Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Záhradné chatky ako forma relaxu

Drevený záhradný domček FENIX s rozmermi 500x590 cm postavený na betónovej platni v záhrade

Záhradné chatky nepatria k žiadnym zložitým budovám, práve naopak. V mnohých prípadoch ide o jednoduchú rámovú konštrukciu, ktorá je potom obložená buď drevenými, alebo cementotrieskovými doskami. Keďže záhradné chatky môžu byť aj zateplené, prinášajú so sebou možnosť ich celoročného užívania. Súčasná doba má k dispozícii mnohé „zlepšováky“, a tak aj záhradné chatky a ich ponuka na trhu je stále širšia a kvalitnejšia. Ponuka sa, samozrejme, zvyšuje pod tlakom dopytu zákazníkov, čo svedčí aj o tom, že záhradné chatky sú medzi ľuďmi vždy obľúbené. Niet sa ani čo čudovať, pretože záhradné chatky vám doprajú nielen oddych s najbližšími, ale tiež priestor, ktorý vás ochráni pred neporiadkom vo vašom záhradnom náradí.

Vybrať si môžete záhradné chatky ľubovoľných rozmerov, s rôznou konštrukciou a tiež vyrobené z rozličného materiálu. Ovplyvniť môžete tiež počet okien či dverí, či chcete záhradné chatky s terasou, alebo radšej bez nich a pod. Ak sa predsa len rozhodnete pre možnosť rozšíriť chatku o terasu, zároveň tak vytvárate priestor pre prípadné zabudovanie krbu alebo vybudovanie letnej kuchynky. Záhradné chatky tak nadobúdajú o ďalšie dve funkcie viac. Okrem praktického rozmeru majú záhradné chatky aj estetickú funkciu, ktorá sa odzrkadlí najmä vo vzhľade vašej záhrady.

O záhradné chatky je potrebné sa adekvátne starať.  Je vhodné ich ošetrovať ochranným lakom, náterom. Odporúča sa natrieť záhradné chatky základným náterom, a potom ďalšími 2 krycími lakmi. Farebnú škálu náterov si volíte vy sami. Tieto nátery predĺžia životnosť vašej chatky a zabránia škodcom a počasiu, aby ju ničili. Záhradné chatky sú teda dlhodobou investíciou, ktorú nebudete ľutovať a ktorá vám pri vhodnej starostlivosti poslúži roky.

Pred zakúpením je dôležité premyslieť si kde na dvore vytvoríte pre záhradné chatky miesto. Každý má svoje predstavy, a tak aj v tomto prípade máte hneď niekoľko možností. Buď umiestnite záhradné chatky do zátišia, kde vás určite nebude nikto rušiť ani na vás zbytočne čumieť. Alebo radšej zvolíte miesto, ktoré síce nie je skryté, no na druhej strane je bližšie k rodinnému domu.  Nič nebude tak ďaleko, aby ste po to do domu nezabehli. Najdôležitejšie je, aby ste si v záhradnej chatke vytvorili svoje tiché miesto, priestor iba pre vás, kde budete môcť relaxovať obklopený čistou prírodou.

Ako už však bolo spomenuté, záhradné chatky vedia poslúžiť aj ako vhodný úložný priestor. Poriadok však vďaka nim nebudú mať iba záhradný kutilovia, ale tiež domáce ženičky. Okrem záhradného náradia si v záhradných chatkách nájdu svoje miesto napríklad orechy, rôzne strukoviny, mak či sušené ovocie, alebo sezónna zelenina. Do regálov v záhradnej chatke si môžete uložiť akékoľvek potraviny a produkty, ktorým nepoškodí vyššia teplota.

Samostatnú skupinu takýchto drevených stavieb predstavujú detské domčeky, altánky alebo prístrešky na autá, ktoré v súčasnosti takisto patria k obľúbeným. Ak už nejakú z týchto stavieb máte, mali by ste vyberať také záhradné chatky, ktoré s nimi budú harmonizovať.

Zveľaďovať priestor vašej záhrady môžete neustále. Blíži sa jar, obdobie, ktoré je ako stvorené na vonkajšie práce. Takmer ideálny čas na to, aby ste si začali obzerať záhradné chatky či už v predajniach, alebo na internetových stránkach.  V lete toto svoje rozhodnutie, v príjemnom tieni záhradnej chatky, nepochybne oceníte!

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice