Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Čo priniesol rok 2018

architecture garden gazebo

Starý rok je už na konci a o chvíľu ho nahradí nový. Prichádza čas na rekapituláciu toho, čo sa nám počas uplynulého roka podarilo, aké sny a predsavzatia sme si splnili. Rekapitulujeme aj my a prinášame vám súhrn toho, čo sme vám v našich článkoch v roku 2018 priniesli.

Poradili sme vám s výberom

Spolu so začiatkom uplynulého roka sme vám priniesli článok, v ktorom sme vám poradili, kedy si do vašej záhrady vybrať záhradný domček a kedy záhradný altánok. Už viete, že záhradné domčeky sú malé domčeky alebo chaty a môžu slúžiť na viacero spôsobov využitia. Či už na oddych, úkryt pred teplom a slnkom v lete a pred chladom v zime alebo ako ubytovanie pre hostí. Okrem toho majú záhradné domčeky výhodu v tom, že ich môžete využiť aj ako miesto na odkladanie vecí, záhradného náradia, záhradných rastlín v kvetináčoch aby vydržali zimné mrazy či rôznych záhradných dekorácií, ktoré by zima mohla poškodiť.

Záhradný altánok môžete taktiež využívať na oddych. V tomto prípade sa na tento účel záhradný altánok využíva najmä vtedy, ak sú jeho steny zakryté. Záhradný altánok môže byť vyrobený z dreva, ale aj z plastu alebo kovu. Pokojne ho môžete využiť na párty, grilovačku s priateľmi či rodinou alebo dokonca ako úkryt pre vírivku. Okrem toho sme vám tiež vysvetlili, kedy je lepšie dať prednosť domčeku na náradie. Ak hľadáte miesto, v ktorom chcete uskladniť len náradie, pokojne vám stačí aj malý drevený domček. Takéto domčeky nemusia byť zateplené, no pred zimou by ste určite mali skontrolovať, či nezatekajú a či sú správne izolované pred mrazom, dažďom a snehom. A napokon, už viete, že sa oplatí investovať do domčekov a altánkov od kvalitného výrobcu. „Investícia do kvality sa vám v tomto prípade určite vráti a v konečnom dôsledku vďaka životnosti kvalitného materiálu určite ušetríte.“

Dali sme vám tipy ako sa starať o záhradný domček či altánok

Po výbere záhradného domčeka či altánku prišla na rad starostlivosť a ich údržba. Najčastejším materiálom, ktorý sa používa na výrobu záhradných domčekov či altánkov je práve drevo. „Je veľmi dôležité chrániť ho pred nepriaznivým počasím alebo hmyzom či inými drobnými živočíchmi.“ Poradili sme vám, ako sa o tento materiál starať, aké prostriedky pri úprave a údržbe využívať, tak, aby ste vášmu záhradnému domčeku, chatke či altánku poskytli tú správnu ochranu. Už viete, čo robiť aj v prípade, že máte starší záhradný domček či chatu a ich povrch a drevo sú poškodené. Vysvetlili sme vám, že záhradné domčeky, ktoré sú na niektorých miestach prehnité je potrebné v prvom rade ošetriť, prípadne odstrániť všetky prehnité laty. Ak už bol váš záhradný domček či altánok lakom alebo náterom ošetrený skôr, viete, že lak či farbu je potrebné najskôr obrúsiť, aby ste pripravili domček či chatku na nový náter. Okrem samotného záhradného domčeka či chatky môžete nátery využiť aj na ošetrenie záhradného nábytku či dreveného plotu a zjednotiť tak farby vo vašej záhrade.

wood coating

Priniesli sme vám inšpirácie

Ak ste si nevedeli rady s výberom štýlu vášho záhradného domčeka či chatky, teraz už viete, ako na to. Vysvetlili sme vám v čom spočíva rustikálny štýl a jeho základné prvky pri tvorbe interiéru domčeka či chatky. Práve rustikálny štýl je jeden z najviac používaných štýlov. Jeho typickými prvkami sú drevo a kameň, ktoré sa dajú považovať za základ rustikálneho štýlu. V tomto prípade váš záhradný domček či chatka ožije prírodou aj vo vnútri a umocní celkové čaro okolitého prostredia. Okrem dreva a kameňa sú pre tento štýl typické aj prírodné materiály. Koberce, vankúše, bielizeň či ostatné doplnky by mali byť z materiálov ako koža, vlna, ľan, kov či juta. Ako dekorácie sa často využívajú konáre stromov, vetvičky, šišky či kôra. Nábytok by mal byť taktiež z masívneho a čo najmenej opracovaného dreva. Dokonca už viete, rustikálny štýl môže byť vidiecky alebo farmársky. Vo vidieckom prevládajú farby hnedá, želená, červená a modrá a vo farmárskom žltá, zlatá, červená a modrá v kombinácii s kvetinovými vzormi.

architecture garden grass

Okrem rustikálneho štýlu sme vás článkami previedli aj provensálskym štýlom typickým slnečnými farbami ale aj škandínávskym, ktorý sa taktiež teší obľube s neobmedzenou platnosťou. Provensálsky štýl je typický farbami zlatej, ohnivej červenej, jasnej ale aj tmavej zelenej a kobaltovo modrej. Nábytok je v mnohých prípadoch z kovu a farby doplnkov a príslušenstva prevládajú v tmavších farbách a vytvárajú tak kontrast s jasnými farbami. Najdôležitejšou miestnosťou v provensálskom štýle je kuchyňa či kuchynský kútik. Typické sú zo stropu visiace kovové riady, panvice, hrnce ale aj kvetináče plné voňavých byliniek, zavesené kytičky, levandule či fľaštičky s koreninami. Taktiež už viete, že existuje aj francúzsky štýl, pre ktorý je najtypickejším prvkom kamenný krb, nad ktorým vždy visia sušené bylinky a medené hrnce či dekorácie zo železa. Toskánsky štýl, alebo taliansky štýl kladie dôraz na teplo, ktoré by malo z chatky vyžarovať. Základom sú architektonické akcenty, farby ale aj dekorácie, no výnimkou nie sú ani ťažké drevené trámy, veľký kamenný krb či lakované steny.

Inšpirácie sme vám priniesli aj v článku o rozprávkových chatkách či domčekoch. Ukázali sme vám Stromodom vo Veľkej Británii či kalifornskú dedinku ako z rozprávky. Ako rozprávka však môže vyzerať aj váš záhradný domček či chatka. Či už na Vianoce alebo Veľkú noc, vašu záhradu môžete oživiť rozličnými dekoráciami, ozdobami či svetielkami. Priniesli sme vám tipy, ako ozdobiť dvere vášho záhradného domčeka či chatky vencami, živými kvetmi, postavičkami či vlastnoručne vyrobenými ozdobami. Už viete, ako využiť prírodné materiály na výrobu ozdôb, aj ako vytvoriť tú pravú vianočnú atmosféru vo vašej záhrade. Váš exteriér môžete oživiť LED svetelnými ozdobami, ktoré nespotrebujú veľa elektrickej energie. Jednoduchou dekoráciou, ktorou s ktorou vaša záhrada či záhradný domček alebo chatka nadobudne vianočný nádych sú aj svietniky. Na Veľkú Noc taktiež môžete využiť svoju kreativitu a ozdobiť svoju záhradu a domček kvetmi, veľkonočnými postavičkami či vajíčkami. Využiť môžete aj náradie, ktoré vám už doslúžilo a premeniť ho na dekorácie. „Záhrada, záhradný domček ako aj záhradný altánok sú miesta, ktoré dávajú neobmedzené možnosti na výzdobu a tým využitie kreativity.“

My veríme, že sme vašu kreativitu počas roka dostatočne podnecovali a prinášali vám užitočné rady, tipy a informácie o vašich záhradných domčekoch, chatkách a vašej záhrade. Do nového roka vám želáme ešte väčšiu chuť do záhradných prác a relax v dokonalej atmosfére vášho záhradného domčeka či záhradnej chatky. Tešiť sa môžete na ešte viac článkov s tipmi, nápadmi a radami, ktorými vás budeme počas nasledujúceho roka sprevádzať. Želáme vám šťastný nový rok!

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice