Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Na čo myslieť, keď vyberáme altanky?

Altanky sú už neodmysliteľnou súčasťou záhrad a rodinných domov. Poslúžia najmä v letných mesiacoch, keď sa popri práci chcete skryť pred horúcim slnkom, schladiť sa pri pive či len tak pokecať s rodinou. Zaujímavosťou však je, že altanky nemusia slúžiť výlučne v lete, pretože sa využívajú aj ako priestory na uskladnenie záhradného náradia.  Záleží na vás o aké altanky máte záujem a aký typ domáceho kutila ste. Či uprednostňujete oddych v záhrade, alebo si radšej doprajete poriadok v záhradnom náradí.

V každom prípade, synonymom k slovu altanky je jednoznačne oddych, pretože niekto oddychuje aktívne, a teda bez akéhokoľvek pohybu, no pre iných je zas oddych práca v záhrade, motyka a rýľ. Každý z nás je iný, a preto aj altanky majú niekoľko variantov, aby bolo možné vyhovieť čo najširšiemu okruhu užívateľov. Rozmanitosť sa týka veľkostí, materiálu, dispozičného riešenia, umiestnenia v záhrade a pod.

Altanky by mali byť v prvom rade správne umiestnené v priestoroch vašej záhrady. S veľkou pravdepodobnosťou by sa našlo len málo ľudí, ktorí by sa rozhodli pre umiestnenie altanku ďaleko od domu. Ak si predstavíme obyčajné posedenie, koľko vecí, jedla, pohárov a tanierov je potrebné doniesť asi by ste nabehali niekoľko kilometrov, kým by ste si sadli a mohli sa začať venovať hosťom.  Nie menej je podstatný výhľad. Ak sa radi kocháte, potom si na umiestnení altanku dajte záležať, aby ste to raz nemuseli ľutovať. Nájdu sa, samozrejme, aj takí, ktorí sú radšej osamote, skrytí pred svojim okolím. V takom prípade by ste mali uprednostniť zátišie.

Pri realizácii je dôležité dbať na to, aby boli altanky vybudované na doslova dokonalej rovine. Nezabúdajte na to, že altanky chcete reálne užívať, a teda v nich obedovať, oslavovať, piť kávu… Ak nechcete, aby vám zo stola padalo jedlo a vylievala voda, pripravte si kvalitné základy.

Nám ľuďom nikdy nie je dosť a všetkého nám je málo, no neprežeňte to s veľkosťou! Altanky by mali byť „také akurát“. Príliš veľa priestoru môže byť rovnako na škodu, ako keď je ho málo. Ideálna veľkosť, ktorá by väčšine zákazníkov mala postačovať sú altanky pre 6 až 8 osôb.

Strechy dnes môžu byť z rôznych materiálov a farieb. Altanky by mali harmonizovať s okolitou architektúrou vašej záhrady, a to platí aj pre strechu. Takže altanky by mali mať strechu takej farby, akú má aj váš dom. Bude to pôsobiť veľmi dobre, uvidíte sami.

Nie je vôbec vylúčené, že altanky môžu zahŕňať aj menšiu záhradnú kuchynku. Pred samotnou realizáciou výstavby by ste si mali ujasniť, na čo vlastne má váš altanok slúžiť a čo všetko by mal obsahovať. Či už v ňom variť budete, alebo nie, bez elektriky sa nezaobídete a podobných „maličkostí“ je ešte dosť na to, aby ste si našli dostatok času a obzreli si altanky podrobne.

Altanky predstavujú nie náročnú a hlavne rýchlu stavbu, takže sa nemusíte obávať, že by ste museli čakať pridlho. Ak dospejete k záverečnému variantu altanku, o niekoľko dní môže stáť vo vašej záhrade a vy sa môžete tešiť na dni plné oddychu, radosti a smiechu. Doprajte si radosť, doprajte si kvalitné altanky!

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice