Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Tipy na leto pre záhradných kutilov

Záhrada

Leto je v plnom prúde a vy stále máte pocit, že by ste chceli vylepšiť vašu záhradu a neviete ako? Aj keď už nie je čas sadenia rôznych plodín, možností je stále veľa. Ak ste si stále nie moc istí, čo vymyslieť, tak vám prinášame tipy pre záhradných kutilov!

Majte všetko pokope

Máte pocit, že v záhrade máte neporiadok? Že stále musíte niečo niekde hľadať a neviete, kam ste danú vec odložili? V tom prípade je domček na náradie tým pravým riešením! Slúži ako priestor na odkladanie náradia a rôznych záhradných pomôcok. Taisto vám výborne poslúži, ak pestujete trvácnejšie plody, ktoré treba uskladniť ako napríklad jablká či zemiaky. Ak si domček na náradie zateplíte a ochránite proti vlhkosti v zime, tak môžete do neho pokojne poukladať aj záhradný nábytok, ktorý tu zazimujete. Slúžia takisto ako úložný priestor na drevo, ktoré si na leto pripravíte a spotrebujete v zime. Na trhu nájdete domčeky na náradie špeciálne aj s úložným priestorom na odkladanie dreva. Ceny domčekov na náradie sa pohybujú v závislosti od použitého materiálu. Je ale potrebné mať na zreteli, že lacné varianty vydržia kratšie. Ozaj kvalitný domček na náradie nájdete na trhu už cca za 1000 eur. Ak ste však ten typ, ktorý si chce domček na náradie postaviť sám, tak nezabudnite svoj zámer konzultovať s odborníkom!

garden tool house

Tip: Ak chcete domčekom na náradie záhradu aj oživiť, dá sa to! Spravte si z neho módny záhradný doplnok a to napríklad tak, že si ho nafarbíte. Zapojte do maľovania aj deti a budete mať dlhoročnú spomienku práve na toto leto.

Myslite na ochranu svojho auta

Inou možnosťou ako sa v záhrade vyblázniť po kutilovskej stránke je postaviť si v záhrade garáž! Ideálnym riešením sú drevené garáže, ktoré sa hodia do každej záhrady. Na trhu nájdete jednomiestne ale aj dvojmiestne garáže. Do garáže si môžete poukladať všetko to, čo ste zatiaľ mali na rôznych miestach v záhrade – ako čistiace prostriedky na auto, vysávač, prípadne je ideálnym riešením na uskladnenie zimných pneumatík. Drevená garáž by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vašej záhrady alebo rodinného domu.  A k vaše polovičky nebudú úplne nadšené, tak zvoľte miesto drevenej garáže napríklad len drevený prístrešok. Prípadne si prístrešok alebo garáž vyzdobte a spravte si miesto a útočisko, ktoré bude patriť iba vám!

Ak je záhrada súčasťou rodinného domu…

Tak potom by mal byť neodmysliteľnou súčasťou záhradný domček! Má veľmi veľa funkcií ako ho prakticky využiť. Jednou z najdôležitejších je mať ho ako miesto na odkladania všetkých vecí, ktoré používate v záhrade – od kosačky, cez náradie až po sezónne pneumatiky. Splníte ním vlastne funkciu domčeka na náradie a zároveň vám poskytne väčší priestor na odkladanie objemnejších vecí. Iným využitím môže byť domček pre hostí. Ak usporiadate oslavu alebo grilovačku, tak ich potom nemusíte nutne ubytovať vo svojom rodinnom dome, ale využiť záhradný domček ako dom pre hostí. Hostia budú mať jednak zážitok a vy poriadok. Ak sa rozhodnete pre záhradný domček pre hostí, tak si pozrite naše tipy na jeho zariadenie v rôznych štýloch tu a tu.

garden house

Záhradný altánok

Záhradný altánok patrí asi k najjednoduchším stavbám z vyššie spomenutých. Využitie si nájde najmä počas letných grilovačiek a pri posedeniach s priateľmi. Na trhu je ich veľmi veľa, preferujte ale tie drevené, ktoré dotvárajú tú pravú prírodnú a letnú atmosféru. O záhradných altánkoch sme písali v našom blogu ozaj veľa, pozrite napríklad tento článok.

Čo tak dopriať si luxus?

Ak chcete spojiť príjemné s užitočným a zároveň aj zdravým, tak vyskúšajte saunu! Sauny a ich zdravotné účinky sa dostávajú stále viac do popredia. Fínska sauna poskytuje priestor pre fyzický a psychický oddych nielen vás ale celej vašej rodiny a príbuzných. My u nás pripavujeme aj ponuku sáun, tak nás sledujte a určite si vyberiete!

gazebo

Dúfame, že sme vám priniesli pár inšpirácii ako využiť váš čas v záhrade ozaj kutilsky. Ak nemáte veľa času, stavte na overenú kvalitu a kúpte si záhradnú stavbu od overeného predajcu. Potom už len môžete naplno využívať výhody danej stavby a majstrovať vo veľkom štýle.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice