Ako staviame domčeky

záhradný domček montana

Možno ste si už položili otázku, ako sa vlastne taký záhradný domček stavia? V tomto článku vám prinášame postup, ako pracujeme, aby ste si mohli užívať svoj už hotový nový záhradný domček či záhradnú chatku. Pozrite sa spolu s nami na to, ako sme postavili záhradnú chatku Montana. 

Montana je drevený záhradný domček s veľkou terasou. Je obľúbeným produktom, pretože predstavuje výbornú alternatívu napríklad k jazeru či do rekreačnej oblasti. Táto záhradná chata je vyrobená zo škandinávskeho smreku a rovnako aj strešné dosky a podlaha v domčeku sú vyrobené z opracovanej smrekovej dosky. Tieto materiály zabezpečujú robustnosť a najmä stabilnosť domčeka. Vďaka riadnej údržbe je trvácnosť záhradného domčeka zaručená a vy si ho tak môžete užívať mnoho rokov. Zárukou sú taktiež aj zladené materiály a prvky, ktoré umožňujú jednoduchú montáž. Pozrime sa teda spolu na to, ako samotná montáž prebieha.

Základom je pevný základ

Prvým krokom pred samotnou montážou je, aby mali zákazníci pripravený rovný, pevný a dostatočne veľký podklad. Kvalitný základ je podmienkou, ktorá zabezpečí životnosť a funkčnosť záhradného domčeka. Či už si zákazník zvolí betónovú platňu, alebo zámkovú dlažbu, podstatné je, aby záhradný domček stál na pevných a kvalitných základoch, ktoré sa  vyznačujú stabilitou. Kvalitné základy sú v neposlednom rade aj ochranou pre váš záhradný domček pred škodcami, ako napríklad myši či krtkovia. 

Ako záhradný domček montujeme?

Po tom, ako je podklad zabezpečený, prvým krokom pri montáži domčeka je rozloženie podkladových hranolov. Tie sa umiestňujú pod steny a priečky a neskôr sa na nich kladie podlaha. Dôležité v tomto prípade je, aby hranoly neboli umiestnené ďaleko od seba, aby sa podlaha neprehýbala. 

Na rozložené hranoly sa potom umiestnia a priskrutkujú štartovacie lišty a pokračuje sa ukladaním stenových dosiek s využitím pero-drážkového spájania.

Čo sa týka okien a dverí, diery na ich vsadenie sú už vopred pripravené. Rám s oknom sa nasunie vtedy, keď sú dosky zhruba v polovici výšky okna. Pri dverách sa pokračuje rovnako, no niekedy sa vsádzajú až nakoniec. 

stavba záhradného domčeka

Po dokončení stien po úroveň dverí sa pokračuje so strešnými štítmi. Najprv sa zakladajú krokvy a potom sa na nich nabíja drevená strecha. Následne sa realizuje pokladanie fínskeho asfaltového šindľa. 

pokladanie strechy na záhradný domček

Ďalším krokom je montáž okrasných a lemovaných dosiek a následne sa nabíja podlaha, ktorá sa taktiež spája formou pero-drážky. Potom, ak dvere ešte neboli založené, realizuje sa založenie dverového rámu a dverí a posledným krokom je nastavenie dverí a okien. 

hotový záhradný domček

Pri výstavbe či montáži dreveného domčeka si vystačíme aj bez elektrickej prípojky. Záhradný domček je teda možné postaviť v prípade, že sa nachádza na odľahlom mieste, no dostupnom mieste. Ak prístup k podkladovej ploche nie je možný autom a je potrebné nosiť komponenty na vzdialenosť väčšiu ako 15 metrov, je potrebné, aby zákazník zabezpečil súčinnosť a pomoc pri nosení týchto komponentov na miesto montáže.

Konkrétne (na obrázkoch postavený) záhradný domček Montana pozostáva z jednej miestnosti s rozlohou 12,9 metrov štvorcových a terasy s rozlohou 8,9 metrov štvorcových. V prednej časti domčeka sa nachádzajú dvojkrídlové dvere a jedno jednokrídlové okno. Na ľavej strane domčeka sa nachádza jedno dvojkrídlové okno. Okno je samozrejme možné umiestniť aj vpravo. Takisto je možné vymeniť vchodové dvere s oknom na prednej strane. Vo všeobecnosti platí, že celý domček sa dá postaviť aj zrkadlovo obrátene. Záhradný domček Montana je ideálny do každej záhrady a jeho vnútorná ale aj vonkajšia časť umožňuje odpočinok bez ohľadu na počasie. Pozrite si celú našu ponuku tu.

Zdroj fotiek: www.mojaltanok.sk 

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma