Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Vlastnoručne vyrobené doplnky do vášho záhradného domčeka

vlastnoručne vyrobené ozdoby

Najkrajšie doplnky, ktorými môžete skrášliť svoj záhradný domček či záhradnú chatku sú práve tie vlastnoručne vyrobené. To, čo si vyrobíte sami, má rozhodne väčšiu hodnotu. Zapojte svoje kreatívne ja a počas stále chladných dní si oddýchnite od prác v exteriéri a zrelaxujte pri vytváraní ozdôb ale aj praktických predmetov do vášho záhradného kráľovstva.

Nepodceňujte silu a čaro harmonického prostredia, ku ktorému vám dopomôžu aj ručne vyrobené doplnky. Do kreatívnej činnosti dokonca môžete zapojiť aj vaše ratolesti či vnúčatá. Inšpirujte sa niektorými z nasledujúcich a kto vie, možno sa vám zapáčia tak, že ich zatúžite mať aj vy doma.

Vytvorte si prírodný svietnik

Čo je lepšie, ako príjemná večerná atmosféra pri pohári vína sprevádzaná svetlom sviečky? A o to lepšie, keď  využijete vlastnoručne vyrobený svietnik presne podľa vašich predstáv. Vlastnoručne vyrobený svietnik sa hodí ako do exteriéru, tak aj interiéru záhradného domčeka. Vytvoriť si môžete drevený svietnik, ktorého príprava vôbec nie je náročná. Potrebovať budete vhodný kúsok dreva, najlepšie plochý a kruhového tvaru, no výber je samozrejme na vás. Pred samotným použitím kúsok dreva trošku obrúste, aby ste docieli pekný vzhľad. Ďalej budete potrebovať kovový podstavec na sviečku, ktorý prilepíte na povrch dreva. Výber dekorácií je len na vás, môžete si vybrať zo širokej ponuky, ktorú nám príroda poskytuje. Či už zvolíte šišky, šípky, rôzne škrupinky orieškov či dokonca ozdobné kamienky, je to len na vás. Ak budete mať jasno, aké materiály chcete na ozdobu použiť a kam ich na svietnik umiestnite, môžete lepiť. Použite tavnú pištoľ, ktorou efektívne a rýchlo vaše dekorácie na drevený podstavec prilepíte.

dyi svietnik

Svietnik si môžete vyrobiť aj z konárikov či drevených halúzok. Stačí vám na to len pohár, tavná pištoľ a špagát. Na sklenený pohár začnite po jeho obvode lepiť jednotlivé konáriky s pomocou tavnej pištole čo najviac tesne vedľa seba. Následne upravte ich dĺžku pomocou záhradných nožníc a po obvode ich môžete zviazať špagátom. Sviečku umiestnite do vnútra pohára.

Kvetináč zo starých vedier

Máte doma k dispozícii staré vedrá z prerábania či záhradných prác? Premýšľali ste niekedy nad tým, že ich nemusíte hneď po využití vyhadzovať, ale môžu slúžiť aj ako krásna dekorácia? Postup je jednoduchý a opäť do neho môžete zapojiť vašu kreativitu. Vezmite si staré vedro (najlepšie plastové, dá sa s ním lepšie pracovať), nožom odrežte ušká vedra a orežte vedro tak, aby ste mali rovný okraj. Ak budete chcieť sadiť priamo do vedra, nezabudnite vyvŕtať diery na dne vedra.  K ozdobe „vedro-kvetináča“ budete potrebovať aj lepidlo a tehlový elastický obklad, no zvoliť si môžete aj ozdobné kamienky. Farby a vzory sú na vašej predstavivosti a kreativite. To, čo by ste chceli mať na kvetináči, si najprv nakreslite na papier a potom dané vzory vystrihnite z tehlového elastického obkladu. Budete potrebovať aj lepidlo, ktoré nanesiete v tenkej vrstve na miesto vedra, na ktorom budete skladať mozaiku. Krok za krokom prikladajte jednotlivé časti a poriadne ich pritláčajte. Ak vám vznikne voľný priestor, môžete ho dozdobiť kamienkami. Horný okraj kvetináča upravte tak, že nanesiete hrubšiu vrstvu lepidla štetcom a okraj zahladíte. Lepidlo môžete naniesť aj na vnútorný okraj vedra, aby plast vôbec nebolo vidieť. Váš nový kvetináč nechajte poriadne vyschnúť a môžete sadiť. Ak ste po rekonštrukcii záhradného domčeka a ostali vám kachličky, tak ich využite kreatívne a staré vedro nimi oblepte. Môže vám vzniknúť dekoratívny kúsok ako je na obrázku!

kvetináč

Príborník z plechoviek

Váš záhradný altánok môže byť aj miestnom jarných či letných grilovačiek či spoločných obedov s rodinou alebo priateľmi. V tomto prípade sa vám určite zíde praktický pomocník vo forme príborníka. Vedeli ste, že na jeho výrobu vám postačia aj obyčajné plechovky a kúsok dreva? Na príborník budete potrebovať 4 plechovky, menšiu drevenú dosku, štetec, farbu, lepidlo a starý opasok. Plechovky opracujte pilníkom tak, aby ste odstránili ostré časti. Potom ich spolu s drevenou doskou natrite rovnakou farbou, najlepšie univerzálnou na kov a drevo. Do plechoviek navŕtajte diery a skrutkami ich pripevnite k doske, aby sa dotýkali podkladu rovnako, ako doska. Použite starý opasok a odstrihnite z neho kúsok, ktorý bude o trošku dlhší ako doska a tiež ho upevnite skrutkami k doske. Zvyšnú časť opasku môžete pokojne využiť ako dekoráciu a rozstrihať ho na malé kúsky a prilepiť na rôzne časti plechoviek či dosky tavnou pištoľou.

Lampiónová reťaz z jogurtových téglikov

Okrem toho, že prispejete k recyklácii odpadu si takýmto spôsobom môžete vyzdobiť váš záhradný altánok či záhradnú chatku. Budete potrebovať aspoň 24 téglikov od jogurtov, výkres, ozdobné papiere, obojstrannú lepiacu pásku, nožnice, ceruzku a samozrejme svetelnú reťaz (s aspoň 24 žiarovkami). Na biely výkres si obkreslite šablónu, ktorú si vymeriate presne podľa téglika. Pomocou šablóny si z dekoratívnych papierov vystrihnite 24 kusov. Zo spodnej strany jogurtových téglikov narežte otvory v tvare krížika. Na tégliky potom po obvode prilepte vystrihnuté dekoratívne papiere pomocou obojstrannej lepiacej pásky. Do téglikov potom len zasuňte svetielka zo svetelnej reťaze a lampióny sú na svete. Takúto reťaz už len zaveste kamkoľvek sa vám to v záhradnom altánku hodí. Celý postup nájdete tu.

lampionova retaz

Praktická rohožka do záhrady

Aj vám sa stáva, že počas prác na záhrade si zašpiníte topánky blatom a potom si ho nechcene prinesiete aj do záhradného domčeka? V tomto prípade by vám mohla pomôcť praktická rohožka vyrobená z uzáverov pet fliaš. Potrebujete len podkladovú dosku potrebných rozmerov a vrchnáčiky z plastových fliaš. Tie na dosku môžete pripevniť dvoma spôsobmi – prilepiť ich tavnou pištoľou alebo ich priskrutkujete. Môžete sa vyhrať s farbami uzáverov a vytvoriť rôzne vzory.  Štuple nemusia byť samozrejme iba plastové, ekologickejšou verziou je napríklad korkový uzáver.

Dúfame, že sme vás inšpirovali a pustite sa do vytvárania krásnych záhradných dekorácií!

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice