Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Inšpirácie na dekorácie počas Veľkej noci

Veľkonočná výzdoba

K jari neodmysliteľne patrí aj Veľká Noc. Prichádza obdobie, kedy počas dní voľna môžete tráviť čas s rodinou, blízkymi a priateľmi. Dni voľna umožňujú stráviť aj viac času vonku na záhrade, záhradnom domčeku alebo chate.

Chvíle strávené v záhrade si môžete spríjemniť prípravami na Veľkú Noc, do ktorých môžete zapojiť všetkých členov vašej rodiny, vrátane tých najmenších – vašich ratolestí. Vytvorte si veľkonočné dekorácie, ktorými oživíte vašu záhradu, záhradný domček a záhradnú chatu.

Aké inšpirácie nájdete v článku?

 • Ozdoby z veľkonočných vajíčok
 • Netradičné vence na dvere
 • Ako využiť kvetináče, zaváraninové sklá či staré krhly
 • Na čo použiť odrezky vetvičiek stromov a kríkov

Veľkonočné vajíčka nielen pre šibačov

S Veľkou Nocou sa už tradične spájajú ozdobené veľkonočné vajíčka. Slúžia ako výslužka pre šibačov, ale aj ako dekorácie do mnohých interiérov. Premýšľali ste už však nad tým, že nimi môžete ozdobiť aj vašu záhradu či záhradný domček záhradný altánok? Podobne ako počas vianočných sviatkov vešiame na stromy, záhradné domčeky či strechy a zábradlia svetielka, tak počas Veľkej Noci môžeme na ozdobu využiť veľkonočné vajíčka. Tie môžeme vešať samostatne, vo forme reťazí či dokonca vencov.

veniec z vajec

Veľkonočné vence na dvere

Veľkonočné vence sú čoraz častejšou dekoráciou, ktorá si u mnohých nachádza obľúbenie. Nemusia pozostávať len z veľkonočných vajíčok, ale vyrobiť si ich môžete aj z prútia či slamy. V takomto prípade si ich môžete vyzdobiť presne podľa vašich predstáv. Využiť môžete stuhy rozličných farieb, umelé ale aj živé kvety či rôzne veľkonočné postavičky, ako napríklad kuriatka či zajkov. Veľmi pekne na veľkonočných vencoch vyniknú práve živé kvety typické pre toto obdobie, ako napríklad tulipány, narcisy či kvety zlatého dažďa.

veniec z vajec a kvetov

Veniec nemusí byť len vencom

Premýšľate nad viac netradičnou veľkonočnou verziou dekorácie na dvere? Zaujímavou ozdobou dverí môže byť aj kytica kvetov, ktorá je však trochu netypická a svojim vzhľadom pripomína mrkvu. Mrkva je spolu s vajíčkami, kuriatkami a zajačikmi taktiež symbolom Veľkej Noci. Využiť môžete napríklad tulipány oranžovej farby, ktoré spolu zviažete a umiestnite hlavou dole. Kyticu môžete doplniť aj o zelené listy, ktoré znázorňujú vňať mrkvy. Takúto ozdobu v podobe mrkvy si môžete taktiež vyrobiť napríklad aj zo stúh oranžovej a zelenej farby.

veniec z mrkvy

Veľkonočné kvetináče

Ozdobovať nemusíte len dvere domu či chatky. Ako dekoračné predmety môžete využiť aj kvetináče, či už ich umiestnite pred záhradný domček alebo kamkoľvek na záhradu. Na ich ozdobu môžete použiť špáradlá s rôznymi dekoráciami, ktoré zapichnete do hliny. Veľmi pekne vyniknú ozdobené vajíčka, ale aj dekorácie zo slamy, dreva či papiera. Kreativite sa medze nekladú a pri výrobe dekorácií môžete využiť pomoc vašich rodinných príslušníkov či ratolestí. Vytvoriť tak môžete ozdoby v podobe motýľov, zajačikov, kuriatok či kvetín. Ako materiál môžete využiť farebný tvrdý papier, ale aj staré pohľadnice či kartónové krabice.

Takéto vlastnoručne vyrobené ozdoby nemusíte len zapichovať do kvetináčov. Môžete ich zavesiť na stromy, prípadne z nich vyrobiť reťaze, ktorými ozdobíte terasu, zábradlie či okná vášho záhradného domčeka. Zavesiť ich môžete aj na stromy a kríky vo vašej záhrade.

veľkonočný zajac

Premeňte nepotrebné na užitočné

Užitočné pri zdobení môže byť aj záhradné náradie, ktoré už prestalo plniť svoj účel. Skvelým príkladom sú staré hrdzavé krhly, do ktorých môžete vložiť rôzne dekorácie, kvety a stuhy a zavesiť ich napríklad na dvere záhradného domčeka.

strúhadlo ako kvetináč

Veľkonočné vetvičky vo váze

Ako ozdobu stola v záhradnom domčeku či altánku môžete využiť aj vetvičky stromov, ktoré ste pri jarných prácach v záhrade zrezali. Umiestnite ich do vázy a ozdobte napríklad veľkonočnými vajíčkami zvesenými na stuhách. Okrem vajíčok môžete využiť rozličné druhy ozdôb, od zvieratiek z papiera či kartónu až po kvety alebo vystrihnutých motýlikov. Takéto ozdobné vetvičky či konáriky môžete okrem umiestnenia do vázy zavesiť aj do rohu tak, že budú ako keby visieť zo stropu.

veľkonočná výzdoba na stole

Ozdobte aj okná

Premýšľate aj nad ozdobou okien pre váš záhradný domček alebo altánok? To je skvelá príležitosť zapojiť kreativitu a zručnosti vašich ratolestí. Podobne, ako sa na Vianoce vystrihujú snehové vločky, tak aj na Veľkú Noc môžu vystrihovať rozličné druhy ozdôb, ktoré potom nalepíte lepiacou páskou na okná domčeka či altánku.

Zaváraninové poháre ako dekorácia

Na veľkonočnú ozdobu exteriéru môžete využiť aj zaváraninové poháre, do ktorých môžete zasadiť bylinky či malé kvetiny. Okrem toho môžete využiť aj slamu, ktorú uložíte na dno pohárov a dozdobíte vajíčkami či inými dekoráciami. Takéto hotové ozdoby potom môžete umiestniť napríklad na parapety okien či stôl v záhradnom domčeku alebo altánku.

zaváraninové poháre

Záhrada, záhradný domčekzáhradný altánok či chata ponúkajú miesto, na ktorom sa kreativite medze nekladú. To platí aj v prípade veľkonočných dekorácií a ozdôb. Jar je obdobím plným farieb, ktoré môžete využiť aj pri vytváraní tej pravej veľkonočnej atmosféry aj vo vašej záhrade. Nebojte sa do ozdobovania zapojiť aj zvyšok rodiny, kto vie, možno si z tejto aktivity napokon urobíte rodinnú tradíciu.

Zdroj obrázkov: www.pinterest.com 

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

 • 3 ročná záruka v cene každého produktu
 • Ku každému produktu impregnat zdarma
 • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
 • Facebook
  4,9/5
  85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice