Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ako staviame domčeky

Záhradný domček MONTANA o rozmere 400x600 cm terasou

Možno ste si už položili otázku, ako sa vlastne taký záhradný domček stavia? V tomto článku vám prinášame postup, ako pracujeme, aby ste si mohli užívať svoj už hotový nový záhradný domček či záhradnú chatku. Pozrite sa spolu s nami na to, ako sme postavili záhradnú chatku Montana. 

Montana je drevený záhradný domček s veľkou terasou. Je obľúbeným produktom, pretože predstavuje výbornú alternatívu napríklad k jazeru či do rekreačnej oblasti. Táto záhradná chata je vyrobená zo škandinávskeho smreku a rovnako aj strešné dosky a podlaha v domčeku sú vyrobené z opracovanej smrekovej dosky. Tieto materiály zabezpečujú robustnosť a najmä stabilnosť domčeka. Vďaka riadnej údržbe je trvácnosť záhradného domčeka zaručená a vy si ho tak môžete užívať mnoho rokov. Zárukou sú taktiež aj zladené materiály a prvky, ktoré umožňujú jednoduchú montáž. Pozrime sa teda spolu na to, ako samotná montáž prebieha.

Základom je pevný základ

Prvým krokom pred samotnou montážou je, aby mali zákazníci pripravený rovný, pevný a dostatočne veľký podklad. Kvalitný základ je podmienkou, ktorá zabezpečí životnosť a funkčnosť záhradného domčeka. Či už si zákazník zvolí betónovú platňu, alebo zámkovú dlažbu, podstatné je, aby záhradný domček stál na pevných a kvalitných základoch, ktoré sa  vyznačujú stabilitou. Kvalitné základy sú v neposlednom rade aj ochranou pre váš záhradný domček pred škodcami, ako napríklad myši či krtkovia. 

Ako záhradný domček montujeme?

Po tom, ako je podklad zabezpečený, prvým krokom pri montáži domčeka je rozloženie podkladových hranolov. Tie sa umiestňujú pod steny a priečky a neskôr sa na nich kladie podlaha. Dôležité v tomto prípade je, aby hranoly neboli umiestnené ďaleko od seba, aby sa podlaha neprehýbala. 

Na rozložené hranoly sa potom umiestnia a priskrutkujú štartovacie lišty a pokračuje sa ukladaním stenových dosiek s využitím pero-drážkového spájania.

Čo sa týka okien a dverí, diery na ich vsadenie sú už vopred pripravené. Rám s oknom sa nasunie vtedy, keď sú dosky zhruba v polovici výšky okna. Pri dverách sa pokračuje rovnako, no niekedy sa vsádzajú až nakoniec. 

stavba záhradného domčeka

Po dokončení stien po úroveň dverí sa pokračuje so strešnými štítmi. Najprv sa zakladajú krokvy a potom sa na nich nabíja drevená strecha. Následne sa realizuje pokladanie fínskeho asfaltového šindľa. 

pokladanie strechy na záhradný domček

Ďalším krokom je montáž okrasných a lemovaných dosiek a následne sa nabíja podlaha, ktorá sa taktiež spája formou pero-drážky. Potom, ak dvere ešte neboli založené, realizuje sa založenie dverového rámu a dverí a posledným krokom je nastavenie dverí a okien. 

hotový záhradný domček

Pri výstavbe či montáži dreveného domčeka si vystačíme aj bez elektrickej prípojky. Záhradný domček je teda možné postaviť v prípade, že sa nachádza na odľahlom mieste, no dostupnom mieste. Ak prístup k podkladovej ploche nie je možný autom a je potrebné nosiť komponenty na vzdialenosť väčšiu ako 15 metrov, je potrebné, aby zákazník zabezpečil súčinnosť a pomoc pri nosení týchto komponentov na miesto montáže.

Konkrétne (na obrázkoch postavený) záhradný domček Montana pozostáva z jednej miestnosti s rozlohou 12,9 metrov štvorcových a terasy s rozlohou 8,9 metrov štvorcových. V prednej časti domčeka sa nachádzajú dvojkrídlové dvere a jedno jednokrídlové okno. Na ľavej strane domčeka sa nachádza jedno dvojkrídlové okno. Okno je samozrejme možné umiestniť aj vpravo. Takisto je možné vymeniť vchodové dvere s oknom na prednej strane. Vo všeobecnosti platí, že celý domček sa dá postaviť aj zrkadlovo obrátene. Záhradný domček Montana je ideálny do každej záhrady a jeho vnútorná ale aj vonkajšia časť umožňuje odpočinok bez ohľadu na počasie. Pozrite si celú našu ponuku tu.

Zdroj fotiek: www.mojaltanok.sk 

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice