktorá prinesie hodnotu na každú záhradu, pozemok či verejné priestranstvo, v ktorom sa nachádza. Dajú sa využiť na mnoho účelov a umožňujú nám vychutnávať si pobyt a relax na čerstvom vzduchu za každého počasia. Vo svete dnes existuje mnoho druhov a štýlov drevených altánkov, každý špecifický svojimi vlastnosťami. Či už je to škandinávsky minimalizmus alebo japonská harmónia, každý drevený altánok má svoje jedinečné čaro. To je zvýraznené najmä typom materiálu. Drevo je už od nepamäti obľúbeným stavebným materiálom s mnohými výhodami. Dominuje svojou estetickou hodnotou, prináša harmóniu a spojenie s prírodou a navyše je tiež ekologickým materiálom. Drevený altánok môže byť skvelou voľbou, ak hľadáte útočisko, na ktorom môžete relaxovať, vychutnať si čas s priateľmi či len tak sa kochať krásami okolitej prírody.

Ak by ste si aj vy chceli zadovážiť drevený altánok, potom sa môžete pri výbere inšpirovať našou ponukou. A v prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať. Veľmi radi vám s výberom pomôžeme.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice