Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Túžite po chatke?

Drevená chata SANTIAGO II s terasou

Záhradné chatky sú jedny z najobľúbenejších miest na trávenie voľného času. Majú veľa funkcií. Či ich použijeme na uskladnenie vecí, dielňu alebo ako sklad záhradného náradia. Tieto moderné prístrešky s krásnym vzhľadom sú vhodné aj na pohodlný pobyt a využívajú sa často aj na rekreáciu. Minule sme písali o tom ako si na záhrade spríjemniť pobyt celkovo, teraz sa budeme venovať najmä záhradným chatkám a ich možnostiam.

Materiály záhradných chatiek

Pri stavbe chatky sa používajú najmä prírodné materiály ako drevo a kameň. Prírodné materiály robia záhradné chatky vizuálne príťažlivé. V chladnom počasí izolujú teplo a v teplom počasí zase naopak – teplo dnu nevpustia. Mnoho ľudí sa rozhodne práve pre záhradnú chatku z dôvodu kompaktnosti, ľahkej manipulácie a prijateľnej ceny.

Výrobcovia na trhu ponúkajú rôzne druhy dreva – v závislosti od preferencií ako životný štýl, osobné preferencie alebo finančné možnosti. Najčastejšie využívané sú borovica a smrek, ktoré sú na prvom mieste. Nepatria síce medzi najlacnejšie materiály, ale je je to kvalitné a zdravé drevo. V našej ponuke je práve borovicové a smrekové drevo, ktoré je vyberané s veľkým zreteľom na kvalitu a proces spracovania. Keď si vyberiete chatku od kvalitného výrobcu, tak je v ponuke a samozrejmosťou aj dovoz a ďalšie služby podľa špecifickej dohody.

Záhradný domček MONACO 45mm

Nápady, dizajn a štýl

Záhradné chatky sú veľmi obľúbeným miestom pre deti. Ak máte väčší pozemok a priestor, tak je to ideálna príležitosť spríjemniť hry deťom kúpou práve takejto chatky. Môžu si tam zavolať kamarátov a vy ich budete mať pod dohľadom priamo na svojom pozemku. Záhradné chatky sú pre deti bezpečné. Na trhu nájdete aj veľa detských domčekov, ktoré majú ešte pridanú hodnotu vo forme veselých farieb.

Záhadný domček MONTE CARLO 45mm

Ako sme spomenuli, záhradné chatky môžu byť aj doplnkom k hlavnému domu a miestom napríklad na usporiadanie piknikov alebo víkendových raňajok. Niektoré záhradné chatky slúžia aj ako hosťovské domčeky. A tak vlastne zabezpečíte svojim návštevníkom radosť z vlastného ubytovania a vzájomné súkromie. Prostredie záhrady a záhradnej chatky dáva takisto priestor pre umelcov, ktorí potrebujú kľud na tvorenie a písanie. Z prostredia čerpajú inšpiráciu a nemajú vôkol žiadne rušivé vplyvy. Predstavte si napríklad záhradnú chatku zariadenú vo viktoriánskom štýle. Alebo si ju štylizujte do vašej obľúbenej rozprávky. Tradičná záhradná chatka s malou verandou nadobudne dokonalé rozmery rozprávkového sveta, ak ju obklopíte kvetmi, prípadne kríkmi a von umiestnite nábytok. Potom je už len chatka sama o sebe zdrojom inšpirácie.

Na trhu nájdete široký výber záhradných chatiek. Záhradnú chatku si môžete postaviť aj svojpomocne – ale – je to časovo náročná záležitosť, nemusí sa vám to podariť a v konečnom dôsledku vás to vyjde viac ako keď si chatku kúpite. Výrobca vám ku kúpe zabezpečí aj vyššie spomínaný servis – dovoz, inštalácia, prípadne pomoc s ostatnými otázkami ako je ďalšie zateplenie, atď.

K záhradnému domčeku alebo chatke si samozrejme prispôsobte aj sedenie či stôl. Malo by byť v rovnakom štýle ako chatka a ideálne z dreva. Súčasťou chatiek je veľakrát aj prístrešok, kde sa nábytok, respektíve posedenie, pokojne zmestí.

Záhadný domček PARIS 45mm

Článkom sme sa snažili poukázať na to, čo je pri kúpe chatky dôležité, prípadne ako sa dá využiť. Najdôležitejšie ale je – nájsť si kvalitného výrobcu. Výrobca chatiek musí mať na webe fotky chatiek, aby ste nekupovali “mačku vo vreci”. Ideálne je aj keď transparentne poukazuje na proces  – od výroby chatky až po doručenie k vám. Aby ste si pohodu mohli užívať, netrápiť sa nedostatkami, prípadne chatku meniť každých pár rokov.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice