Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Aké sú najčastejšie rozmery altánkov?

Časté otázky 7. časť

Drevený altánok je spoľahlivou stavbou, ktorú môžete využívať na množstvo praktických účelov. Je skvelým miestom pre pohodové posedenie v záhrade. Vytvorí zátišie, ktoré vám zaručí súkromie a navyše je aj estetickým záhradným prvkom, ktorý dodáva celému prostrediu harmonickú atmosféru. Chcete si aj vy užívať relaxáciu v záhrade? V tom prípade by ste mohli uvažovať o záhradnom altánku.

Jedným z kritérií pri výbere je aj veľkosť záhradného altánku. Pri výbere veľkosti záleží samozrejme od dispozícií vašej záhrady či pozemku, ale aj vašich preferencií a účelu, na ktorý by ste záhradný altánok chceli využívať. Dôležitým faktorom je tiež počet ľudí, ktorí budú altánok využívať. Aby sme vám zjednodušili výber, v tomto článku sme pre vás spísali najčastejšie rozmery záhradných altánkov.

Klasický štvorcový pôdorys

Najčastejším a najviac využívaným variantom spomedzi altánkov je veľkosť 300×300 cm. Takýto typ altánku je klasickou záhradnou stavbou, ktorá je vhodná pre menšie, napríklad štvorčlenné rodiny. Altánky týchto rozmerov nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete spomedzi altánkov Nebraska, Miami, Baltimore, Colorado, Malibu, San Diego, Kalifornia, Columbus, Louisiana, Texas, Houston, San Francisco, Las Vegas či Virginia. Ide o klasické záhradné altánky so štvorcovým podkladom, stĺpmi, prípadne zábradliami. Výhodou tiež je, že ak by sa vám jeden z týchto altánkov zapáčil, no potrebovali by ste väčší, máte možnosť si vybrať aj z väčších rozmerov.

záhradný altánok Texas
Záhradný altánok Texas

Ďalšie rozmery

Záhradné altánky sú však dostupné aj v iných prevedeniach. Môžu byť napríklad uzatvárateľné, prípadne v iných tvaroch. Príkladom je uzatvárateľný altánok Utah s rozmermi 480×300 cm.

záhradný altánok Utah
Záhradný altánok Utah

Altánky nájdete aj so šesťuholníkovým pôdorysom. Tie klasické majú zvyčajne priemer od 320 cm, tak ako aj altánok Arizona či Alabama

záhradný altánok Alabama
Záhradný altánok Alabama

Spomedzi väčších altánkov, ktoré sa hodia na väčšie pozemky či záhrady alebo pre početnejšie rodiny, je vhodný napríklad altánok Oregon s rozmermi 600×400 cm.

záhradný altánok Oregon
Záhradný altánok Oregon

Pri všetkých altánkoch z našej ponuky si môžete vybrať z jednotlivých veľkostí uvedených v ponuke. Aj altánky s rozmerom 300×300 cm si môžete objednať vo väčšom prevedení, napríklad 400×400 cm. Preto sa nemusíte obávať, že by ste si nevedeli vybrať ten správny pre vás a vašu záhradu. Ak by ste mali akékoľvek otázky týkajúce sa (nielen) veľkosti altánkov, radi vám ich zodpovieme a pomôžeme pri plnení vášho záhradného sna. 

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice