Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Čím sa pýšia tie najkrajšie altánky?

altánok v kvetinovej záhrade (1)

Altánky už dlho patria medzi našu obľúbenú súčasť exteriéru, ktorú chceme mať stále na očiach. A prečo by aj neboli, keď nám prinášajú toľko výhod a možností na trávenie veľa pekných chvíľ so svojou rodinou. Práve tieto záhradné stavby sú snom mnohých majiteľov veľkých záhrad alebo veľkého rodinného domu s rozľahlým pozemkom.

Záhradné altánky môžu dokonca v sebe ukrývať gril, ktorý by vám pri rodinných posedeniach rozhodne nemal chýbať. Okrem letného odpočinku si tak môžete pripraviť nejaké príjemné dopoludnie v kruhu svojich blízkych. Klasické altánky, ktoré uprednostňujú takmer všetky rodiny, bývajú najčastejšie vyrábané z dreva a nemajú žiadny netypický tvar, držia sa strohého a okúkaného dizajnu. Avšak aj napriek tomu sa nájde mnoho ľudí, ktorí by určite ocenili nejakú zaujímavejšiu alternatívu záhradných altánkov. Podľa ich dizajnu, prevedenia a tiež samotného materiálu si viete tiež určiť aj cenu, ktorú ste ochotní investovať za postavenie alebo kúpu altánku.

altanok na kazdodenne posedenie (1)

Altánok ako kvetinová oáza

Altánky nie sú len obyčajnou záhradnou stavbou, čo sa dá jednoducho potvrdiť. Veľmi populárne sú altánky, ktoré sú v obklopení zelene, to znamená, že takéto altánky majú pri sebe veľa drevín, alebo sa priamo tiahnu z ich konštrukcii. Je úžasné sledovať, ako sa vďaka týmto rastlinám alebo drevinám môžu aj tie najjednoduchšie záhradné altánky zmeniť na honosné záhradné stavby.

Altánok ako miesto na grilovanie

Zaujímavou inšpiráciou pre ozdobenie nejakých altánov môže byť tiež krb, avšak pri tomto ozvláštnení by malo ísť o naozaj veľké altánky, ktoré sú podrobne naplánované a navrhnuté priamo na pozemok. Okrem toho, že je krb súčasťou interiéru, veľmi populárne je tiež zavádzanie krbu už do exteriéru, čo v konečnom výsledku môže vyzerať naozaj dobre.

Prečítajte si v našom staršom článku aké s výhody grilovania v altánku!

Závesy navodia pocit luxusu

Záhradný altánok vám vedia dokonalo spestriť závesy, ktoré pôsobia zároveň elegantne a luxusne. V prípade, že budete chcieť byť v blízkosti záhrady, tak si ich jednoducho roztiahnete a vy o nič neprídete. Ak však budete chcieť mať so svojou rodinou väčšie súkromie, tak si závesy jednoducho stiahnete. Takto si môžete ušetriť nejaké financie za materiál. A okrem toho bude váš altánok pôsobiť naozaj zaujímavo a luxusne! Podobné altánky rozhodne môžeme považovať za najkrajšie altánky sveta, ktoré si zaslúžia pozornosť aj u nás.

Viac inšpirácii na dekorácie a ozdobenie záhradných altánkov si môžete prečítať v článku tu.

altánok so záclonami

Altánok plný radosti

Záhradný altánok si obľúbia aj deti, ktoré v nich počas leta môžu tráviť veľa času alebo sa hrať.

Mnohé druhy a modely záhradných altánov majú ako súčasť tiež dostatočne veľkú plochu, ktorú určite budete môcť využiť pri grilovaní, a po doplnení záhradného sedenia aj na posedenie s rodinou a známymi. Veď práve to je jeden z dôvodov, prečo sa rozhodujeme pre kúpu alebo stavbu altánov.

Aký materiál použiť?

Pri navrhovaní alebo zvažovaní o kúpe altánku je to jedna z prvých vecí, ktoré riešime. Materiálov je veľa – od dreva, plastu, cez kov až po betón. Každý materiál má svoje výhody aj nevýhody. Najideálnejším materiálom je samozrejme drevo. Keď kúpite kvalitné drevo od overeného výrobcu, tak si zabezpečíte altánok na ozaj dlhú dobu. Zároveň drevo navodzuje ten správny pocit prírodnej atmosféry, čiže oddychu.

Ak sa však nechcete držať iba čisto prírodných materiálov, tak sa môžete pri navrhovaní altánku obrátiť na výber železa. Okrem železnej konštrukcie môžete pridať tiež zábradlie a oplotenie altánku, ktoré bude pôsobiť modernejším dojmom. Rozhodne ich môžeme zaradiť k tým luxusnejším altánkom do záhrady.

Zabúdať by ste tiež nemali na altánky, ktorých konštrukciu výrazne zdobia betónové prvky, čo pridáva celému altánku ešte viac originality a moderného dizajnu. Takéto altánky sú síce drahšou alternatívou, ale vy si ich stále môžete podľa samotnej ceny prispôsobiť. Napríklad aj tak, že skombinujete viacero materiálov.

Leto sa rozbehlo v plnom prúde. Je takisto znamením posedení, stretávania sa a večerov s priateľmi. Tak už viete, kde budete s priateľmi tráviť čas a pre aký altánok sa rozhodnete vy?

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice