Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Inšpirujúce záhradné stavby, ktoré sme postavili našim klientom

SK domček Paris

Mnohí naši zákazníci sa už presvedčili o tom, že mať doma záhradný domček, altánok či chatku je skvelá voľba. Záhradné stavby sú miestom na odpočinok, príjemné chvíle s rodinou a priateľmi či pomocníkmi pri záhradkárčení. Sme radi, že sme sa na týchto malých-veľkých záhradných radostiach mohli a stále môžeme podieľať. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko inšpiratívnych záhradných stavieb, ktoré sme pre našich zákazníkov postavili. 

Čo v článku nájdete:

Čaro záhradných stavieb objavuje čoraz viac ľudí. Nie sú to len záhrady, na ktorých sa domčeky, chatky či altánky stavajú, ale svoje využitie si nachádzajú aj v rekreačných oblastiach, na pozemkoch v prírode, lese či pri jazerách.  Záhradné  stavby sú mnohoúčelové s rôznymi praktickými, ale aj estetickými funkciami. Mnohokrát sú ústredným bodom záhrady. Vytvárajú príjemnú atmosféru, dodávajú prostrediu harmóniu a svojim charakterom a materiálmi sa skvelo hodia do prírodného prostredia. Záhradné domčeky už dávno nie sú len drevenými „búdkami“ na záhade, záhradné altánky sú kráľovstvom pre oddych a záhradné chatky dokonca ponúkajú možnosť moderného a ekologického bývania.

Veľkou výhodou dnešných záhradných stavieb je široká variabilita ich prevedenia, tvarov či veľkostí. Tak sa pre každú záhradu či každý pozemok nájde tá správna stavba. Zo záhradných stavieb sa dá vytvoriť naozaj krásne a útulné miesto, na ktorom môžete oddychovať po práci, venovať sa svojim obľúbeným voľnočasovým aktivitám či užívať si chvíle s blízkymi. Záhradná stavba sa dá zariadiť tak, že bude presne spĺňať vaše požiadavky. 

Tip: Chceli by ste inšpiráciu, ako sa dá záhradná stavba zariadiť? Prípadne aké trendy či štýly v zariaďovaní sú teraz in? Prečítajte si v našom článku.

Rozdielne no v niečom predsa len rovnaké

K vytvoreniu útulných a harmonických miest našich zákazníkov sme prispeli aj my. Naše záhradné stavby dnes už zdobia ich záhrady a pozemky. Aj keď sú predstavy a požiadavky zákazníkov rozdielne a každá zrealizovaná záhradná stavba špecifická, predsa len majú niečo spoločné. Je to práve kvalita, ktorá je jednotným znakom všetkých našich drevených záhradných stavieb. Altánky, chatky aj záhradné domčeky vyrábame zo sušeného borovicového a smrekového dreva, ktoré je dovážané zo škandinávskych a sibírskych oblastí. Drevo z tamojších končín má totiž vyššiu hustotu a tým aj odolnosť a trvácnosť. Pri výbere dreva sme veľmi opatrní a dozeráme na jeho kvalitu a zdravie. Drevo sa najprv píli na rezivo a potom ukladá na seba tak, aby cez medzery mohol prúdiť vzduch a drevo mohlo prirodzene schnúť. Pri procese prirodzeného schnutia sa zabráni znehodnoteniu dreva plesňami a taktiež jeho popraskaniu. Prirodzeným sušením drevo strávi 3 roky a následne sa dosušuje v špecializovaných sušičkách. S využitím moderných technológií sa materiál opracováva a vyrába finálny výrobok. Navyše, záhradné altánky a niektoré záhradné domčeky dodávame už natreté s impregnačným náterom a k ostatným produktom dodávame impregnačný náter zdarma.

Tip: Drevo je organický materiál, ktorý si vyžaduje starostlivosť. Prečítajte si ako sa starať o drevo záhradnej stavby.

Teraz sa už spoločne poďme pozrieť na niekoľko zaujímavých a inšpiratívnych záhradných stavieb, ktoré sme postavili pre našich klientov. Veríme, že budú inšpiráciou aj pre vás a presvedčia vás o tom, že mať vlastnú záhradnú stavbu doma na záhrade či pozemku je skvelé rozhodnutie.

Altánky do každej záhrady

Záhradný altánok Arizona

SK altánok Arizona

Altánok Arizona je vyrobený zo sušeného borovicového dreva. Má tvar šesťuholníka a tvorí ho šesť nosných stĺpov, ktoré sú osadené na podlahe s hranolovou konštrukciou a spájajú ju so strechou, ktorá je pokrytá kvalitným fínskym šindľom. Priestor medzi stĺpmi je vyplnený pevným latkovým zábradlím. Súčasťou altánku je aj stôl a päť lavíc, ktoré ponúkajú pohodlné sedenie pre 10 až 15 ľudí. Altánok je dodávaný s impregnovaným ochranným, vode odolným náterom, ktorý si môžete individuálne vybrať z našej farebnej škály. Altánok Arizona sa skvelo hodí do záhrady ako miesto na oddych, príjemné posedenia s rodinou alebo priateľmi, spoločné grilovačky či záhradné oslavy. Taktiež poskytne ochranu pred slnkom a dažďom, a tak si aj počas prác na záhradke budete mať kde odpočinúť. 

Viac o altánku Arizona.

Záhradný altánok Utah

SK altánok Utah

Záhradný altánok Utah je moderným kúskom, ktorý si však zachováva svoju nadčasovosť. Hodí sa do akéhokoľvek prostredia, či už je to klasická záhrada, moderná záhrada s bazénom či rekreačná oblasť. Altánok Utah je vyrobený zo sušeného borovicového dreva a jeho výnimočnou charakteristikou je jeho prevedenie. Altánok má 3 vstupy, ktoré sa dajú jednoducho zavrieť posuvnými, celopresklenými dverami. Altánok Utah je navrhnutý tak, aby poskytol miesto na oddych v akomkoľvek počasí. Výnimkou nie je ani jeho využitie ako zimnej záhrady.

Viac o altánku Utah. 

Záhradný altánok Nebraska

SK altánok Nebraska

Masívna konštrukcia altánku Nebraska z neho robí ideálnu stavbu nielen do záhrady ale aj na verejné priestranstvá. Je tvorený špeciálne lepenými nosnými stĺpmi, ktoré sú odolné voči vzniku trhlín a prasklín. Tak má zaručenú stabilitu a dokonalý vzhľad.

Viac o altánku Nebraska.

Záhradný altánok Alabama

SK altánok Alabama

Tento záhradný altánok Alabama je vyrábaný zo sušeného borovicového dreva. Má tvar šesťuholníka a tvorí ho 6 nosných stĺpov. Priestor medzi stĺpmi je vyplnený pevným zábradlím. Súčasťou altánku je aj 5 lavíc a stôl. Altánok Alabama sa skvelo hodí do záhrad ako miesto na posedenie či príjemnú spoločnú grilovačku s rodinou alebo priateľmi. 

Viac o altánku Alabama.

Záhradný altánok Colorado

SK altánok Colorado

Elegantný záhradný altánok Colorado je ako stvorený do každej záhrady. Vyrobený je zo sušeného borovicového dreva. Nosné stĺpy sú doplnené o elegantné latkové zábradlie a oblúky dodávajú altánku väčšiu stabilitu a odolnosť. 

Viac o altánku Colorado.

Záhradný altánok Las Vegas

SK altánok Las Vegas

Elegantný a moderný záhradný altánok Las Vegas je vyrábaný zo sušeného smrekového dreva. Hranolová konštrukcia altánku s tieniacou stenou zaručujú ochranu pred priamym slnečným svetlom. Zároveň, drevená stena ktorá vypĺňa priestor v strede, chráni pred vetrom. Altánok Las Vegas je preto vhodný nielen  na posedenia v lete ale aj počas jesenných podvečerov, kedy býva o čosi veternejšie. 

Viac o altánku Las Vegas.

Záhradný altánok Kalifornia

SK altánok Kalifornia

Priestranný a slnečný altánok, ktorý sa hodí do každej záhrady. To je altánok Kalifornia, vyrábaný zo sušeného borovicového dreva. Je tvorený hranolmi, ktoré spája okrasný paraván. Zakrytý je mohutnou strechou pokrytou fínskym asfaltovým šindľom. Dá sa skvelo využiť ako miesto na oddych, posedenia s blízkymi či spoločné letné grilovačky.

Viac o altánku Kalifornia.

Domčeky a záhradné chatky majú rôzne využitie

Záhradný domček Paris

SK domček Paris

Domček Paris skvelo plní úlohu malého domčeka pre hostí alebo rekreačného domčeka v záhradkárskej oblasti. Je vyrobený zo sibírskeho smreku. Kombinácia kvalitného materiálu a impregnačného náteru zaisťuje jeho dlhodobú trvácnosť. Domček Paris sa skladá z jednej miestnosti a terasy. V prednej časti sú osadené dvojkrídlové presklené dvere a dve francúzske okná. Na pravej strane domčeka sa nachádza ďalšie dvojkrídlové okno. Domček Paris je možné využívať nielen ako spálňu pre hostí, ale aj napríklad ako domácu vonkajšiu kanceláriu. Okná a dvere domčeka totiž do jeho interiéru vpúšťajú dostatok svetla.

Viac o domčeku Paris.

Záhradný domček Marbella

SK domček Marbella

Záhradný domček Marbella sa skvelo hodí nielen ako rekreačný domček, ale aj kancelária či dokonca chatka na prenájom. Tvorí ho jedna miestnosť o rozlohe 17,3 m². Domček Marbella je vyrábaný digitálnym spracovaním dreva. Na prednej strane sa nachádzajú centrálne dvojkrídlové dvere a dve rovnako vysoké francúzske okná. S náterom prírodnej farby a s fínskym asfaltovým šindľom na streche sa domček Marbella ideálne hodí do prírodného prostredia.

Viac o domčeku Marbella.

Záhradný domček Fatra

SK domček Fatra

Domček Fatra je vyrábaný zo sušeného severského smreku. Po oboch stranách domčeka sú umiestnené prístrešky na drevo. Domček má hranolovú konštrukciu, čím je umožnené aj dodatočné zateplenie z vnútornej strany. Predĺženie strechy nad oknom dokonca vytvára aj mini terasu.

Viac o domčeku Fatra.

Záhradný domček Karpaty

SK domček Karpaty

Materiálom na výrobu domčeka Karpaty je sušený severský smrek. Steny domčeka sú vyrobené formou perodrážky. Hranolová konštrukcia domčeku umožňuje aj jeho zateplenie z vnútornej strany. Domček Karpaty sa skvelo hodí do záhrady ako praktický pomocník pri prácach či uskladňovaní náradia, ale výnimkou nie je jeho využitie aj ako rekreačného domčeka.

Viac o domčeku Karpaty.

Záhradná chata Cairo

SK domček Cairo

Chata Cario sa okrem svojej podstatnej veľkosti vyznačuje aj pôdorysom v tvare písmena L. Skvelo sa hodí ako chata na prenájom ale aj ako rekreačná chata či letná chata na pozemku v horách alebo pri jazere. Tvoria ju tri izby a medziposchodie na spanie a veľká terasa, a tak ponúka dostatok miesta na ubytovanie. Najväčšia izba je zvyčajne obývacia izba s kuchynským kútom, jedna z menších miestností slúži ako kúpeľňa a druhá menšia izba s medziposchodím ako spálne. Pri správnom rozložení izieb dokáže chata privítať až 6 hostí naraz. Chata Cario je vyrobená zo severského smreku a digitálne spracovanie materiálov zabezpečuje jej odolnosť a trvácnosť. 

Viac o chate Cairo.

Záhradný domček Pula

SK domček Pula

Praktický záhradný domček Pula sa hodí do každej záhrady. Ide o jednoizbový domček s prístreškom na drevo. Je teda skvelým pomocníkom nielen pri záhradkárčení, ale aj poskytne spoľahlivé miesto na úschovu dreva, ktorým môžete počas zimných mesiacov kúriť, prípadne využívať počas grilovačiek či opekačiek na záhrade. Záhradný domček Pula sa hodí rovnako ako domček na náradie v blízkosti domova ako aj rekreačný domček. Vyznačuje sa robustnou konštrukciou a dokonale opracovanými prvkami. Vpredu sa nachádzajú jednokrídlové dvere a po každej strane dverí sa nachádza jedno jednokrídlové okno. 

Viac o domčeku Pula.

Záhradná chatka Santiago

SK domček Santiago

Záhradná chatka Santiago je ideálna ako chata na vlastnom pozemku ale aj ako chata na prenájom v rekreačnej oblasti. Chata je vyrábaná z guľatiny zo sibírskeho smreku, ktorá sa vyznačuje vysokou trvácnosťou. Sibírsky smrek má totiž oveľa vyššiu hustotu ako tuzemský a jeho trvácnosť je dvojnásobná. To zabezpečuje odolnosť a stabilitu záhradnej stavby. Chata Santiago má tri miestnosti. Najväčšia miestnosť zvykne byť využívaná ako obývacia izba s kuchynským kútom, menšia miestnosť ako spálňa a druhá ako kúpeľňa. Výhodou je aj veľká terasa, na ktorú sa bez problémov zmestí stôl a sedenie. Tak ponúka chatka Santiago okrem pohodlného ubytovania aj príjemné posedenie na terase. 

Viac o chate Santiago.

Záhradný domček Valencia

SK domček Valencia

Domček Valencia je ideálny ako rekreačný domček či chatka, ale využiť sa dá aj ako externá kancelária. Je vyrobený zo škandinávskeho smreku a má jednoduchú konštrukciu, ktorá umožňuje dodatočné rozdelenie priečkami. Vďaka tomu je možné domček prispôsobiť a zariadiť si presne podľa predstáv a potrieb. Vpredu sa nachádzajú dvojkrídlové dvere a dve dvojkrídlové okná. Domček Valencia má presvetlený interiér a je možné ho aj v prípade potreby dodatočne zatepliť.

Viac o domčeku Valencia. 

Záhradný domček Osaka

SK domček Osaka

Domček Osaka je špecifický svojim päťuholníkovým tvarom. Vďaka tomu je možné umiestniť ho aj do rohu záhrady. Môže slúžiť ako záhradný domček či domček na náradie. Aj symetrická štvorspádová strecha dodáva domčeku charakter. Domček Osaka je vyrábaný zo škandinávskeho smreku a vyznačuje sa vysokou pevnosťou. 

Viac o domčeku Osaka.

Záhradný domček Riga

SK domček Riga

Menší, no za to vkusný domček Riga je ozajstným pomocníkom do záhrady. Môžete ho využívať od jari do jesene na relax s blízkymi. Je praktickou záhradnou stavbou, ktorá poslúži aj na uskladňovanie záhradného náradia či športových potrieb. Domček Riga je vyrábaný zo severského smreku a dokonale zapadne do akéhokoľvek prostredia.

Viac o domčeku Riga.

Záhradný domček Vihorlat

SK domček Vihorlat

Domček Vihorlat je ako stvorený na pomoc do akejkoľvek záhrady. Tento domček na náradie je vyrobený zo sušeného severského smreku. Poskytuje dostatok priestoru na uskladnenie záhradného náradia ale aj športových potrieb či kosačiek alebo iného náradia. Domček je vďaka hranolovej konštrukcii možné aj dodatočne zatepliť. 

Viac o domčeku Vihorlat.

Nezabudnite ani na svoje auto a kvalitnú garáž

Drevená garáž Bernadetta

SK garáž Bernadetta

Garáž Bernadetta je jednomiestna garáž, ktorá sa skvelo hodí ako voľne stojaca budova pri rodinnom dome. Môže slúžiť nielen ako garáž, ale aj ako domček na náradie či dielňa. Garáž tvorí jedna miestnosť, do ktorej sa bez problémov vojde osobný automobil. 

Viac o garáži Bernadetta.

Záhradné stavby sa čoraz viac tešia svojej popularite. Vďaka ich praktickým ale aj estetickým vlastnostiam si svoj domov našli už u mnohých našich zákazníkov. Sú skvelým miestom na oddych, rekreáciu, chvíle s rodinou a priateľmi, spoločné posedenia či záhradné gril párty. Okrem toho sú veľkým pomocníkom aj pre mnohých záhradkárov, kutilov či majstrov. Vďaka záhradnej chatke, domčeku či altánku dokáže byť každá záhrada o čosi lepšia, krajšia a efektívnejšia. Ak svoju vysnívanú záhradnú stavbu ešte nemáte a chceli by ste si tento sen splniť, veľmi radi vám  pomôžeme s výberom prípadne so zodpovedaním vašich otázok. Bude nám cťou, ak budeme môcť prispieť k splneniu vášho sna a k vytvoreniu vášho záhradného kráľovstva. 

Pre viac našich stavieb si pozrite a lajkujte našu fanpage na Facebooku!

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice