Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ochráňte záhradný domček a doprajte mu dostatočné ošetrenie

paint garden

Záhradné domčeky predstavujú pre mnohých predovšetkým relax, aktívny odpočinok a kontakt s prírodou. Na druhej strane ale nemôžeme zabudnúť na to, že aj záhradné domčeky potrebujú určitú starostlivosť a ochranu. Väčšina vlastníkov záhradných chát považuje aktívny oddych za najlepšiu formu odpočinku. A čo je lepšia ako spojiť príjemné s užitočným?

Najčastejšie používaným materiálom záhradných domčekov je práve drevo. Naša spoločnosť používa to najkvalitnejšie drevo. Drevo ako materiál však potrebuje určitú ochranu. Je veľmi dôležité chrániť ho pred nepriaznivým počasím alebo hmyzom či inými drobnými živočíchmi. Aký náter použiť, aby bol kvalitný a poskytol našej chate tú správnu ochranu?

Ako ochrániť záhradný domček

Ak potrebujete ošetriť či nalakovať väčšiu plochu záhradného domčeka, prípadne vlastníte staršiu chatu, postačia fermežové farby. V prvom rade musíte záhradné domčeky napustiť napúšťacou fermežou a následne ich natrieť vonkajšími fermežovými alebo syntetickými farbami v dvoch vrstvách. Drevo tak chytí druhý dych a drevené chaty zas omladnú.

Vedeli ste, že záhradné altánky a domčeky v našej ponuke dodávame už s impregnačným náterom? Ušetrí vám to počiatočné starosti a vaša chatka, altánok či domček na náradie sú chránené už od začiatku.

Pokiaľ sa rozhodnete pre novú chatu z našej ponuky, v rámci doplnkových služieb môžte využiť možnosť natrieť chatu vysokokvalitnou, syntetickou lakovou lazúrou nemeckej profi zn. Remmers, ktorá už obsahuje aj základný náter. Ten preniká do hĺbky dreva a preventívne ho chráni pred vlhkosťou, UV žiarením, zmodraním, plesňami a riasami. Navyše je v tomto prípade možné si zvoliť hodvábne matný odtieň zo širokej farebnej škály.

impregnačný náter

Ak máte starší záhradný domček

Ak ste si nekúpili záhradný domček u nás a  jeho povrch a drevo sú poškodené, môžete použiť sklenársky tmel, ktorým vyplníme všetky do očí bijúce škáry, ktorých sa, prirodzene, chcete zbaviť. Dnes je bežné, že drevené chaty a záhradné domčeky sa už nielenže stavajú, ale najmä kupujú. Niektorí majú viac šťastia a natrafia na záhradný domček vo veľmi dobrom a zachovalom stave. Iní majú dostatok odvahy a trpezlivosti, aby sa rozhodli pre kúpu starších domčekov a pustia sa do ich opravy. V takom prípade si je treba dať pred samotným náterom chaty pozor. Záhradné domčeky ktoré sú na niektorých miestach prehnité je potrebné najskôr ošetriť, prípadne všetky prehnité laty odstrániť. Bolo by škodou míňať akýkoľvek náter na drevo, ktoré je už zo samého začiatku poškodené.

brusenie

Ak máte záhradný domček, ktorý bol lakom alebo náterom ošetrený už skôr, tak ako prvé nezabudnite pôvodný lak alebo farbu obrúsiť. Takto sa zbavíme pôvodného náteru a pripravíme chatku na ten nový. Pôvodnú farbu alebo lak obrúste brúskou alebo brúsnym papierom. Zamerať sa je potrebné hlavne na tie miesta, ktoré pod vplyvom času sčerneli. Ak ste si vaším pozorným okom všimli, že drevená chata bola natretá špecifickým olejovým lakom, znovu ju natierame až potom, keď dôjde k jeho praskaniu a odlupovaniu. Aj v tomto prípade je nie menej dôležité zbaviť sa odlúpaných častí náteru. Nemusíte sa báť zbrúsiť  aj vrchnú časť dreva a zbaviť ho tak sčernetých vláken, ktoré už nie sú pre drevené chaty nijako prospešné. Následne môžete drevo ošetriť. Ak sa rozhodnete pre brúsku alebo akúkoľvek brúsnu súpravu pamätajte, že záverečnú fázu brúsenia je potrebné dokončiť ručne. Po tomto ukážkovom ošetrení, natierame drevo ako nové.

V prípade, že využijete tmavšie nátery, môžete s ich pomocou doladiť tiež záhradný nábytok. Záhradné chaty tak budú harmonizovať so svojím okolím a priestor bude pôsobiť jednoliato. Ak ste perfekcionista, určite sa vám bude páčiť možnosť, že s takýmito nátermi môžete natrieť aj drevený plot, ktorý ešte viac posilní charakter vami obývaného priestoru.

Záhradné domčeky majú v dnešnej dobe rôzne využitie. Predovšetkým ale slúžia na relax a oddych. Nezabudnite si vybrať záhradný domček, ktorý bude z kvalitného materiálu. Pri správnej starostlivosti o drevo si potom zabezpečíte ozaj luxusný oddych na dlhé obdobie dopredu.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice