Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

5 tipov pre krásny altánok

Šesťstranný drevený altánok MONTNA vo farbe teak s jednym vstupom, zábradlim a dreveným záhradným nábytkom stojací v záhrade

Hlavne v letných mesiacoch je jedno z najobľúbenejších miest v našej záhrade práve altánok. Zabezpečuje dobré tienenie, no zároveň poskytuje pohodlie pre čas strávený v záhrade. Ako si však takýto altánok postaviť a na čo nezabudnúť pri jeho zabezpečení?

Najčastejším spôsobom zabezpečenia záhradného altánku je prostredníctvom inej firmy. Tá altánok vyrobí a celý doručí a zmontuje priamo na Vašej záhrade. Možnosti sú však aj také, že si altánok necháte vyrobiť a zmontujete si ho svojpomocne. Pri drevených altánkoch je však niekedy problém práve s hlavnou konštrukciou, ktorá je veľmi masívna a ťažká, takže na jej skonštruovanie je potrebné profi – náradie, ktoré sa zväčša nenachádza  každej domácnosti. Rovnako tak pri neodbornom skonštruovaní sa môže stať, že predajca neuzná reklamáciu z dôvodu neprofesionálneho zaobchádzania pri stavbe altánku. Z toho dôvodu je lepšie uprednostniť hotový produkt a vyhrať sa skôr s nasledujúcimi úpravami.

 

 • Vyfarbite sa

Altánok je okrasa záhrady, nebojte sa priniesť s ním do tohto priestoru farbu. Zvážte aké farby sa vo vašej záhrade nachádzajú a čo by sa k ním hodilo. Ak máte veľa listnatých a trávnatých povrchov, nebojte sa bielej, alebo bledo modrej, rovnako tak pekne vyznie aj bledé prírodné drevo, ktoré zvýrazní naturálnosť tohto doplnku. Záhrady, ktoré sú viac orientované na skalky a kameň si môžu dovoliť viac farebnosti a ničomu to neublíži, práve naopak. V tomto prípade môže byť použitá aj kombinácia dvoch k sebe inklinujúcich farieb, ktoré tento priestor oživia.

 • V záhrade záhradne

To, že je altánok súčasťou záhrady však neznamená, že nemôže mať rovnako tak naturálny charakter. Vysaďte v jeho okolí kvety, či upevnite kruhové kvetináče do vrchnej opornej časti altánku. Zabezpečíte si tak nie len pekný vintage nádych, ale aj efektívne tienenie v prípadoch, keď je slnko v nižších polohách a svieti až do priestorov altánku.

 • Dekorujte

Kvety, sedenie, prestieranie na stole, toto všetko spríjemňuje atmosféru altánku, ktorý by mal pôsobiť útulne. Nezabudnite však aj na kahance so sviečkami, či deky na dlhé letné večery. Toto všetko dodáva pocit domova a kľudu.

Zahradny altanok MONTANA 12

Altánok MONTANA

 • Pohodlie na prvom mieste

Záhradné sedenie v altánku je veľmi dôležité, ak budete mať pohodlné sedenie, tak na tomto mieste rozhodne strávite väčšinu času. Riešení je mnoho. Ratanové sedenie, paletové sedenie, či rôzne typy záhradných gaučov. Všetky tieto možnosti vám ponúkajú priestor na váš výber, ktorý sa už odvíja len od vašej kreativity, vkusu a rozpočtu, ktorý ste si na altánok stanovili.

 • Letné garden párty na jednotku

Ideálnym riešením altánku je jeho prepojenie so záhradným grilom, alebo pieckou, ktorý dá tomuto priestoru úplne nový rozmer. Záhradný altánok môže mať prenosný gril, ktorý si viete prakticky na noc odložiť, alebo rôzne typy murovaných grilov, ktorý okrem funkčnosti vyzerá veľmi vkusne a dodáva altánku príjemnú atmosféru. V tomto prípade však nezabúdajte na podstatné bezpečnostné opatrenia, ktoré by bolo vhodné prebrať aj s dodávateľom altánku. Zvyčajne sa krb muruje samostatne, so samostatným komínom. Môžete ho však zakúpiť aj hotový z betónových tvárnic a dekorovať si ho až následne rôznymi kamienkami, či inými dekoračnými doplnkami.

V každom prípade altánok je druhá obývačka na leto, myslite teda na to, že by sa vám toto miesto malo páčiť a vyhovovať vašim potrebám. Šetriť sám na sebe sa v týchto prípadoch neoplatí.

Zahradny altanok DAKOTA 1a

Altánok DAKOTA

 

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

 • 3 ročná záruka v cene každého produktu
 • Ku každému produktu impregnat zdarma
 • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
 • Facebook
  4,9/5
  85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice