Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Trendy v záhradnom nábytku

stolík s kvetmi a notebookom

Či už máte veľkú záhradu, terasu, balkón, záhradný altánok alebo záhradný domček, dôležité je, aby ste sa v ich prostredí cítili čo najlepšie a najpohodlnejšie. V tom vám môže pomôcť záhradný nábytok, ktorý je skvelým pomocníkom nielen do záhrady. Dokáže vytvoriť útulné prostredie pre vás a vašich hostí. Pozrite sa spoločne s nami na niekoľko tohtoročných trendov v záhradnom nábytku a inšpirujte sa nimi pri zveľaďovaní vašej záhrady, terasy či balkóna. 

Záhradný nábytok, aj keď by sa to možno nezdalo, taktiež podlieha trendom. Každý rok sa do „módy“ dostáva čosi iné, obmieňajú sa farby, materiály či štýly. Dôležité atribúty, ktoré by však mali ostať nezmenené, sú hlavne kvalita a funkčnosť záhradného nábytku. Tento rok sa nesie v znamení prírodných materiálovfarieb, jednoduchosti, pohodliaudržateľnosti. Zaujíma vás, akými konkrétnymi trendami si môžete osviežiť svoju záhradu? 

Aké materiály záhradného nábytku sú „in“?

Záhradný nábytok je dnes dostupný v rôznych materiáloch a prevedeniach. Vyberať si môžete spomedzi plastového, dreveného, kovového nábytku či záhradného nábytku vyrobeného z ratanu. Široká je nielen ponuka materiálov záhradného nábytku, ale aj jeho rôzne prevedenia, tvary, veľkosti či konštrukcia. 

Plastový záhradný nábytok už dávno nie je len okrúhly stôl s dierou v strede pre slnečník a plastové stoličky v bielej či zelenej farbe. Plastový nábytok môže byť dnes skutočne estetickým a príjemným prvkom vo vašej záhrade. Navyše, prináša so sebou hneď niekoľko výhod – nevyžaduje si vysokú údržbu a výhodná je aj jeho cena. 

Keďže trendom sú tento rok najmä prírodné materiály, obľubu si nachádza aj drevený záhradný nábytok. Drevo dokonale zapadá do prírodného prostredia záhrady či terasy a vytvára príjemnú a útulnú atmosféru. Pri záhradnom nábytku z dreva sa však zamerajte na to, aby bolo drevo kvalitné a tak odolné aj voči poveternostným podmienkam. Zároveň, pri drevenom záhradnom nábytku rátajte s tým, že drevo si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a po istom čase používania aj potrebné ošetrenie, aby ste sa vyhli jeho poškodeniu vplyvom poveternostných podmienok, slnečného žiarenia či škodcov.

Nadčasovým materiálom, ktorý zapadá aj do trendov pre tento rok je kov. Kovový záhradný nábytok je elegantným riešením, ktorým nič nepokazíte. Avšak kovový nábytok sa vyznačuje vyššou hmotnosťou a preto bude jeho presúvanie o čosi náročnejšie. Zároveň, v niektorých prípadoch môže kov trpieť koróziou.

Najspoľahlivejším typom záhradného nábytku a zároveň trendom v tejto oblasti aj pre tento rok je umelý ratan. Je obľúbeným materiálom najmä pre jeho odolnosť, nenáročnú údržbu a stálosť farieb, pevnosť a pružnosť. Je výhodný nielen po praktickej stránke, ale je aj estetickým prvkom či doplnkom vo vašej záhrade, na terase či balkóne. Typické je práve posedenie vytvorené z kresiel, stolíka či pohovky z umelého ratanu, ktoré sa dokonale hodí aj do záhradného altánku alebo na terasu záhradného domčeka. 

Nie je nábytok ako nábytok

Záhradný nábytok však nemusí nutne znamenať len záhradné stoličky, stôl či sedacie súpravy. Práve naopak, možností, ako si zariadiť záhradu, terasu či balkón je dnes už neúrekom. Veľkým trendom sú v poslednej dobe záhradné hojdačky, pohovky ale aj závesné kreslá. Sú oživujúcim prvkom v záhrade a prinášajú so sebou hneď niekoľko benefitov. Hojdačky, napríklad, ponúkajú miesto nielen na sedenie, ale zároveň pôsobia upokojujúco a uvoľňujúco. Sú skvelým riešením, ak hľadáte dokonalé miesto na relax po náročnom dni v práci priamo doma, či už na záhrade alebo terase. Trendom v tomto roku je takzvaná „hollywoodska hojdačka“, ktorú si viete preklopiť a vytvoriť tak širokú plochu na ležanie a vytvoríte si tak ideálne miesto pre skutočný relax. Hojdačka vám zároveň poskytne aj ochranu pred slnečnými lúčmi či nečakanými prehánkami. 

moderná terasa pred záhradným domčekom

Pohodlie vám zabezpečí aj vonkajšia pohovka, ktorá sa v poslednej dobe stáva čoraz viac obľúbeným (nielen) záhradným prvkom. Využiť ju môžete na terase, balkóne ale aj vo vašom záhradnom altánku či záhradnom domčeku. Tento trendy kúsok navodí na vašej záhrade luxusnú atmosféru, a vy si tak budete môcť užívať ničím nerušený oddych takmer ako na dovolenke. 

Obľube sa čoraz viac teší aj takzvané „záhradné vajíčko“. Ide o závesné kreslo, ktoré poskytuje dokonalý oddych počas toho, ako sa budete „vznášať“ nad zemou. Je zároveň aj veľmi vkusným a estetickým prvkom, ktorým oživíte vašu oázu oddychu. 

Čo sa týka farieb záhradného nábytku, pre tento rok sú „in“ práve svetlé prevedenia. Zvoľte odtiene ako biela, béžová, šedá, krémová alebo svetlo hnedá. Tieto farby navodzujú pocit čistoty a jednoduchosti, ktorý vám ešte viac dopomôže zrelaxovať sa. Niet nad staré známe pravidlo – v jednoduchosti je krása. A to platí aj v prípade záhradného nábytku, jeho prevedenia, materiálov a farieb. 

Nezabúdajte ani na detaily v podobe doplnkov

Poznáte to – na detailoch záleží. V mnohých prípadoch pri detailoch nejde o kvantitu, ale kvalitu a správny výber. Jedným z nich je aj záhradný nábytok, pri ktorom vám ozaj postačí zopár jednoduchých, no efektívnych a praktických doplnkov. Vyberte si pre váš záhradný nábytok detaily a doplnky, ktoré pekne podčiarknu jeho funkčnosť a zároveň budú jednoduché, pohodlné a originálne. Zútulniť vašu záhradu, terasu či balkón môžete s využitím vankúšov či pohodlnej deky. Obľúbenými doplnkami sú aj koberce či menšie koberčeky, ktorými pekne dotvoríte celý priestor. Pohodlnú deku môžete využiť počas chladnejších večerov či rán, keď si budete chcieť vychutnať šálku kávy či čaju. Svoju oázu oddychu môžete doplniť aj rôznymi svetelnými dekoráciami, ako napríklad stolovými lampášmi, svietnikmi ale aj závesnými svietidlami či svetelnými reťazami. Takýmto spôsobom si okolo seba vytvoríte útulné prostredie ideálne na relax.

moderná terasa s ratanovým nábytkom

Vytvorte si vlastnú mestskú džungľu

Ak bývate v meste a nemáte k dispozícii vlastnú záhradu, môžete si pretvoriť balkón či terasu na svoju vlastnú malú džungľu. Trendom poslednej doby je takzvaný „urban“ či „city gardening“, ktorého podstata spočíva v priblížení sa k prírode aj napriek životu v rušnom meste. Vytvorte si kúsok vlastnej džungle priamo u vás doma na balkóne či terase. Postačí vám niekoľko obľúbených rastlín, kvetín či byliniek, no výnimkou nie sú ani menšie kríky či stromy, ktoré môžete pestovať v kvetináčoch priamo u vás doma. Postačí vám len niekoľko väčších kvetináčov, láska k prírode a rastlinám a trochu kreativity a vaša vlastná personalizovaná džungľa môže byť na svete. Okrem toho si na balkón či terasu môžete zabezpečiť zopár kúskov záhradného nábytku a vytvoriť si tak dokonalé miesto na oddych a odreagovanie sa od rušného mestského života. Ak sa obávate, že pre svoju mestskú džungľu nebudete mať dostatok priestoru, môžete si vytvoriť takzvanú vertikálnu záhradu. Ide o spôsob pestovania rastlín, kvetov či byliniek vo vertikálnej polohe. Využiť môžete napríklad nepotrebnú drevenú paletu či vytvoriť si vertikálnu záhradu z kovovej konštrukcie, do ktorej zasadíte obľúbené rastliny. Vertikálna záhrada je skvelým riešením, ak potrebujete ušetriť priestor a zároveň si s jej využitím viete vytvoriť príjemné zátišie. 

Tento rok sa trendy v záhradnom nábytku nesú v znamení jednoduchosti a účelovosti. Ak si chcete zariadiť vašu záhradu, balkón, terasu či záhradný domček alebo altánok, zamerajte sa predovšetkým na kvalitu než na kvantitu. Držte sa zlatého pravidla, že v jednoduchosti je krása a zvoľte prírodné materiály, svetlé farby a jednoduchosť prevedenia. Tak si môžete vytvoriť miesto ideálne na oddych, na ktorom vás od oddychu nebudú ukracovať žiadne rušivé elementy. Myslite zároveň aj na udržateľnosť, životné prostredie a prispôsobte si svoju oázu oddychu tak, aby ste sa v nej cítili čo najlepšie.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice