Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ako pripraviť váš pozemok pre stavbu drevenej chaty?

Pevná a spoľahlivá drevená stavba si vyžaduje pevný a spoľahlivý podklad. Aby vám vaša drevená chata slúžila kvalitne a čo najdlhšie, potrebuje poriadny podklad. Ako správne pripraviť pozemok pre stavbu drevenej chaty? 

Pozemok, na ktorom budete realizovať stavbu drevenej chaty by mal vo všeobecnosti spĺňať niekoľko základných atribútov. Hlavnými z nich sú pevnosť, rovnosť a stabilita. Uistite sa, že pred začatím prác na výstavbe drevenej chaty je váš pozemok taktiež vyčistený a v blízkosti miesta drevenej chaty sa nebudú nachádzať stromy či predmety, ktoré by ju mohli ohroziť. Pozemok, respektíve miesto, na ktorom budete stavať či realizovať montáž chaty by mal zabezpečovať bezproblémový prístup ku chatke.

Dôležitosť podkladovej plochy

Na čo si pri výstave drevenej chaty dávať pozor, je príprava podkladovej plochy na pozemku. Podkladová plocha je mimoriadne dôležitým krokom ešte predtým, než sa pustíte do výstavby či montáže drevenej chaty. Správne a kvalitne pripravená podkladová plocha zabezpečí stabilitu drevenej stavby, rovnosť jej stien a taktiež zabezpečí ochranu drevenej chaty pred navlhnutím – najmä zospodu. Tým, že je drevo organický materiál a ľahko podlieha poveternostným vplyvom, vrátane vlhkosti, môže sa stať náchylnejším na napadnutie škodcami, ako sú napríklad plesne, huby či drevokazný hmyz. Preto prípravu podkladovej plochy pod vašu drevenú chatu netreba zanedbávať. Ako  ju však správne pripraviť?

Ako pripraviť podklad pod chatu?

Podkladová plocha môže mať rôzne tvary a veľkosti. Záleží od veľkosti chaty a tiež zručností majstra. Aj pri materiáloch máte na výber z niekoľkých možností. Najčastejšou a najmenej nákladnou voľbou je zarovnaná plocha vysypaná štrkovým alebo makadamovým lôžkom, na ktoré sa umiestni zámková dlažba alebo betónové kocky. Ako ďalší druh podkladovej plochy môžete zvoliť betónovú platňu, betónové pätky či betónový veniec. Dôležité je vedieť, že pri stavbách s rozlohou nad 25 m² sa odporúča realizovať betónovú platňu alebo obvodový betónový základ s vnútornou plochou vysypanou napríklad štrkom.

Tip: Viac o podkladovej ploche pre drevené a záhradné stavby si môžete prečítať v našom článku.

Pre akýkoľvek druh podkladovej plochy sa rozhodnete, uistite sa, že spĺňa základné požiadavky, a to vodorovnosť, pevnosť a stabilita. Správne pripravená podkladová plocha vám zaručí, že si výhody svojej drevenej chaty budete môcť užívať spoľahlivo a dlhodobo.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice