Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Domček na náradie pre každého kutila

Drevený domček na náradie v zelenej farbe s dverami, oknom a okenicami postavený na záhrade

V dnešnej dobe je už takmer neoddeliteľnou súčasťou každej záhrady záhradný altánok alebo podľa používania aj domček na náradie. V záhradnom altánku nájdete ideálne miesto na relax, či už osamote alebo s rodinou a priateľmi. Medzi záhradným altánkom a domčekom na náradie sú minimálne rozdiely, ide v prvom rade o ich funkciu. Záhradné altánky sa stavajú tak, aby boli “vetrané a otvorené”.

 

Domček na náradie nie je obývateľný, musí však spĺňať rovnaké kritériá, čo sa týka hydroizolácie a ochrany pred počasím, kedže v ňom budete skladovať rôzne náradie, ktoré môže vďaka vode podliehať korózii. Ďalšie kritérium, ktoré by mali obidve stavby spĺňať je aby nikomu nezavadzali. Či už vo výhľade alebo aby sa kvôli domčeku nemuseli robiť drastické úpravy vášho pozemku, ako napríklad vytínanie stromov a podobne. Prístup k domčeku je tiež veľmi dôležitý, hlavne v nepriazni počasia. Preto je dobré okrem samotnej stavby zrealizovať prístupovú cestičku formou kameňa, betónových tvárnic alebo štrku. Pokiaľ si váš domček na náradie umeistnite do závetria, ušetríte mu niekoľko rokov života, kedže bude lepšie odolávať nepriazni počasia. Nebojte sa do stavby investovať. Nie je to stavba na chvíľu, ale mala by držať niekoľko desaťročí. Stavba samotného domčeka je jednoduchá a dá sa zvládnuť kľudne aj za jeden víkend. Môžete si ho nechať postaviť firmou, kde ste si ho zakúpili, samozrejme za príplatok alebo svojpomocne s priateľmi.

 

Pokiaľ sa budete o domček na náradie správne starať, určite vás nesklame. Je to všestranný pomocník hlavne na obdobie jar, leto, jeseň, čo je takmer celý rok, pretože tieto obdobia sú ideálne na práce v záhrade. Mať všetko pokope je aj pre vás jednoduchšie a náradím nemusíte zapratávať váš dom. Všetko bude mať svoje miesto a zvyknúť si na to určite nebude ťažké. Dôležité, pri stavbe altánku alebo domčeka na náradie je kvalitný základ. Najlepšia je asfaltová lepenka, ktorá sa vytvorí ako základ a zabraňuje plesniveniu, alebo prípadnému vlhnutiu vnútornej konštrukcie. Základ musí byť jednoznačne nepremokavý a vodeodolný, preto sa najčastejšie používa betón. Pôdu pod domčekom treba zhutniť, udusať, aby sa zabránilo prípadnému preliačeniu, zosypaniu alebo prasknutiu základov, ktoré sú síce pevné, no prírodným živlom nerozkážeme.


Dobre zhutnená a zarovnaná pôda je zárukou dobrej pevnosti a odolnosti aj voči zemetraseniam. Najčastejšie sa domček na náradie robí z dreva, ale môžete si ho spraviť z akéhokoľvek iného materiálu, napríklad z plechu. Pri drevenej konštrukcii netreba však zabúdať na fakt, že treba zvoliť kvalitný náter, ktorý ho treba aspoň každé tri roky natrieť znovu, aby drevo nezačalo podliehať rozpadu, aby odolávalo vode a vlhku a v neposlednom rade aj škodcom. Takýto záhradný domček, alebo záhradný altánok si môžete objednať z katalógu z naozaj širokej škály, alebo s ho dať vyrobiť presne na mieru. Zaplatíte o niečo viac, no pokiaľ ste náročný na priestor a predstavivosť, domček bude zaručene podľa vašich predstáv. Títo pomocníci v domácnosti sú nenahraditeľnými hlavne pre svoju všestrannosť a cenovú dostupnosť. Rýchlosť jeho postavenia je tiež jednou z veľkých výhod a čas, za ktorý vám bude slúžiť ocení naozaj každý, takže pokiaľ ešte stále váhate, zadovážiť si tohto pomocníka je určite jedno z najlepších riešení.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice