Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Dovolenka na záhrade? Prečo nie!

záhrada plná kvetín s dreveným posedením

Pomaly prichádza leto a spolu s ním aj čas dovoleniek. Aj keď mnohým letná dovolenka evokuje cestovanie do iných krajín, more či pláže, plnohodnotný oddych a relax si môžete užiť aj priamo doma, napríklad na záhrade. Prečo si tento rok neužiť dovolenku tak trochu inak? Pozrite sa spolu s nami, ako si naplno vychutnať voľný čas na záhrade a vytvoriť si oázu oddychu, za ktorou nebudete musieť cestovať.

Záhrada je sama o sebe miestom, ktoré svojou autentickosťou a spätosťou s prírodou dodáva pocity harmónie a pokoja. Nie je len miestom záhradných prác. Práve naopak, čoraz častejšie sú záhrady využívané na rekreačné účely. To samozrejme ale neznamená, že si na tej vašej nemôžete niečo vypestovať. Záhrada totiž môže slúžiť hneď na niekoľko účelov a naraz. A predsa len, aj aktívny oddych je skvelou formou odreagovania sa. Počas leta záhrada ponúka priestor na množstvo aktivít, ktorým sa môžete venovať nielen vy, ale aj deti. Môžete ich tak zamestnať, aby sa počas letných prázdnin nenudili a zároveň ich budete mať pod dohľadom.

Odpočinok v záhrade sa môže premeniť na skutočnú dovolenku a bude vám k tomu stačí naozaj málo. Či už si budete chcieť užívať slnečné lúče a opaľovať sa, tráviť čas s rodinou a priateľmi, užívať si spoločnú grilovačku či pohár vína, na to všetko – a nie len to, vám záhrada ponúka dokonalý priestor. 

Záhradné stavby – skvelé miesto na oddych

K dokonalému oddychu vám na záhrade môže taktiež pomôcť záhradný domček, altánok či chatka. Sú obľúbenými záhradnými stavbami, a to najmä pre ich všestranné využitie. Skvele slúžia nielen ako pomocníci pri záhradných prácach, ale ponúkajú aj miesto, na ktorom si môžete užívať spoločné chvíle s rodinou, priateľmi alebo aj pokojný oddych osamote. Záhradný domček, altánok či chatka vám skvele poslúžia aj pri grilovačke, alebo si môžete pripraviť rodinný obed priamo na terase záhradného domčeka. Takýmto spôsobom narušíte rutinu bežných dní a budete mať pocit, ako keby ste boli skutočne na dovolenke mimo vášho domova. Záhradný domček, altánok či chatku môžete zároveň využiť aj ako miesto na poobedný odpočinok. Skvelou voľbou je v tomto prípade hojdacia sieť či hojdacia lavica, ktorú môžete umiestniť buď na terasu záhradného domčeka či chaty, do záhradného altánku alebo kdekoľvek do záhrady. Tak vám bude stačiť už len chutný miešaný drink a môžete sa preniesť do exotiky. Na terase záhradného domčeka, chaty či v altánku si môžete, ako na dovolenke, vytvoriť večer príjemnú atmosféru s využitím svetielok či sviečok a užiť si tak napríklad romantickú večeru s partnerom. Záhradné stavby sú tiež veľkou zábavou pre deti, pre ktoré môžete vymyslieť rôzne aktivity a hry. 

drevený rustic altánok

Tip: Prečítajte si náš článok o tom, ako zabaviť deti v záhrade. Zaručene sa nudiť nebudete ani vy, ani vaše deti.

Drevená chata, domček či altánok predstavujú dostupnú formu oddychu, ktorú si obľubuje čoraz viac ľudí. Ponúkajú miesto, na ktorom si môžete vychutnávať plnohodnotný oddych, a to kedykoľvek budete chcieť či potrebovať. Drevená chata či domček môže byť súčasťou vašej záhrady, ale aj pozemku mimo domova napríklad v rekreačnej oblasti pri jazere, na horách alebo v záhradkárskej oblasti. V každom z prípadov však poskytujú skvelé miesto na oddych a čas strávený s blízkymi.

Súkromné wellness

Záhradný domček či chata môže však slúžiť aj ako súkromné domáce wellness. Dnes už nie je žiadnym prekvapením, že mnoho záhradných stavieb je využívaných práve ako domáce vonkajšie sauny. Takýto typ domáceho wellness totiž so sebou prináša hneď niekoľko benefitov. Najväčším z nich je úroveň súkromia, ktoré ponúka. Vonkajšia domáca sauna je tak skvelou alternatívou pre tých, ktorým nevyhovujú preplnené wellness centrá či aquaparky a radšej si užívajú oddych v súkromí. Za skvelým relaxom nebudete musieť ani nikam cestovať, postačí vám vyjsť na záhradu. Okrem toho, domáca vonkajšia sauna sa skvele hodí do prírodného prostredia záhrady a tak ešte viac podporuje autentickosť a pocit harmónie. Počas saunovania si tak budete môcť užívať pohľad priamo na vašu záhradu. Vonkajšia sauna je prvkom, ktorý môže len prispieť ku kvalite oddychu, ktorý si na vašej záhrade môžete vychutnávať. 

Tip: O tom, aké účinky má saunovanie, ako sa správne saunovať a aké druhy sáun si môžete vybrať si môžete prečítať v našom článku o saunovaní.

Ak máte na vašej záhrade bazén, je to pre vás veľké plus. Môžete ho využívať nielen na plávanie, ale aj na ochladenie sa po saunovej procedúre. Bazén je zároveň aj veľkým lákadlom pre deti, ktoré hranie sa s vodou zbožňujú. Ak však bazén na záhrade nemáte, alebo vaša záhrada nie je dostatočne veľká na to, aby sa tam zmestil, môžete si zadovážiť záhradnú sprchu. Tá vám pomôže pri osviežení sa počas horúcich dní, ale aj po saunovaní.

záhradný bazén

Aj aktívny oddych je oddych

Dovolenku na záhrade nemusíte tráviť len ničnerobením. Mnohokrát si naša myseľ ale aj telo oddýchnu, keď sa venujeme rôznym aktivitám a tak sa zamestnáme príjemnými činnosťami. Počas leta sa vo svojej záhradke môžete realizovať takmer vo všetkom, či už sa rozhodnete zveľadiť váš záhradný domček, altánok či chatku, alebo sa rozhodnete postarať o vaše obľúbené kvety či pripraviť džem z vypestovaného ovocia. Môžete sa taktiež pustiť aj do farbenia vášho záhradného domčeka, chatky či altánku a oživiť ho pestrofarebnými odtieňmi. Takáto aktivita zabaví zároveň aj vaše deti. 

Tip: Pre skrášlenie vašej záhrady a jej sfarbenie sme pre vás pripravili článok ako pristupovať k farbeniu záhradného domčeka, altánka či chatky. Nechajte sa inšpirovať!

Pre akúkoľvek aktivitu sa rozhodnete, dôležité je, aby vám prinášala radosť a vzbudzovala vo vás príjemné pocity. Len tak si poriadne oddýchnete. Záhrada je miestom, ktoré vám skutočne dokáže poskytnúť priestor na plnohodnotný oddych. Za dovolenkou tak nebudete musieť nikam cestovať a budete si môcť užívať príjemne chvíle či už s vašimi blízkymi alebo osamote. Vychutnajte si tohtoročnú dovolenku tak trochu inak, no stále naplno!

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice