Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

7 dizajnových záhradných altánkov

klasický altánok

Záhradné altánky sú príjemným a užitočným doplnkom do každej záhrady či dvora. Poskytujú miesto na oddych, usporiadanie špeciálnych udalostí či osláv. Majú aj svoju praktickú funkciu, keď môžu poslúžiť ako miesto pre pomocníkov pri prácach na záhrade.

Existuje množstvo štýlov altánkov z rôznych materiálov, a existuje taktiež množstvo spôsobov, ako ho začleniť do záhrady. Slúži ako miesto, na ktorom môžete obdivovať krásu a majestátnosť vašej záhrady, ale aj ako miesto na odpočinok. Záhradný altánok však môže byť aj sofistikovaným dizajnovým doplnkom pre vašu záhradu.

Drevo navodí prírodnú atmosféru

Najčastejším materiálom pre záhradné altánky je drevo. Tak je tomu aj v prípade tohto altánku, ktorý ponúka ideálne a útulné miesto pre oddych a relax. Doplnený kvetmi a prírodnými doplnkami dostáva vidiecky nádych. Atmosféru ešte viac dopĺňajú svetelné reťaze pod strechou altánku. Ideálne miesto na šálku čaju pri obľúbenej knihe.

drevený altánok

Drevený dizajnový altánok

Záhradný altánok môže byť aj skutočne dizajnovým miestom. Nemusí ísť o typickú štruktúru altánku so šikmou strechou. Priestranný altánok z prírodných materiálov skvele doplnia aj kovové doplnky, tak, ako v prípade tohto moderného záhradného altánku.

netradičný altánok

Kombinácia dreva a luxusu

Tento moderný záhradný altánok je vyrobený zo sušeného borovicového dreva. Má tri vstupy, ktoré sa dajú ľahko uzavrieť celopresklenými dverami. Stáva sa tak ideálnym miestom na grilovačku či posedenie s priateľmi aj v prípade nepriaznivého počasia.

moderný altánok Utah

Cíťte sa ako pri mori

Existuje množstvo spôsobov a dizajnov altánkov. Ak ste viac prímorský typ a chýba vám trošku exotiky aj počas bežných dní, práve takýto typ altánku je pre vás ten pravý. Pre prímorské oblasti a relax je typická biela farba a spolu s dizajnovými prvkami vytvoríte tú pravú relaxačnú atmosféru. A navyše, ak máte na záhrade aj bazén, o to viac sa vám k nemu bude hodiť práve takýto oddychový altánok.

plážový altánok

Kovový altánok je stále “in”

Pri slove altánok nám vo väčšine prípadov napadne hneď hnedá drevená konštrukcia typická pre veľké množstvo záhrad. No krokom vpred v dizajne je tento altánok, vyrobený z kovu. Navádza pocit elegantnosti a čistoty a poskytuje nádherný výhľad na okolie mesta.

kovový altánok

Elegancia v podobe murovaného altánku

Ak chcete siahnuť po úplne inom type materiálu, tak vyskúšajte murovaný altánok.Evokuje úplnú nadčasovosť. Je elegantným a sofistikovaným riešením pre miesto oddychu, relaxu ale aj rôznych spoločenských udalostí či osláv s rodinou a priateľmi.

elegantný moderný altánok

Altánok ako zimná záhrada

Tento altánok je výrazne moderným záhradným prvkom, ktorý už skôr navodzuje dojem samostatnej miestnosti v záhrade. Je ideálnym riešením aj pre chladnejšie večery ale aj dni. Moderný nábytok či dokonca aj okná na stene altánku sú ideálnym riešením, vhodným najmä do moderných typov záhrad. Tým, že je celý uzavretý vás navyše ochráni pred prípadným zlým počasím a v zime sa dá využiť napríklad ako zimná záhrada.

altánok ako zimná záhrada

Zdroj obrázkov: www.pinterest.com, www.mojaltanok.sk

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice