Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ste pripravení na prvú jarnú grilovačku?

záhradný altánok

Posledné dni ukázali, že jar je naozaj tu. Vzduch vonia kvitnúcimi kvetmi, dni sú teplejšie a dlhšie. Začíname čoraz viac času tráviť vonku. Či už na prechádzke, v lese alebo v záhrade. Najlepším variantom na oddych je samozrejme, ak máte miesto, ktoré patrí len vám. Takýmto miestom je práve záhrada alebo chata. Umožňuje vypadnúť z ruchu veľkomesta a načerpať energiu na nový pracovný týždeň alebo nové povinnosti.

záhradný altánok

Pobyt v záhrade alebo na chate je spätý ako s pasívnym, tak aj aktívnym odpočinkom. Každý záhradný domček, chatka alebo záhrada potrebujú starostlivosť po celý rok. Tak ako je dôležitá príprava záhrady pred zimou, tak aj po nej. O tom ako si pripraviť záhradu čo najlepšie na jar sme písali napríklad tu.

Na jar nám však pribudne veľa nových starostí. Či už sú spojené s jarnou výsadbou alebo rekonštrukciami či už domčeka alebo chaty. Takisto nám počas prvých lúčov slnka napadne veľa inšpirácií a vízii ako by sme chceli, aby naša záhrada tento rok vyzerala.

záhradný altánok

No nech nám práca v záhrade akokoľvek pomáha psychicky vypnúť, tak či tak nenahradí nič lepšie oddych ako ten pasívny. A čo je lepšie pre oddych ako taká poriadna jarná grilovačka? Nie je ešte príliš teplo, ale zároveň dostatočne na to, aby sme si mohli ugrilovať prvé špeciality. Určite už každý rozmýšľal nad tým aké by to bolo prvú jarnú grilovačku stráviť v záhradnom altánku. Má to hneď viacero výhod!

Prečo grilovať práve v altánku

Ugrilovať si jedlo v záhradnom altánku má na jar hlavne tú výhodu, že záhradný altánok slúži ako ochrana pred počasím. Na jar – obzvlášť v apríly – môže byť počasie premenlivé, a preto je dôležité, aby grilovačku nepokazil chvíľkový dážď. Záhradný altánok môžete mať otvorený, zakrytý alebo zakrytý čiastočne. Tak či tak má ale strechu, a tá určite prežije nečakanú búrku a ochráni grilované špeciality. Takisto poskytuje úkryt pred vetrom.

Ďalšou výhodou altánku a grilovania v ňom je napríklad to, že počas jari už máte po zime vytiahnutý nábytok, stôl a stoličky. Takisto Nemusíte stále zháňať po záhrade nástroje na grilovanie. Skrátka, vždy máte všetko pod jednou strechou a pripravené na grilovanie.

Tak ale ako má grilovanie v záhradnom altánku veľa výhod, takisto sú veci, na ktoré si treba dávať obzvlášť pozor. Aby sa vaša grilovačka nestala katastrofou, ale zostala vždy len potešením.

záhradný altánok

Na čo si dať pozor pri grilovaní v záhradnom altánku

Ako prvé a ideálne je v záhradnom altánku používať čo najmenej elektrických spotrebičov. Takisto aj gril by mal byť prírodný. V tom prípade ale určite nezabudnite na odvetrávanie. Prírodný gril sa neodporúča pokiaľ je váš záhradný altánok krytý zo všetkých strán a gril by mohol spôsobiť veľa (aj škodlivého) dymu. Naopak, odporúča sa, ak máte altánok plne vetraný a otvorený. Elektrický gril si zabezpečte, pokiaľ máte blízko k zdroju elektrického napájania. Ak už ale máte gril napojený v elektrine, tak zvážte použitie prírodného osvetlenia. Vynikajúce doplnky sú napríklad solárne svietidlá.

Pri vyberaní vhodného grilu do záhradného altánku takisto myslite aj na to, kam altánok s grilom umiestnite. Dôležité je, aby nebol altánok s grilom umestnený na moc veternom mieste alebo aby do neho nesvietilo celý deň slnko.

Pri umiestnení altánku myslite aj na to, že do záhradného altánku budete nosiť jedlo a nápoje. Preto by k nemu mala viesť prístupová cesta. Tú si buď vytvorte alebo postavte v blízkosti záhradnej chaty alebo domu.

Tip: Zadovážte si taký altánok, kde budete môcť mať aj malú skrinku alebo poličku na rôzne koreniny. Ak bude tento priestor celý krytý pred dažďom, tak v ňom môžete mať uložené dochucovadlá počas celej sezóny!

Aký altánok je ideálny pre jarnú grilovačku

Či už na jarnú grilovačku alebo len na posedenie s priateľmi, na trhu existuje veľmi veľa druhov a typov záhradných altánkov. Nájdete altánky kovové, altánky z drevotriesky, altánky z dreva, murované alebo dokonca aj plastové. Záhradný altánok však umiestňujete do prostredia prírody, preto by mal byť v symbióze s ňou. Určite nekupujte altánok od veľkovýrobcov, ale vsaďte na overeného výrobcu. Nejde len o záruku, ktorú máte, ale aj o kvalitu a materiály, z ktorých sú altánky vyrobené. Záhradné altánky sú práve tou kúpou, kedy sa neoplatí kúpiť lacnejšie, ale skôr kvalitnejšie.

otvoreny altanok

Užite si to naplno!

Tak ako vám záhrada prináša veľa radosti z aktívneho oddychu, tak sa naučte využívať ju aj pasívne. Naučte sa relaxovať, zavolať priateľov. Neexperimentujte len vo vašej kuchyni, ale skúste tento rok grilovať špeciality, ktoré sú nielen zdravé, ale aj chutné. A možno sa práve váš záhradný altánok stane miestom, kde sa každý rok budete s priateľmi stretávať pri prvej jarnej grilovačke 🙂

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice