Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Aký prístrešok na auto zvoliť?

prístrešok na auto

Premýšľate nad tým, ako si vytvoriť miesto na parkovanie vášho vozidla? Alebo nemáte k dispozícii garáž a chceli by ste vaše auto chrániť pred poveternostnými vplyvmi? V tomto prípade môže byť riešením prístrešok na auto. Existuje množstvo druhov a prevedení prístreškov. Prístrešky na auto sú tiež dostupné v rôznych materiáloch. V tomto článku sa spoločne pozrieme na rôzne druhy prístreškov a ich výhody a nevýhody. Tak, si budete môcť vybrať ten správny pre vás.

Čo v článku nájdete:

Prístrešok na auto je vo všeobecnosti ideálnym riešením, ak si chcete zabezpečiť miesto na parkovanie na pozemku či pri dome ale zároveň aj zabezpečiť ochranu vášmu vozidlu pred poveternostnými podmienkami. Mnohokrát nemáme k dispozícii garáž, v ktorej by sme mohli auto parkovať a tak parkujeme v exteriéri. A práve v exteriéri sú vozidlá vystavené vplyvom počasia, ktoré sú mnohokrát dôvodom menších ale aj väčších poškodení. 

Každé ročné obdobie prináša svoje výzvy, s ktorými sa ako motoristi musíme popasovať. V lete sú to časté búrky ale aj krupobitie, ktoré už aj pri menšej intenzite dokáže spôsobiť škody na povrchu vozidla. Počas leta sme nielen my, ale aj naše vozidlá vystavení intenzívnejšiemu slnečnému žiareniu. UV žiarenie môže spôsobovať poškodenia na aute, akým je napríklad spálenie vrchnej vrstvy, praskanie či strata farebnej homogénnosti. Zima so sebou zas prináša nízke teploty, mrazy, vlhkosť aj sneh, čo má tiež svoj vplyv aj na vozidlá. Zároveň, v zime často dochádza k tomu, že musíme svoje vozidlá čistiť od snehovej nádielky či od mrazu na oknách a zrkadlách. 

Dlhodobé vystavovanie vozidla poveternostným vplyvom môže mať za následok rôzne poškodenia, ktorým by sa však ale všetci motoristi určite radšej vyhli. Práve preto je dôležité, aby bolo vozidlo dostatočne chránené. Počas jazdy autom sa síce výkyvom počasia nevyhnete, no bezpečie vozidlu môžete zabezpečiť aspoň pri parkovaní doma. Vytvorte vášmu autu bezpečné a spoľahlivé miesto na parkovanie, na ktorom bude chránené v každom ročnom období s využitím prístreška na auto. 

Pozrime sa spoločne na to, aký prístrešok na auto si zvoliť a aké druhy a prevedenia prístreškov existujú. Zároveň ďalej v článku nájdete aj kritériá, podľa ktorých si správne vybrať prístrešok pre auto a predstavíme vám aj prístrešky pre autá z našej ponuky, z ktorých si taktiež môžete vyberať. 

Prístrešok pre auto môže byť súčasťou dvoru rodinného domu či pozemku pri dome a poskytuje nielen miesto na parkovanie, ale aj ochranu vozidla. Prístrešky na auto sú dnes už pomerne dostupným tovarom a najčastejšie ich môžete vidieť v podobe drevených, kovových, hliníkových či plachtových či montovaných prístreškov. 

Hliníkové prístrešky

Konštrukcia tvorená hliníkovými profilmi ale aj celý prístrešok predstavuje praktické a efektívne riešenie, ak hľadáte rýchlu a bezúdržbovú variantu ochrany vášho vozidla. Hliníkové altánky si vyžadujú minimálnu starostlivosť a žiadnu špeciálnu údržbu. Hliníkové prístrešky sú typom stavby, ktorý je o čosi menej estetický, no to mu na jeho funkčnosti neuberá. Ide o cenovo dostupné riešenie a povrch hliníkových prístreškov býva ošetrený tak, aby ani rokmi nezhrdzaveli. Hliníkové prístrešky majú tiež odolnú a stálu konštrukciu, ktorá odoláva náporu vetra. Mnoho hliníkových prístreškov tiež disponuje UV povrchovou úpravou, vďaka čomu eliminujú prenikanie svetelného aj tepelného žiarenia, čím sa vozidlo počas letných dní neprehrieva a ani nepoškodzuje jeho lak. Cena jednoduchého hliníkového prístrešku pre jedno vozidlo sa pohybuje v rozmedzí 1500 až 2000 EUR.

Kovové prístrešky

Na zastrešenie auta a vytvorenie miesta na parkovanie vám môže poslúžiť aj kovový prístrešok. Vo väčšine prípadov ide z hľadiska materiálu o oceľ. Oceľové prístrešky, podobne ako aj hliníkové, sú prakticky bezúdržbové. Zároveň majú dlhú životnosť. Oceľové prístrešky tiež odolávajú poveternostným podmienkam a ochránia vozidlo aj pri silných dažďových či snehových prehánkach. V mnohých prípadoch máte na výber aj z rôznych farebných prevedení a taktiež možnosť dodatočných výplní pre zadnú či bočné časti, ktoré pomôžu zachovať súkromie ale zároveň aj poskytnú ochranu pred slnkom. Cena obyčajného kovového prístrešku pre jedno vozidlo sa pohybuje v rozmedzí 2000 EUR.

Plachtové prístrešky

Medzi prístreškami na auto natrafíte aj na plachtové prístrešky. Ide o ekonomicky najmenej náročnú voľbu ochrany vozidla a vytvorenia parkovacieho miesta. V závislosti od veľkosti prístrešku sa ceny jednoduchých plachtových prístreškov pohybujú v rozmedzí 200 – 300 EUR. Plachtové prístrešky majú vo väčšine prípadov konštrukciu z oceľových trubiek. Plachta prístrešku sa vyrába z polyetylénu, ktorý je odolný voči pretrhnutiu. Plachtové prístrešky by tiež mali disponovať UV ochranou. Menšou nevýhodou oproti ostatným typom prístreškov je nižšia životnosť, ktorá býva obvykle 4 až 5 rokov. Plachtové prístrešky oveľa viac reagujú na poveternostné podmienky, napríklad v porovnaní s oceľovými či hliníkovými prístreškami.

Drevené prístrešky

Drevené prístrešky sú jedným z najčastejších riešení ochrany vozidla. Bývajú súčasťou mnohých záhrad, dvorov a pozemkov. Mnohokrát motoristov od drevených prístreškov odrádza predstava, že drevo ľahko podlieha poveternostným vplyvom. Avšak ide o mylnú domnienku, pretože pri zabezpečí správnej ochrany dreva dokážu drevené prístrešky pre auto dosiahnuť životnosť aj viac ako 10 rokov. Na výrobu takýchto prístreškov sa zvyčajne využíva smrekové drevo, ktoré sa vyznačuje odolnosťou voči poveternostným podmienkam.

Pri výrobe drevených prístreškov na autá z našej ponuky využívame smrekové drevo, ktoré pochádza zo škandinávskych a sibírskych oblastí. To sa oproti tuzemskému smreku vyznačuje vyššou hustotou a tým pádom aj odolnosťou voči vplyvom počasia. Tak zabezpečuje vyššiu životnosť našich drevených stavieb a tak aj dlhšiu ochranu pre vaše vozidlo. 

Drevo je prírodný materiál, ktorý sa dokonalé hodí do prostredia záhrady či pozemku pri dome. Je oceňované nielen pre svoje praktické benefity ale aj estetickú hodnotu. Drevený prístrešok na auto tak môže byť nielen funkčnou záhradnou stavbou, ale aj ozdobou celého prostredia.

U nás nájdete drevené prístrešky na autá, ktoré v sebe spájajú hneď niekoľko benefitov naraz. Sú praktickými exteriérovými prvkami, ktoré poskytnú ochranu pri parkovaní vozidla. Zároveň sa vyznačujú kvalitou, odolnosťou, trvácnosťou a dlhou životnosťou. A ako bonus môžu byť ozdobou vášho pozemku či záhrady. Pri výbere prístrešku pre vaše vozidlo sa tak môžete inšpirovať aj našou ponukou. A v prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť a my vám radi pomôžeme s výberom. 

Prístrešky na auto z našej ponuky

Prístrešok BASIC

pristresok pre auta

Prístrešok BASIC má rozmery 300 x 500 cm a je vhodný pre parkovanie jedného vozidla. Prejazdná šírka je 250 cm a prejazdná výška 210 cm. Je vyrobený zo smrekového dreva, ktoré je všestranne opracované a ošetrené tlakovou impregnáciou proti škodcom a plesniam. Krytina prístrešku je zo sivých PVC panelov. Stabilitu prístreška zaručujú priečne uložené strešné väznice a pozdĺžne krokvy vystužené prostredníctvom výstužných pásov.

Prístrešok HAMAR II

pristresok pre auto hamar II

Tento prístrešok HAMAR II je určený pre dve vozidlá. Jeho rozmery sú 585 x 589 cm a prejazdná šírka je 515 cm a výška 221 cm. Celá konštrukcia je posadená na nosných lepených stĺpoch v rozmere 16×16 cm, ktoré po ukotvení zabezpečujú stabilitu celého prístrešku. Tento prístrešok je vyrobený zo severského smrekového dreva. Konštrukcia je zakrytá sedlovou strechou, ktorá je obitá tatranským profilom so sklonom 19 stupňov. 

Prístrešok HAMAR III

pristresok pre auto hamar III

Prístrešok HAMAR III poskytuje miesto na parkovanie pre tri vozidlá. Celkový rozmer je 844 x 585 cm. Prejazdná šírka prístrešku je 746 cm a prejazdná výška 214 cm. Rovnako ako všetky prístrešky pre autá z našej ponuky, aj HAMAR III je vyrobený z odolného severského smreku.

Prístrešok MORA

pristresok pre auto mora

Prístrešok MORA poskytuje okrem možnosti parkovania dvoch vozidiel aj možnosť uskladňovania a odkladania záhradného náradia, náhradných pneumatík či autopríslušenstva. Okrem samotného prístrešku totiž disponuje aj miestnosťou o rozmeroch 300 x 600 cm. Prístrešok je vyrobený z kvalitného smrekového dreva a jeho rozloha je 900 x 600 cm. 

Prístrešok PORI

pristresok pre auto pori

Aj prístrešok PORI je spojením prístreška na auto a uzavretej miestnosti. Jeho rozmery sú 600 x 900 cm a samotné parkovacie miesto má rozlohu takmer 35 m², kde sa pohodlne zmestia dva automobily. Miestnosť má rozmery 600 x 314 cm a vchádza sa do nej cez uzamykateľné jednokrídlové dvere.

Prístrešok SAUDA

pristresok pre auto sauda

Prístrešok na auto SAUDA je elegantným dreveným riešením parkovania a ochrany vozidla. Má rozmer 510 x 640 cm a prejazdná šírka je 372 cm a prejazdná výška 198 cm. Prístrešok je vyrobený zo severského smreku a obsahuje jedno stanovište na parkovanie.

Prístrešok SAUDA II

pristresok pre auto sauda

Prístrešok SAUDA II poskytuje dve stanovištia na parkovanie. Má rozmer 710 x 640 cm. Prejazdná šírka je 572 cm a prejazdná výška 198 cm. Podlahová plocha je 30 m² na pohodlné parkovanie dvoch automobilov. Celú konštrukciu zakrýva sedlová strecha obitá tatranským profilom so sklonom 21 stupňov a čelným presahom 70 cm.

Ako si vybrať prístrešok na auto?

Spomedzi prístreškov na autá existujú aj montované prístrešky. Tie sú pohodlným a cenovo dostupným riešením, ktorým zabezpečíte ochranu a bezpečnosť vozidla pred poveternostnými podmienkami. 

Pozrime sa však teraz na to, ako si vybrať ten správy prístrešok na auto a na aké dôležité faktory sa zamerať.

Prvým a najdôležitejším aspektom pri výbere prístrešku je materiál, z ktorého je vyrobený. V článku sme sa venovali jednotlivým materiálom prístreškom a ich vlastnostiam. Dôležité však je, a to pri akomkoľvek materiáli, zamerať sa na kvalitu. Čím je vyššia kvalita materiálov, tým sa znižuje pravdepodobnosť, že budete musieť prístrešok opravovať či meniť. Pred výberom prístreška, respektíve materiálu, z ktorého chcete, aby bol váš prístrešok na auto vyrobený, si najprv premyslite, aké sú vaše požiadavky, preferencie ale aj finančné možnosti ešte pred nákupom. Tak sa vyhnete tomu, že si zaobstaráte prístrešok, ktorý nebude zodpovedať vašim požiadavkám. Zamerajte s rozhodne na kvalitné, odolné a pevné materiály, aby prístrešok odolával vplyvom počasia či vetru počas všetkých ročných období. 

Okrem materiálu a jeho kvality je potrebné pred kúpou prístrešku zvážiť aj rozmery. Premyslite si, či vám bude stačiť klasický prístrešok s miestom na parkovanie pre jedno vozidlo, alebo by ste eventuálne mohli využiť aj dve či tri parkovacie miesta prípadne prístrešok s miestnosťou. Overte si prejazdové rozmery a výškové rozmery prístrešku ešte pred jeho kúpou, aby ste sa vyhli tomu, že sa vaše vozidlo či vozidlá do prístrešku nevojdú. 

Aj rýchlosť inštalácie či montáže je jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje výber prístreškov na autá. Dnes si už dokážete vybrať taký prístrešok, ktorý budete mať doma postavený v priebehu niekoľkých hodín. Ak budete prístrešok montovať sami svojpomocne, hľadajte také prístrešky, ktoré obsahujú všetky kotviace a spojovacie prvky už v balení. Prípadne ich môžete dokúpiť v železiarstve. Existujú takzvané U kotvy, ktoré sa využívajú v oblastiach, kde sa nevyskytujú nárazy silného vetra. Potom sú ešte trvalé kotvy, ktoré by ste mali zvoliť vtedy, ak bývate v oblasti so silnými vetrami. 

Ak už budete mať svoj prístrešok na auto vybraný, dôležité je tiež vybrať mu správne miesto na pozemku či záhrade. Je dôležité preveriť, kde pod zemou sa nachádzajú inžinierske siete, aby sa pri kopaní nenarušili. Vyberte také miesto pre prístrešok, ku ktorému bude dobrý prístup z príjazdovej cesty a zároveň bude praktické vzhľadom na dispozičné riešenie záhrady či pozemku. Okrem toho, stavebný zákon určuje, že na stavby s rozlohou viac ako 25 m²  je potrebné stavebné povolenie. Overte si preto ešte pred realizáciou prístrešku všetky náležitosti na príslušnom stavebnom úrade.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice