MONTÁŽ

Cena montáže našimi pracovníkmi sa pohybuje od 150 € pri altánkoch a domčekoch na náradie a od 220 € pri záhradných chatkách. Cena montáže je uvedená pri každom produkte v jeho katalógovej karte. V prípade, že si klient objedná celú službu, t.j. kúpa produktu + montáž, získa bezplatný dovoz v rámci celej SR (pokiaľ nie je v katalógovej karte produktu uvedené inak) na vybrané produkty. Montáž si vyžaduje vopred pripravenú podkladovú plochu, na ktorú sme schopní už v priebehu 1 dňa postaviť daný produkt do vašej záhrady.


PODKLADOVÁ PLOCHA

Na podklad nemáme žiadne špeciálne požiadavky, altánky a chatky sú po zložení samonosné a v rámci stability nie sú potrebné žiadne kotviace prvky. Zákazníkovi stačí pripraviť iba spevnenú a zarovnanú plochu (napr. zámkovou dlažbou, štiepaným prírodným kameňom, drťou, príp. betónový podklad).

Podklad by mal byť čo najvodorovnejší, aby váš altánok, domček na náradie, či chatka bola nie len krásnou, ale aj funkčnou pýchou vašej záhrady. Podklad môže byť rôzneho tvaru: kruh, šesťuholník, štvorec. Záleží len od šikovnosti majstra a prostredia, v ktorom sa altánok či chatka bude nachádzať.

Pokiaľ bude altánok umiestnený bez podlahy na náveternom mieste, je potrebné pri príprave podkladu rátať s prikotvením.

Pri príprave podkladovej plochy pod záhradnú chatku / altánok, je zákazník povinný pripraviť si zarovnaný povrch. Ako základ je možné vysypať a zhutniť štrkové / makadámové lôžko cca 10-15 cm (v závislosti od romzeru), na ktoré sa uloží zámková dlažba alebo rozmiestnia betónove kocky do roviny. Ide o najjednoduchšie a najmenej finančne náročné riešenie, zabráni sa tak, aby vplyvom poveterostných podmienok nedochádzalo k nerovnomernému usadaniu stavby, vlhnutiu stien a podlahy.

Pre chaty nad 40 m2 je najvhodnejšia betónova platňa hrúbky cca 20 cm, ktorá je vystužená betonárskou oceľou alebo kari sieťovinou, v opačnom prípade platňa popraská.

Pri výstavbe / montáži si vystačíme aj bez elektrickej prípojky, výrobok je teda možné postaviť aj na odľahlom, ale dostupnom mieste. Pokiaľ nie je možný prístup autom k podkladovej ploche, na ktorej ma byť výrobok montovaný, a je potrebné nosiť komponenty na vzdialenosť väčšiu ako cca 15 metrov, zákazník zabeźečí súčinnosť a pomoc pri nosení týchto komponentov priamo na miesto montáže.