Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

5 spôsobov, ako využiť staré drevo kreatívne!

celodrevený kozmetický stolík

Čoraz viac ľudí si nachádza vzťah k ekologickejšiemu spôsobu života. Jedným z jeho súčastí je aj recyklácia či opätovné využite zdanlivo nepotrebných materiálov. Takýmto materiálom môže byť aj drevo zo starej záhradnej chatky, domčeka či altánku. Aj keď sa zdá, že sa už nedá nijako využiť, opak je pravdou. Existuje množstvo spôsobov, ktorými môžete zo starého dreva vytvoriť niečo nové a originálne. Ako na to?   

Ak vám už vaša záhradná drevená chatka, altánok či záhradný domček doslúžili, samozrejme, môžete si zaobstarať novú záhradnú stavbu. Na tú starú však nemusíte hneď zanevrieť. Využite jej drevo na vytvorenie niečoho nového a originálneho. Tak budete mať nielen dobrý pocit z toho, že ste drevo nemuseli vyhadzovať, ale aj skrášlite vašu záhradu či interiér zaujímavými a kreatívnymi kúskami. Drevo je prírodný materiál, ktorý svojim charakterom navodzuje príjemnú a útulnú atmosféru. Tak prečo ho nevyužiť? 

Predtým, než staré drevo využijete

Drevo zo starej záhradnej chatky, domčeka alebo altánku podliehalo rôznym vplyvom, či už sú to poveternostné podmienky, vlhké počasie, slnečné žiarenie ale aj rôzny drevokazný hmyz, plesne či huby. Preto je dôležité, aby ste pred opätovným využitím starého dreva odstránili všetky nedostatky a opravili rôzne poškodenia. Môžete vyrezať časti, ktoré sú už poškodené tak, že ich nebude možné použiť. Tie, ktoré majú len menšie vady, môžete obrúsiť a ošetriť ochrannými nátermi. Aby ste drevo ochránili pred drevokazným hmyzom, hubami či plesňami, môžete ho ošetriť prípravkami, respektíve impregnačnými nátermi, ktoré v sebe obsahujú biocídy. Zároveň, ak by ste chceli ošetriť, ochrániť či zmeniť farbu dreva, môžete mu dopriať nový ochranný náter. Tak sa môžete pustiť do vytvárania nových drevených prvkov či už do vašej záhrady alebo do interiéru domu či bytu. 

Tip: Prečítajte si aj náš článok, v ktorom sme vám napísali všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o drevo a drevené stavby! 

Pozrime sa teda spoločne na to, načo všetko môžete využiť staré drevo z vašej záhradnej chatky, domčeka či altánku.

Drevené zrkadlo

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/3448137192110814/

Dokonalý drevený doplnok, ktorý sa hodí do interiéru. Či už si nám ozvláštnite spálňu, obývačku, chodu či inú časť domu či bytu, určite si takýmto dreveným zrkadlom vytvoríte zaujímavý kútik v rustikálnom štýle. Na jeho vytvorenie vám budú stačiť len drevené dosky z vašej starej záhradnej chatky, záhradného domčeka či altánku. Takéto drevené rustikálne zrkadlo je skutočne zaujímavým kúskom, ktorý skrášli celý priestor, v ktorom sa nachádza.

Originálne svietniky

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/585608757786358930/

Drevo je skvelý materiál najmä preto, že sa hodí takmer do každého interiéru ale aj exteriéru. Vytvoríte si s jeho využitím príjemnú a útulnú atmosféru. Rovnako tak si môžete takúto atmosféru podčiarknuť aj svetlami sviečok, pre ktoré si môžete vyrobiť takéto nenákladné, no pritom mimoriadne originálne drevené svietniky. Môžete ich využiť tak ako vo vnútri, tak aj v prostredí vašej záhrady.

Svetelná inštalácia

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/108719778493595293/

Pri svetlách ešte ostaneme. Drevené trámy či dosky z vašej starej záhradnej chatky, domčeka či altánku môžete využiť aj na vytvorenie takejto visiacej svetelnej inštalácie. Je to o čosi viac komplikovaný prvok, ako predchádzajúce svietniky, no výsledok stojí za to, aby ste sa do jeho výroby pustili. 

Drevo do spálne

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/5277724553139833/

Dosky zo starej záhradnej chatky, domčeka či altánku môžete využiť aj ako súčasť vašej spálne a vytvoriť si tak celú drevenú stenu či časť za posteľou. Tak si do spálne vnesiete viac prírody a vytvoríte príjemnú atmosféru – dokonalú na oddych, ktorý potrebujete.

Kozmetický stolík

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/31384528642168173/

S troškou šikovnosti a kreativity si z obyčajných drevených dosiek viete vykúzliť aj takýto kozmetický stolík. Nemusí vám však vyslovene slúžiť len na uloženie kozmetiky či skrášľovanie sa. Pokojne môže byť aj plnohodnotným písacím stolom či premeniť sa na menšiu domácu kanceláriu.

Bonusový tip: Netradičný konferenčný stolík

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/8303580552475553/

Ozvláštnite svoju obývačku takýmto netradičným stolíkom, ktorý sa stane stredobodom pozornosti v celej miestnosti. Okrem svojej praktickej funkcie vám zároveň poslúži ako dekorácia do obývačky, a tak už nebudete potrebovať žiadne iné doplnky. V jednoduchosti je predsa krása.

Drevo je materiál, ktorý vnesie do priestoru, v ktorom sa nachádza, trochu prírody, harmónie a príjemnej atmosféry. Vytvorte si okolo seba útulné prostredie aj vy. Využiť pri tom môžete drevo zo starej drevenej stavby. Tak spojíte príjemné s užitočným.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice