Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Svadobné dekorácie altánkov

svadobná dekorácia

Veľkou výhodou záhrad je to, že dokážu slúžiť na množstvo účelov. Či už je to pestovanie vašich obľúbených plodín, záhradné posedenia alebo rekreácia. Výnimkou však nie sú ani o čosi menej „tradičné“ aktivity. Svadba na záhrade v poslednej dobe naberá na popularite. Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, záhrada a záhradný altánok sa dokážu premeniť na skutočne romantické miesto. V tomto článku vám prinášame inšpirácie na svadobné dekorácie pre záhradu a záhradný altánok.

Čo v článku nájdete:

Svadba na záhrade je v našich končinách o čosi menej tradičnou záležitosťou v porovnaní so zahraničím. Avšak v poslednej dobe jej chuť prichádza čoraz viac mladých párov. Svadba na záhrade má predsa len svoje špecifické čaro. A zároveň prináša aj hneď niekoľko praktických výhod. Ak máte k dispozícii dostatočne veľkú záhradu, máte o niekoľko starostí pri plánovaní svadby menej. Tou najhlavnejšou je rezervácia priestorov. Záhrada vám ponúkne dostatok priestoru nielen na obrad ale aj svadobnú hostinu. Samozrejme, všetko záleží od veľkosti záhrady ale aj počtu hostí, ktorých na svadbu budete pozývať. Do malej záhrady sa len ťažko zmestí sto ľudí. Avšak niekedy sa aj z malej záhrady dá vytvoriť „väčšia“ a priestrannejšia. Pozrite si niekoľko tipov a trikov, ako z malej záhrady urobiť veľkú.

Vráťme sa ale naspäť k svadbe na záhrade. Svadba na záhrade je síce rozhodne špecifickou v porovnaní s klasickými svadbami, no nie menej romantickou. Možno práve naopak – prírodné prostredie záhrady môže celej slávnosti dodať na autentickosti, harmónii a dokáže vytvoriť tú pravú atmosféru. 

Na svadbe v záhrade by rozhodne nemal chýbať svadobný altánok a zvážiť môžete aj využitie svadobného stanu. Svadobné stany poskytnú riešenie aj pri nepriaznivom počasí. Svadobný altánok je zas neodmysliteľnou súčasťou celej ceremónie, pretože je hlavným dejiskom obradu.  Svadobný altánok môže mať rôzne podoby, tvary, aj materiály. Najčastejšie sa však zvyknú využívať drevené či kovové altánky. Svadobný altánok by mal byť samozrejme patrične veľkolepý vzhľadom na udalosť, akou je svadba. Akým spôsobom sa teda dá záhradný altánok pripraviť a ozdobiť na svadbu? Pozrime sa spoločne na niekoľko inšpiratívnych nápadov a tipov na svadobné záhradné dekorácie a ozdoby. 

Altánok má veľkú výhodu v tom, že je jednoduché prispôsobiť ho tak, aby vyhovoval akémukoľvek štýlu, téme či dizajnu, ktorý ste si na svadbu vysnívali. Svadobné dekorácie altánkov sa v poslednej dobe vyvinuli do takej miery, že si máte z čoho vyberať.

Osvetlenie

Osvetlenie je na udalosti akou je svadba mimoriadne dôležité. Pomáha vytvoriť osobitú, príjemnú a útulnú atmosféru. Svetlá, svetielka, sviečky, svetelné reťaze – nejde len o obyčajný dekoračný prvok pre svadobný altánok. Osvetlenie hrá kľúčovú úlohu, pretože určuje náladu a energiu celej udalosti. Na osvetlenie svadobného altánku ale aj celej záhrady môžete využiť svetlené lampáše, reťaze, sviečky, závesné svetlá, svetlá na zemi a nezabudnite ani na osvetlenie svadobného stola, kde sa veľmi hodia práve elegantné sviečky. Na vyzdobenie svadobného altánku sa skvelo hodia svetelné reťaze. Môžete ich použiť na strechu a okraje altánku, ktorý tak bude elegantne a romanticky rozžiarený. 

Tip: Na svadbu v záhrade si môžete pre hostí pripraviť aj prskavky. Môžete nimi vytvoriť okúzľujúci moment. Napríklad práve vtedy, keď nevesta so ženíchom vstúpia medzi hostí. Prskavky navodia slávnostný dojem a osvetlia prostredie ako množstvo malých ohňostrojov.

baldachýn na altánku
Zdroj foto: residencestyle.com
svadobné svetielka visiace z altánku
Zdroj foto: pinterest.com

svadobné dekorácie na altánku
Zdroj foto: pinterest.com

Látkové dekorácie

Použitie látkových dekorácií je efektívny a nenáročný spôsob, akým vyzdobiť svadobný altánok. Nejde o žiaden nový nápad. Patrí medzi najpoužívanejšie metódy zdobenia (nielen) svadobných altánkov. Na výber máte girlandy, závesy, štóly či ozdobné plachty. Na výzdobu altánku môžete použiť rôzne látky, najvhodnejšie sú však také, ktoré sú jemné, hladké a navodzujú pocit čistoty a harmónie. Takisto aj farebné prevedenie by malo evokovať tieto pocity, práve preto napríklad biela farba je tou správnou voľbou. Látky môžete previazať cez interiér vášho altánku a zavesiť ich zo stropu. 

svadobná dekorácia na drevenom altánku
Zdroj foto: pinterest.com

svadobný altánok
Zdroj foto: pinterest.com

Kvety, kvety, kvety

Kvety k udalosti akou je svadba neodmysliteľne patria. Preto by nemali chýbať ani v svadobnom altánku. Využiť môžete kvety v črepníkoch, rezané kvety, kytice, kvety v závesných kvetináčoch… Čerstvé a živé kvety dodávajú celému prostrediu sviežosť a sami o sebe sú dekoráciou. Aj kvetiny či rastliny v črepníkoch sú dobrou voľbou. Dodajú jedinečný a svieži vzhľad. Môžu byť kľúčovým dekoračným prvkom alebo doplnkom k ďalším svadobným kvetom. Navyše, výhodou kvetín v črepníkoch je, že po ich použití v altánku ich nemusíte vyhadzovať, ale môžete si ich odniesť či nechať doma a aj po rok budú pridávať hodnotu vášmu domovu a domácnosti.

svadobné kvety na altánku
Zdroj foto: pinterest.com
biela svadobná výzdoba na altánku
Zdroj foto: pinterest.com
biele závesy s kvetmi na pergole
Zdroj foto: pinterest.com
bohato vyzdobený svadobný altán
Zdroj foto: pinterest.com

Zeleň má zelenú

Pri rastlinách a kvetoch ešte trochu ostaneme. Na výzdobu svadobného altánku sa veľmi často využívajú aj zelené rastliny, ako je napríklad listový eukalyptus či olivové vetvičky. Alternatívou sú aj palmové listy, paprade či filodendrony. Táto „zeleň“ sa dá využiť hneď na niekoľko spôsobov. Môžete ňou doplniť látkové vyzdobenie svadobného altánku, umiestniť ich ako dekorácie na svadobné stoly či stoličky či prípadne ako ozdobu stropu záhradného stanu či dokonca svadobnej torty. Skvelo sa hodia aj do vázy na ozdobenie stolov a dokonale vyzerajú v kombinácii s bielymi kvetmi, napríklad ružami. 

detail na svadobnú kyticu na altánku
Zdroj foto: pinterest.com
svadobný stan
Zdroj foto: pinterest.com
drevená svadobná torta
Zdroj foto: pinterest.com

Svadobné stužky

Svadobný altánok môžete vyzdobiť aj stužkami. Ich zavesenie do altánku dodá nádych kráľovskosti, elegancie aj sofistikovanosti. Existuje niekoľko spôsobov, ako začleniť stužky do svadobnej výzdoby altánku a záhrady. Môžete stuhy previazať po obvode altánku prípadne ich pripevniť na spodok či zadnú časť každej stoličky. Stuhy sú pomerne dostupnou dekoráciou. Pre dokonalý vzhľad, ktorý sa hodí na svadobnú slávnosť, zvoľte napríklad zlaté stuhy alebo stuhy v neutrálnych farbách. S pomocou stúh môžete taktiež vytvoriť rôzne svadobné dekorácie, ktoré sa dajú umiestniť tak do svadobného altánku ako do prostredia záhrady. Samozrejme, farebná voľba je na vás a kombinácie voľte na základe farebnej témy svadby. 

svadobná dekorácia na stoličke
Zdroj foto: pinterest.com
svadobné dekorácie v strome
Zdroj foto: pinterest.com

Zasadací poriadok

Zasadací svadobný poriadok je praktickou záležitosťou, ktorá však môže slúžiť aj ako svadobná dekorácia do záhrady. Existuje množstvo kreatívnych spôsobov, akými takýto zasadací poriadok vytvoriť. Inšpirujte sa niekoľkými z nich. 

svadobné dekorácie na stĺpe altánku
Zdroj foto: pinterest.com
kvetinové dekorácie na svadbe
Zdroj foto: pinterest.com
svadobné dekorácie
Zdroj foto: pinterest.com

Privítacia tabuľa či kútik s fotkami

Okrem zasadacieho poriadku je peknou dekoráciou aj takáto privítacia tabuľa. Môžete ju umiestniť vedľa svadobného altánku či ku vstupu do záhrady, tak, keď budú hostia prichádzať, bude prvá, čo si všimnú. Určite všetci ocenia takéto milé privítanie. Ako privítanie tiež môže slúžiť nielen tabuľa, ale môžete vytvoriť kútik s fotografiami – môžu v ňom byť umiestnené buď fotografie nevesty a ženícha, alebo ich rodičov, starých rodičov či tých členov rodiny, ktorí sa na svadbe už nemohli zúčastniť. Takýto kútik je nielen peknou dekoráciou, ale aj emotívnym prvkom a úctou k blízkym. 

tabuľa svadobná dekorácia
Zdroj foto: pinterest.com
balíčky pre hostí na svadbe
Zdroj foto: pinterest.com
svadobná dekorácia fotky
Zdroj foto: pinterest.com
svadobné fotky na rebríčku
Zdroj foto: pinterest.com

Svadba na záhrade je o možno o čosi viac netradičná, ako klasická svadba, no to jej rozhodne neuberá na jej veľkoleposti. Práve naopak, prostredie záhrady s prírodou navôkol dodáva na autentickej atmosfére a vytvára harmóniu. S využitím záhradných prvkov, akým je napríklad práve svadobný altánok či stan si môžete zorganizovať originálnu svadbu so všetkým, čo k nej patrí. Tú pravú slávnostnú atmosféru vám pomôžu vytvoriť záhradné svadobné dekorácie a svadobné dekorácie do altánku. Ak máte k dispozícii dostatočne priestrannú záhradu a v uvažujete nad organizáciou svadby, veríme, že sme vás týmto článkom inšpirovali a možno začnete aj vy premýšľať nad svadbou v záhrade. Inšpirujte sa niektorými z nápadov na svadobné dekorácie a vytvorte si nádherné a slávnostné prostredie. 

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice