Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Domček na náradie

Drevený záhradný domček s prístreškom nazvaný VIHORLAT o rozmere

Záhradné domčeky a domčeky na náradie dnes nie sú žiadnou raritou. Je ich vidno takmer na každom pozemku pri rodinnom dome a ľudia ich využívajú na rôzne veci.

Základnou funkciou záhradného domčeku je viac-menej obytná, alebo slúži ako altánok na chvíľky s rodinou, pri opekaní, grilovaní alebo návšeteve priateľov. Používa sa ako altánok, prípadne aj ako funkčné obytné sídlo, ktoré si môžete postaviť aj mimo pozemku na záhradku namiesto veľkej chaty, či malého domčeku.

Dá sa bez problémov postaviť a ani starostlivosť oň nie je ničím špeciálna. Dá sa postaviť svojpomocne, príp. môžte zveriť montáž našim odborníkom a dovezieme Vám ho priamo domov.

Záhradný domček však nemusí plnit len obytnú funkciu. Veľa ľudí tieto prístrešky využíva ako sklad pre rôzne náradie a veci, s ktorými z času načas pracuje a nemá pre ne miesto v dome.

Záhradné domčeky na náradie sa dnes radia k obľúbeným stavbám, ktoré majú funkciu skladu alebo obytného priestoru a vo väčších záhradách by jednoducho nemali chýbať. Na každú záhradu sa však hodí iná stavba, preto skôr než sa pustíte do realizácie, dôkladne vymerajte priestor, vykonajte úpravu terénu, prípadne vybudujte základovú dosku, na ktorú potom firma usadí váš nový záhradný domček, alebo si ho tam postavíte sami.

Výber záhradného domčeka by sme mali prispôsobiť predovšetkým priestorovým požiadavkám, teda rozmerom záhrady a množstvu voľného miesta. Záhradné domčeky sa netriedia len podľa veľkosti, ale aj podľa účelu.

Môžeme si uviesť základné delenie záhradných domčekov:

Záhradný domček na náradie slúži na uloženie náradia a rôznych pomôcok pre prácu v záhrade. Plechové domčeky  vyznačujú sa jednoduchou montážou, pri ktorej sú skladané jednotlivé dielce. Chatky a altánky sú predovšetkým miestom relaxu a stretávania s priateľmi.

Detské domečky dokonalé riešenie pre zábavu detí, imitujú domy dospelých. Domčeky na náradie vám prinesú nemalý úžitok. Predovšetkým si musíte uvedomiť, že takáto stavba sa stane dominantným prvkom architektúry záhrady, hlavné sú však jej funkcie.

Spočívajú v možnosti uložiť náradie, uskladniť materiál, ale tiež vybudovať miesto pre dokonalý oddych. Môžu poslúžiť tiež k dočasnému uloženiu rastlín pred výsadbou alebo tiež ako zimná záhrada.

Nesporným plusom je pomerne jednoduchá a rýchla montáž, zvlášť u montovaných domčekov, ku ktorým dostanete, pokiaľ si ich budete montovať sami, aj veľmi podrobný a nenáročný návod. V prípade malých detských domčekov sa jedná o bunker a herňu zároveň, chlapci aj dievčatá budú svoju chatku milovať.

Nevýhody spojené s realizáciou spočívajú vo vyššej obstarávacej cene. Oplatí sa priplatiť za kvalitu, taká stavba vám vydrží až niekoľko desaťročí. Interiér je dôležitý. V prípade záhradného domčeka bude každý najprv hodnotiť vonkajší vzhľad, to je jasné. Ale veľmi podstatné sú tiež vnútorné priestory a ich rozvrhnutie.

Ak ste hrdým majiteľom a vlastníte záhradný domček na náradie, neváhajte využiť poličky ktoré budú šetriť každé miesto a kedže sa domček nevyužíva na bývanie, čím viac úložného priestoru, tým lepšie. Vaším cieľom by mal byť maximálny poriadok a príjemná atmosféra, na ktorú sa budete vždy tešiť.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice