Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Drevené dekorácie do záhrady

prirodný kvetináč z kmeňa stromu

Drevo je obľúbeným prírodným materiálom s mnohými benefitmi. Niet divu, že je súčasťou mnohých priestorov, domov a záhrad. Prináša so sebou harmóniu, návrat k prírode a dotvára útulnú atmosféru. Jeho využitie je všestranné od nábytku, podláh, záhradných stavieb až po umenie. Dnes sa pozrieme na to, ako si môžete skrášliť svoju záhradu drevenými záhradnými dekoráciami.

Ak ste majiteľom drevenej záhradnej stavby, či už je to záhradná chatka, záhradný altánok alebo domček, určite viete, aký dojem dodali celej vašej záhrade po ich osadení. Drevená záhradná chatka, záhradný altánok či domček skvelo zapadajú do prostredia a vytvárajú príjemnú a útulnú atmosféru. Ponúkajú skvelé miesto na relax a oddych, na ktorom sa cítite príjemne, v obklopení prírodných materiálov. Premýšľate, že by ste si chceli svoju záhradku ozdobiť či doplniť? Prečo nevyužiť drevo ako prírodný materiál pre vaše záhradné doplnky? Pozrime sa spoločne na niekoľko zaujímavých a kreatívnych tipov, ako si drevenými dekoráciami a doplnkami môžete oživiť vaše záhradné kráľovstvo. 

Chodník z kmeňov stromov

chodník z drevených polien v zemi

Zdroj: https://www.webnoviny.sk/fotogaleria/20-skvelych-napadov-vyrobu-drevenych-doplnkov-do-domu-aj-do-zahrady/?id=2

Veľmi zaujímavým a kreatívnym doplnkom do záhrady je takýto chodník vytvorený z odrezkov kmeňov stromov. Nielenže si ním vytvoríte prírodný chodníček, ktorý vedie napríklad k miestu kde je váš záhradný altánok či záhradná chatka, ale je zároveň aj oživením celého priestoru. 

Milé privítanie

drevená ceduľka s nápisom vitajte na našej záhrade

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/503981014545653500/

Plánujete záhradnú grilovačku, oslavu či posedenie? Privítajte na záhrade vašich hostí a zároveň ozdobte svoj záhradný altánok, domček či chatku. Takáto kreatívna drevená ceduľka je originálny spôsob, ako rozveseliť vašich hostí hneď po príchode.

napájadlo pre vtáčiky z dreva

Napájadlo pre vtáčiky z dreva

Chcete na svojej záhrade ešte viac „života“? Pripravte si doma pomôcky, ktoré prilákajú vtáky. Napájadlo pre vtáčiky nie je len skvelým pomocníkom, ale poslúži vám aj ako dekorácia. Dokonca si kŕmitko môžete vyrobiť aj sami, čím vymyslíte skvelý program pre seba i svoje deti na dlhé alebo upršané dni.

Originálne svietniky

svietniky

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/49539664631067514/

Čo tak si navodiť príjemnú romantickú atmosféru pri sviečkach? Takéto originálne svietniky si môžete zavesiť do záhradnej chatky či na terasu, alebo môžu byť ozdobou pre váš záhradný altánok či domček. Postačia vám na to obyčajné zaváraninové sklá, kúsky dreva či nevyužitých paliet a štipka zručnosti. Vytvorte si svoje originálne svietniky, kreativite sa rozhodne medze nekladú.

Kvetinová stena

vertikálna kvetinová stena

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/138133913556121074/

Kreatívnou dekoráciou pre vašu záhradu, terasu, záhradný altánok či chatku môže byť aj takáto zaujímavá vertikálna kvetinová stena. Na jej výrobu môžete využiť starú paletu, ktorú len pripevníte napríklad na stenu záhradného domčeka či chatky, niekoľko rastliniek alebo vašich obľúbeným byliniek a originálny záhradný doplnok je na svete. Prípadne stenu môžete doplniť aj svietnikmi.

Drevená studnička

drevená páka na vodu s kýblom s bielymi kvetmi

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/538109855464619115/

Vždy ste snívali o  studničke priamo na záhrade? Môžete si svoj sen splniť takouto drevenou. Je skvelým záhradným doplnkom, ktorý oživí či už váš kvetinový záhon alebo prostredie záhradného domčeka, altánku či chatky. Navyše, môže vám poslúžiť aj ako kvetináč. 

Tajné dvere

tajné dvere v záhrade

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/ARbZmFLzQ1_CkOZPTnhiVitUzB9d7LpQu37CAxHNGBQSINt55Y_j2lI/

Vneste do záhrady aj trošku tajomstva. Takéto záhadné záhradné dvere môžu byť skvelou dekoráciou, ale aj obľúbeným miestom pre vaše deti či vnúčatá, ktoré takéto záhadné miesta zbožňujú. 

Pohodlie a oddych

hojdacia lavica zavesená v altánku

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/534450680775443037/

Praktickou ozdobou či doplnkom pre vašu záhradu môže byť aj takáto drevená hojdacia lavica. Môžete si ju umiestniť kdekoľvek na záhrade, doplniť pohodlnými vankúšmi či dekou a dokonalé miesto na oddych a relax máte hotové.

Prírodné kvetináče

prirodný kvetináč z kmeňa stromu

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/534450680775443037/

Aj odrezky stromov si dokážu nájsť svoje využite. Čo tak napríklad ako kvetináče do vašej záhrady? Takéto originálne kvetináče oživia vašu záhradu či skalku a dodajú celému priestoru harmonický dojem. 

Chceli by ste si aj vy oživiť či skrášliť vašu záhradu? Skúste niektoré z našich tipov na drevené dekorácie a doplnky do záhrady. Drevo je spoľahlivý materiál, ktorý dotvorí príjemnú atmosféru nielen v záhrade ale aj vo vašom záhradnom altánku, chatke či domčeku. Skrášlite si svoje záhradné kráľovstvo ešte túto sezónu a užívajte si babie leto v príjemnom a harmonickom prostredí.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice