Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Čo všetko potrebujete vedieť, keď kupujete záhradnú chatku?

záhradný domček

Záhradná chatka je spoľahlivým doplnkom (nielen) do záhrady. Ale to už iste viete, keď ste sa pre jej kúpu rozhodli. Pomôže vám nielen pri záhradných prácach, ale poskytne aj miesto na oddych, rekreáciu či príjemné chvíle strávené s rodinou alebo priateľmi. Čo všetko by ste ale pred samotnou kúpou záhradnej chatky mali vedieť?

Záhradné chatky sú všeobecne veľmi obľúbenými záhradnými stavbami a v poslednej dobe sú čoraz častejšou súčasťou nielen samotných záhrad, ale aj pozemkov v rekreačných a záhradkárskych oblastiach a výnimkou nie je ani ich využívanie na prenájom. Výhody záhradných chatiek už presvedčili mnohých zákazníkov, ktorí sú dnes hrdými majiteľmi týchto malých záhradných kráľovstiev. Chceli by ste medzi nich patriť aj vy? Svoje záhradné kráľovstvo môžete mať ešte tento rok doma na záhrade. Čo potrebujete vedieť pred kúpou záhradnej chatky?

Ako si vybrať a objednať záhradnú chatku?

Svoje vysnívané záhradné kráľovstvo si môžete vyberať z našej ponuky záhradných chatiek vyrábaných z kvalitného škandinávskeho alebo sibírskeho materiálu. Pri každom produkte nájdete aj podrobný popis použitých materiálov. Záhradné chatky (ale aj iné produkty z našej ponuky, ako napríklad záhradné altánky či domčeky na náradie) majú veľa špecifík, a preto si vybranú záhradnú stavbu môžete objednať telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom kontaktného/objednávkového formulára. Takýmto spôsobom sa s vami dostaneme do priameho kontaktu a vysvetlíme všetky podrobnosti. 

Aká je cena?

Cena záhradnej stavby závisí od jej veľkosti a prevedenia. V základnej cene záhradnej chatky je zahrnutá kompletná konštrukcia bez doplnkových služieb. Zahŕňa teda podlahu, steny, strešné debnenie, okná, dvere, kovania a kľučky. V základnej cene nie je obsiahnutá montáž, zateplenie, okenice, maľovanie, pokládka krytiny, strešná krytina, úprava konštrukcie a príprava podkladu. Doplnkové služby si zákazník, samozrejme, môže dokúpiť. Cena záhradnej chatky sa odvíja od jej prevedenia, veľkosti a pod. Pri každom produkte v našej ponuke nájdete individuálnu cenu.

záhradný domček zaliaty slnečným svetlom

Po zaplatení 1/3 zálohovej platby z celkovej sumy záhradnej chatky na účet môže zákazník zvyšnú platbu vykonať bankovým prevodom 3 dni pred termínom montáže. Zvyšnú platbu môže však tiež vykonať hotovosťou po ukončení a prevzatí záhradnej chatky. Ak suma záhradnej chatky presahuje 5000 EUR, v tomto prípade sa platba môže realizovať v 3 etapách – zálohová platba vo výške 30% z celkovej sumy, následne 50% celkovej sumy pred dodaním chatky a zvyšných 20% po ukončení a prevzatí stavby.

Dodanie a doprava 

V závislosti od typu záhradnej chatky sa čakacia doba pohybuje od niekoľkých dní do niekoľkých týždňov. Ak si objednáte produkt, ktorý máme na sklade a chceli by ste si ho zmontovať svojpomocne, v tomto prípade je čakacia doba 5 až 10 pracovných dní. Ak si objednáte produkt s montážou či inými doplnkovými službami, doručenie sa zvyčajne realizuje v rozmedzí 35 až 45 pracovných dní, podľa možností aj skôr. Možno sa vám táto doba čakania zdá dlhá a svoju záhradnú chatku by ste túžili mať doma hneď na druhý deň, avšak nezabúdajte na to, že pred samotnou montážou záhradnej chatky by ste mali pripraviť podkladovú plochu. Tak môžete tento čas efektívne využiť na jej realizáciu. Nemusíte sa obávať, nejde o žiaden náročný proces, práve naopak. Príprava podkladovej plochy je jednoduchý proces a môžete ho realizovať viacerými spôsobmi.

Tip: Ako na prípravu podkladovej plochy? Prečítajte si v našom predošlom blogu o tom, na čo nezabudnúť pri montáži podkladovej plochy.

A aká je cena za dopravu? Na všetky záhradné chatky, domčeky na náradie, drevárne či altánky z našej ponuky s našou montážou poskytujme bezplatný dovoz v rámci celého Slovenska (pokiaľ nie je v katalógovej karte uvedené inak). Ak sa jedná o veľkú záhradnú chatku a bude potrebné materiál na miesto výstavby transportovať ako nadrozmerný náklad, prípadne na viackrát, cena za dopravu sa účtuje individuálne po dohode so zákazníkom. Zákazníci si taktiež môžu svoju záhradnú chatku odobrať aj osobne vlastným vozidlom v dohodnutom termíne na Orave v okrese Tvrdošín.

Montáž záhradnej chatky

Samotná montáž prebieha hladko, vo väčšine prípadov netrvá dlhšie ako 1 deň. Pri väčších prevedeniach záhradných chatiek alebo ďalších doplnkových službách sa môže doba montáže predĺžiť o niekoľko pracovných dní. Počas montáže bude náš tím potrebovať prístup k elektrickej energii 220V. Ak na mieste montáže nie je žiaden prúd, je potrebné, aby nás o tom zákazník informoval pri upresnení si termínu dodania a v takom prípade bude náš tím vybavený elektrocentrálou. Počas montáže môže náš tím zároveň pripojiť vodovod a kanalizáciu. Odporúčame však, aby bola vodoinštalácia a kanalizácia zrealizovaná ešte pred začatím montáže záhradnej chatky.

stavbár pracuje na interiéri záhradného domčeka

Často kladená otázka je aj, aké sú ceny montáže. Cena montáže záhradnej chatky našimi pracovníkmi sa pohybuje od 220 EUR a odvíja sa od veľkosti a hrúbky modelu. 

A čo záruka?

Pri výrobe našich záhradných stavieb si dávame záležať na kvalite. Využívame dreviny a výrobné procesy výberovej kvality. Chceme, aby naši zákazníci dostali tú najlepšiu kvalitu a mohli si tak užívať výhody svojich záhradných stavieb čo najkvalitnejšie a čo najdlhšie. Pri  všetkých našich záhradných stavbách, či už sú to záhradné chatky, altánky alebo domčeky na náradie či prístrešky, poskytujeme ako jediní na trhu záruku až na 3 roky. A ak ide o strešnú krytinu – lepenkový šindeľ, poskytujeme našim zákazníkom záruku až 15 rokov.  

Mať svoju vlastnú záhradnú chatku je snom mnohých nielen záhradkárov, ale aj tých, ktorí milujú prírodu a oddych v príjemnom prostredí. Splňte si svoj sen aj vy a vytvorte si tak svoje dokonalé záhradné kráľovstvo. Veríme, že vo výbere záhradnej chatky máte jasnejšie a v prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete stále obrátiť.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice