Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Vyberte si správny štýl do interiéru domčeka či altánku!

Interiér záhradného domčeku Utah

Zima je obdobím, kedy toho na záhradke veľa robiť nemôžeme. Aj napriek tomu môžeme tieto chladné mesiace využiť efektívne. Zimné dni sú ideálnym obdobím, počas ktorého máme možnosť uvažovať o tom, ako si zariadiť záhradný domček či záhradný altánok. Či už máte radi jednoduchosť alebo sa lepšie cítite obklopený mnohými dekoráciami, určite by ste si svoje záhradné kráľovstvo mali zariadiť tak, aby ste sa v ňom cítili čo najlepšie. Inšpirovať sa môžete aj niekoľkými nápadmi a štýlmi, o ktorých sme písali a zároveň aj už zariadenými záhradnými domčekmi a altánkami z našej ponuky.

Pohodlný a pokojný štýl hygge

Tento štýl interiérov, ale aj životná filozofia, je v poslednej dobe jedným z najobľúbenejších. Svoj pôvod má v Dánsku a hlavným cieľom tohto štýlu je vytvoriť príjemné a pohodlné prostredie, ktoré vedie k spokojnosti. Hygge znamená čas strávený s blízkymi, dobré jedlo a nápoje, teplo, útulnosť a bezpečie. K tomuto štýlu bezvýhradne patria deky, vankúše, prikrývky a praktické dekorácie, ale aj sviečky či rôzne svetelné dekorácie. Hygge využíva prírodné materiály, rastliny a jednoduché farby a vzory. Viac o tomto útulnom štýle si môžete prečítať v našom staršom článku

Jednoduchý minimalizmus

Minimalistický štýl je niekedy podceňovaný, pretože sa zdá byť nudný. To však nie je pravda, práve naopak. Aj s minimalistickým štýlom dokážete vytvoriť skutočné kráľovstvo. Je vhodný najmä pre tých, ktorí preferujú vzdušné a otvorené priestory s prirodzeným presvetlením, neutrálne farby, čistotu a nadčasovosť. Minimalistický štýl stavia na jednoduchosť a kvalitné materiály, akými sú drevo, kameň, sklo ale aj kov. Viac o minimalistickom štýle si môžete prečítať v tomto článku

Rustikálny alebo inak vidiecky štýl

Rustikálny štýl využíva prírodné materiály, a to najmä drevo a kameň. Tento štýl prináša do interiéru kúsok prírody a umocňuje čaro okolia. Záhradný domček či záhradný altánok zariadený v tomto štýle pôsobí dokonale autenticky, pretože zapadá do prírodného okolia. Tento štýl charakterizujú aj doplnky v prírodných materiáloch, ako napríklad ľan, ale aj tlmené farby a jednoduchý nábytok. O rustikálnom štýle sme písali viac v tomto článku.

Provensálsky štýl 

Záhradný domček či záhradný altánok zariadený v provensálskom štýle môže pôsobiť výnimočne romanticky. K tomuto štýlu už tradične patria levandule, no nie sú jediné, čím sa tento štýl vyznačuje. Charakterizujú ho slnečné farby, ako zlatá, červená ale aj jasná a tmavá zelená. Okrem toho, v tomto štýle prevládajú aj kontrastné textúry a farby. Príkladom môže byť kovový nábytok v kontraste s drevenými trámami a bielymi stenami. Viac o provensálskom štýle si môžete prečítať v tomto článku.

Severský škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl prepája záhradný domček či záhradný altánok s prírodou, zároveň je jednoduchý a funkčný. Definícia škandinávskeho štýlu v sebe spája všetky požiadavky, ktoré sa väčšinou kladú na záhradný domček či záhradný altánok. Vlastnosti tohto štýlu vychádzajú z histórie severských krajín. Je úzko spätý s prírodou, útulný a svetlý. Je tiež charakteristický čistotou, poriadkom a jednoduchými farbami. Ak by ste si chceli svoj záhradný domček či záhradný altánok zariadiť práve v tomto škandinávskom štýle, viac o ňom sa dočítate v tomto článku.

Inšpirujte sa zariadením našich drevených stavieb

Pri zariaďovaní vášho záhradného domčeka či altánku sa môžete inšpirovať aj našimi drevenými stavbami, ktoré už boli zrealizované. Môžete načerpať nápady a tipy na nábytok, dekorácie ale aj umiestnenie. Pozrite sa na niekoľko už zariadených drevených stavieb z našej ponuky.

Záhradný domček Montana

Tento drevený záhradný domček je skvelou alternatívou do rekreačnej oblasti alebo aj ako domček k jazierku. Záhradný domček Montana disponuje veľkou terasou, na ktorej si môžete vychutnávať poobednú kávu či večerný pohár vínka. Tento záhradný domček je skvelým miestom aj pre deti, ktoré sa môžu hrať či už na terase alebo vo vnútri.

záhradný domček Montana

interiér záhradného domčeka Montana

Záhradný altánok Utah

Záhradný altánok Utah je skutočne dizajnovým kúskom, ktorý osvieži vašu záhradu či dvor. Je modernou drevenou stavbou, ktorá ponúka možnosti na realizovanie sa pri jeho zariaďovaní. Záhradný altánok Utah disponuje posuvnými dverami a ponúka skvelé miesto na rodinné stretnutia, oslavy či grilovačky. 

záhradný domček Utah

interiér záhradného domčeku Utah

Záhradný domček Bunkie

Drevený záhradný domček Bunkie je špecifický tým, že ponúka medziposchodie na spanie. Je skvelou voľbou na víkendové výlety s rodinou ale aj ako domček v rekreačnej či záhradkárskej oblasti. 

interiér záhradného domčeka Bunkie - kuchyňa

interiér záhradného domčeka Bunkie so zeleným gaučom

podkrovná spálňa v záhradnom domčeku Bunkie

Záhradný domček či záhradný altánok by mal spĺňať nielen praktické funkcie, ako napríklad pomocník pri záhradných prácach, ale mal by byť aj miestom, na ktorom sa budete cítiť príjemne. Dobrá atmosféra a pohodlie prispievajú k tomu, aby ste si mohli poriadne oddýchnuť a vypnúť po náročnom dni. Premýšľajte už teraz nad tým, ako by ste si svoj záhradný domček či záhradný altánok zariadili a počas jari sa do toho môžete smelo pustiť s jasnou predstavou.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice