Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Tipy na darčeky pre záhradkárov a chatárov

tipy pre na darceky pre zahradkarov

Obdobie sviatkov je tu a spolu s ním prichádza aj čas vyberania darčekov pre našich blízkych. Máte v rodine či vo svojom okolí milovníkov záhrady či chatárov a premýšľate nad tým, čím ich potešiť? V tomto článku sme pre vás spísali niekoľko inšpiratívnych tipov na (nielen) vianočné darčeky pre všetkých záhradkárov a chatárov.

Čo v článku nájdete:

Pre všetkých, ktorí majú záľubu v záhradkárstve či chatárstve, môže byť tematický darček ozajstným potešením. Či už ide o začínajúceho záhradníka alebo skúseného kutila, pozrite sa spolu s nami na výber niekoľkých praktických darčekov, ktoré určite vyvolajú radosť.

Sada ručného záhradného náradia

Záhradné náradie je alfou a omegou každého záhradkára. Mnoho záhradkárov používa rovnaké náradie po celé roky a tvrdí, že nové im netreba. Výberom kvalitného setu ručného náradia do záhrady určite nič nepokazíte. Práve naopak, pomôžete im zefektívniť a uľahčiť práce na záhradke.

sada záhradné náradie

Zdroj: www.kinekus.sk

Tip: Neviete ako vybrať záhradné náradie? Prečítajte si náš článok „Aké záhradné náradie si vybrať“, v ktorom sme spísali zoznam najdôležitejších kúskov záhradného náradia a vybavenia, bez ktorých sa žiaden záhradkár nezaobíde.

Multifunkčné záhradné náradie

Dobrou voľbou môže byť multifunkčné záhradné náradie, ktoré v sebe spája niekoľko funkcií naraz. Napríklad takéto elektrické multifunkčné náradie pomôže s kosením trávnika, čistením krovia, strihaním živého plota či prerezávaním ťažko dostupných konárov. Naozaj praktický darček, ktorý uľahčí prácu a ušetrí miesto na uskladnenie.

multifunkčné náradie

Zdroj: www.elu.sk

Inteligentný kvetináč

Inteligentný kvetináč je naozaj originálnym darčekom. Umožní záhradkárom venovať sa svojej vášni aj mimo sezóny počas zimných mesiacov. Kvetináč reaguje na potreby rastlín a dodáva im potrebné množstvo vlahy a svetla vďaka LED svietidlám. Obsahuje špeciálnu pôdu, ktorá dodá rastlinám potrebné živiny. Takýto inteligentný kvetináč sa skvelo hodí napríklad na pestovanie byliniek v interiéri.

inteligentný kvetináč

Zdroj: alza.sk

Predplatné záhradkárskeho časopisu

Vašich blízkych môžete prekvapiť aj predplatným záhradkárskeho či chatárskeho časopisu. Budú tak môcť naberať inšpiráciu a nové tipy a poznatky v starostlivosti o záhradu a pestovaní počas celého roka.

časopis záhradkár

Záhradný domček na náradie

Starostlivosť o záhradu a pestovanie si vyžaduje mnoho nástrojov a pomôcok a niekedy môže byť problém nájsť im miesto na uskladnenie. Záhradný domček na náradie môže byť vkusným a praktickým riešením, vďaka ktorému bude mať každý záhradkár náradie organizované a chránené pred poškodením, napríklad vplyvom nepriaznivého počasia. Záhradný domček tiež môže poskytnúť dočasný nocľah či miesto na záhradné stolovanie.

domček na náradie

Záhradný domček na náradie Karpaty z našej ponuky

Tip: Okrem záhradného domčeka na náradie môžu byť skvelým darčekom aj iné záhradné stavby, ako napríklad záhradný altánok, ktorý poskytne skvelé miesto na oddych a relaxáciu, či drevená chata či drevená garáž a prístrešok.

Meteorologická stanica

Meteostanica je praktickým darčekom, ktorý pomôže záhradkárom pri plánovaní a starostlivosti o záhradu. Poskytuje informácie o aktuálnej teplote, vlhkosti ovzdušia ale aj pravdepodobnosti zrážok a predpoveď počasia na nasledujúce dni. Výhodou meteostanice je oproti klasickej predpovedi počasia jej presnosť vzhľadom na konkrétne miesto. Okrem toho, niektoré meteostanice sa dajú prepojiť napríklad s automatickým systémom zavlažovania, čo zefektívni a zautomatizuje polievanie záhrady.

meteostanica

Zdroj: www.alza.sk

Tip: Okrem meteorologickej stanice existuje niekoľko ďalších smart zariadení, ktoré zjednodušia a spríjemnia prácu či pobyt na záhrade. Prečítajte si viac o ďalších inteligentných zariadeniach do záhrady.

Záhradná stolička s kľakadlom

Táto záhradná stolička s kľakadlom je ideálnym darčekom pre záhradkárov, ktorí si pri práci na záhrade chcú šetriť chrbát aj kĺby. Pomôže pri drobných prácach na záhrade, pri ktorých treba kľačať či čupieť. Pomôže tiež pri vstávaní ako opierka a je tiež ľahko prenosná, čo z nej robí praktického záhradného pomocníka.

záhradná stolička s kľakadlom

Zdroj: www.mall.sk

Hotel pre motýle a včely

Prilákať si trochu divokej prírody do záhrady môže pomôcť nielen k jej biodiverzite, ale prospešný hmyz podporí aj opeľovanie a zdravie úrody. Hotel pre motýle a včely je nielen praktickým, ale aj estetickým darčekom. Tento hotel sa dá umiestniť kdekoľvek do záhrady a vytvorí miesto pre motýle, včely a ďalší užitočný hmyz.

hotel pre motyle a včely

Zdroj: www.babickarstvo.sk

Tip: Takýto hotel pre hmyz je skvelým spôsobom, ako pomôcť motýľom, včelám a hmyzu prezimovať. O tom, akými ďalšími spôsobmi môžete vo vašej záhrade pomôcť  prezimovať aj ostatným zvieratkám, sme písali v tomto našom článku

Lampa proti komárom

Nie je nič nepríjemnejšie, než počas pobytu na chate či v záhrade bojovať s nepríjemnými komármi. Pomôžte vašim blízkym efektívne sa zbaviť týchto otravných spoločníkov. Sacia lampa proti komárom môže byť praktickým darčekom, ktorý spríjemní pobyt na chate či pri posedení v záhradnom domčeku.

sacia lampa proti komárom

Zdroj: www.familium.sk

Tlakový čistič

Tlakový čistič alebo inak vapka je neoceniteľným pomocníkom každého záhradkára a chatára. Skvelo sa hodí napríklad na vyčistenie terasy, plota grilu či záhradného nábytku. Čistenie s vapkou je omnoho efektívnejšie, a tak ušetrí čas a energiu, ktoré môže váš záhradkár či chatár venovať príjemnejším činnostiam, než je čistenie.

tlakový čistič

Zdroj: www.alza.sk

Záhradná solárna sprcha

Solárna sprcha je výhodným a ekologickým zdrojom teplej vody. Využiť sa dá počas pobytu na chalupe či ako schladenie počas horúcich dní. Svoje využitie si nájde aj ako sprcha k záhradnému bazénu.

solarna sprcha

Zdroj: www.mountfield.sk

Záhradné pracovné rukavice

Ako sa hovorí, záhradných rukavíc nie je nikdy dosť. Potešte vašich blízkych praktickým párom záhradných rukavíc, vďaka ktorým bude práca na záhade príjemnejšia a bezpečnejšia. Nemusia to byť klasické jednofarebné rukavice. Vyberte zaujímavé farby a vzory, no predovšetkým si dajte záležať, aby boli kvalitné a pevné.

záhradné rukavice

Zdroj: www.kinekus.sk

Výber toho správneho darčeka pre vášho záhradkára či chatára nemusí byť náročnou úlohou. Veríme, že sme vás týmito tipmi inšpirovali a uľahčili vám tak výber darčekov na nadchádzajúce sviatky. Vyberte darček, ktorý vašich blízkych poteší a spríjemní tak ich záhradkárske či chatárske chvíle.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice