Súri vás to? Pozrite si naše

SKLADOVKY
Články

Čo sa nás najčastejšie pýtate na sociálnych sieťach

drevený záhradný domček

Záhradné altánky, domčeky či chatky sú čoraz viac obľúbenými stavbami, ktoré (nielen) zdobia záhrady mnohých našich zákazníkov. Je samozrejmé, že ak sa rozhodnete pre kúpu domčeka, chatky či altánku, budete chcieť o danej stavbe či montáži vedieť čo najviac. Či už ide o materiál, proces nákupu, alebo mnohé iné detaily, radi vám na všetko odpovieme. Pozrime sa teda na odpovede na to, čo sa nás najčastejšie pýtate na sociálnych 

Aká je cena domčeka/altánku/chatky a čo zahŕňa?  

Každý záhradný domček, chata či altánok z našej ponuky má svoju samostatnú cenu. Základná cena zahŕňa kompletnú konštrukciu bez doplnkových služieb. 

To znamená, že v základnej cene nie je obsiahnutá

 • montáž, 
 • zateplenie, 
 • okenice, 
 • maľovanie, 
 • pokládka krytiny, 
 • strešná krytina, 
 • úprava konštrukcie a 
 • príprava podkladu. 

Zákazníci si vo vlastnej réžii riešia taktiež služby ako elektroinštalácie, vodoinštalácie, základovú dosku a komín. Najvhodnejším vykurovaním v drevených domčekoch je elektrické, do chatiek je samozrejme možné inštalovať aj krb s komínom, prípadne kachle. Čo sa týka dopravy, na naše produkty poskytujeme bezplatný dovoz v rámci celej Slovenskej republiky, pokiaľ nie je v katalógovej karte uvedené inak. Ak je nutné na miesto výstavby prepraviť nadrozmerný náklad, účtujeme cenu za dopravu individuálne.

Aký je spôsob nákupu a platby?

Vzhľadom na to, že naše produkty majú veľa individuálnych špecifík, objednávky môžu zákazníci robiť telefonicky, mailom alebo aj prostredníctvom kontaktného, respektíve objednávkového formulára. Takúto formu objednávok sme zvolili aj pre to, aby sme sa so zákazníkmi dostali do priameho kontaktu a mohli im vysvetliť všetky podrobnosti prípadne odpovedať na otázky či nejasnosti. Keď si zákazník už produkt objedná, zaplatí 1/3 zálohovej platby z celkovej sumy produktu na účet. Následne na to sa môže zvyšná platba vykonať bankovým prevodom 3 dni pred termínom montáže, alebo hotovosťou po ukončení a prevzatí produktu. Ak si zákazník zakúpi produkt v sume nad 5000 EUR, platba sa vykonáva v 3 etapách. Najprv sa zaplatí zálohová platba vo výške 30% z celkovej sumy, potom 50% z celkovej sumy pred dodaním produktu a zvyšných 20% po ukončení stavby.

Ako prebieha montáž a čo všetko je potrebné zabezpečiť?

Pred samotnou montážou je potrebné, aby zákazník pripravil miesto pre výstavbu a zároveň k nemu zabezpečil prístup. V prípade, že na stavenisko nie je možný prístup, je potrebné nás informovať vopred. Taktiež, ak sa stavenisko nachádza 15 metrov a viac od odparkovaného vozidla, je potrebné, aby zákazník v deň montáže zabezpečil dve osoby na presun montážnych prvkov. Zákazníci sa často pýtajú, či si altánky, chatky či domčeky vedia postaviť aj sami, no pri montáži sú potrebné minimálne dvaja zruční majstri. Preto väčšina z nich využíva možnosť montáže našim vyškoleným personálom. Samotná montáž trvá približne 1 pracovný deň. Samozrejme, pri väčších prevedeniach či iných doplnkových službách je čas montáže individuálny, vo väčšine prípadov sa pohybuje od niekoľkých pracovných dní až po niekoľko týždňov. 

montáž záhradného domčeka

Ako pripraviť podkladovú plochu?

Zákazníci by taktiež mali pripraviť podkladovú plochu, na ktorej sa samotný záhradný domček, chata či altánok postavia. Dôležité je, aby bola podkladová plocha pevná a v rovine. Vo väčšine prípadov sa ako podkladová plocha záhradných altánkov odporúča zhutnené štrkové lôžko obložené obrubníkmi, zámkovou alebo inou dlažbou či betónovou platňou a pod. Pri záhradných  stavbách o rozmere 25 metrov štvorcových a viac sa odporúča pripraviť betónovú platňu či obvodový betónový základ s vnútornou plochou vysypanou a zarovnanou napríklad štrkom. Viac o príprave podkladovej plochy sa dočítate tu.

Je nevyhnutné zabezpečiť stavebné povolenie na záhradné domčeky, altánky či chaty?

Ak si z našej ponuky zákazník vyberie produkt (domček, chatu, altánok), ktorý nepresahuje 25 metrov štvorcových, v tomto prípade je potrebné zabezpečiť minimálne ohlasovaciu povinnosť. V prípade, ak stavba presahuje 25 metrov štvorcových, je potrebné, aby zákazník zabezpečil stavebné povolenie. Avšak, aby si bol zákazník 100%-tne istý, odporúčame, aby konkrétnu situáciu riešil či sa poradil s príslušným stavebným úradom. Viac o legislatívnych obmedzeniach sme písali v staršom blogu.

Je možné vykonať na chatách, altánkoch či domčekoch nejaké zmeny?

Naše produkty sú sériové výrobky. To znamená, že jednotlivé zmeny by znamenali navýšenie ceny približne o 30 až 70% od ceny základného modelu a doba dodania by sa predĺžila. Z tohto dôvodu zmeny na našich záhradných stavbách nie sú možné. Zákazníci si však môžu v prípade záujmu doobjednať ďalšie prvky ako ono či dvere, samozrejme za predpokladu, že konštrukcia produktu umožňuje ich následnú inštaláciu.

záhradný domček

Aká je životnosť záhradných stavieb?

Pri správnej starostlivosti o záhradný domček, altánok či chatu je ich životnosť niekoľko desiatok rokov. Niekoľko rokov znamená pri správnej starostlivosti aj 30 a viac. Pre čo najdlhšiu životnosť záhradnej stavby odporúčame hrúbku stien 70mm. Samozrejme, že veľký vplyv na drevo má aj počasie a poveternostné podmienky. Všetky naše záhradné stavby sú vyrábané z vysoko kvalitného škandinávskeho alebo sibírskeho smreku. Pri každom ponúkanom produkte sa nachádzajú podrobné informácie o použitých materiáloch v opise.

záhradný altánok

Je možné si ponúkané produkty niekde pozrieť?

Naše produkty vystavené nie sú nikde, no zákazníkom ponúkame možnosť obhliadky u niekoho, kto už danú stavbu má postavenú doma. Väčšina našich stavieb je na Slovensku.

Zdroj fotiek: www.mojaltanok.sk

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

 • 3 ročná záruka v cene každého produktu
 • Ku každému produktu impregnat zdarma
 • Doprava zdarma na vybrané výrobky
 • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
Záhradný Domček Pula

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice