Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Netradičné využitie záhradného domčeka

dom na strome

Určite už dobre viete, že záhradný domček je vynikajúcim miestom na uloženie všetkého vonkajšieho vybavenia a záhradného náradia. Avšak klasický záhradný domček sa môže premeniť na oveľa viac, než je obyčajný skladovací priestor. Možností, ako premeniť svoj záhradný domček na niečo nové a nezvyčajné, je mnoho. V tomto článku nájdete niekoľko nápadov a inšpirácií na naozaj netradičné spôsoby využitia záhradného domčeka. 

Záhradné mini spa

Záhradný domček ako sauna či mini spa? Odpoveď je určite áno! Premenením svojho záhradného domčeka na domáce spa môžete posunúť oddych a relaxáciu na vyšší level. Dnes sú domáce sauny čoraz viac populárne. Okrem skvelého oddychu a zdravotných benefitov vám domáca sauna ponúka niečo, čo sauny vo wellness či relax centrách neponúkajú. A to je maximálne súkromie a sauna len a len pre vás. A ako bonus si budete môcť pri saunovaní užívať výhľad na vonkajšie prostredie vašej záhradky či pozemku. Vaše domáce mini spa nemusí byť výhrade len domáca sauna. Môžete si do záhradného domčeka zaobstarať svoje obľúbené „rozmaznávajúce“ výrobky, kozmetiku, voňavé oleje či masážne kreslo. Ani kúpa malej vírivky nie je vôbec zlý nápad.

mini spa

Zdroj: https://fasssauna.isidor.de/outdoorsauna-vapor.html

Celoročné bývanie

Možno vás to prekvapí, možno nie, no záhradný domček môžete využívať aj na celoročné bývanie. Samozrejme, pri výbere domčeka bude treba dbať na jeho veľkosť, v závislosti od toho, koľko ľudí bude v domčeku bývať. Záhradný domček sa dá elektrifikovať, pripojiť na vodu, kanalizáciu a ani zimné mesiace nie sú problémom. Stačí, ak bude domček zateplený a vybavený zdrojom tepla. Tak bude plnohodnotné bývanie zabezpečené.

Tip: Akými spôsobmi môžete svoj záhradný domček vykurovať? Prečítajte si v našom staršom článku Ako vykurovať záhradný domček alebo chatku.

celoročné bývanie

Zdroj: http://www.almostlikehome.net/how-to-build-a-wooden-house-step-by-step.html

Záhradný home office

Práca z domu prináša niekoľko výhod. Menšie rozptýlenie, pohodlnejšie pracovné prostredie a žiadne cestovné náklady. Patríte aj vy do skupiny „home-officerov“? Čo v prípade, ak nemáte k dispozícii miestnosť pre kanceláriu? Premena záhradného domčeka na „home office“ je ideálnym riešením. Takéto záhradné kancelárie sa stávajú obľúbenými pre ľudí, ktoré si zakladajú svoje podnikanie alebo ich rozpočet im nedovoľuje prenájom kancelárskych priestorov. Záhradný domček predstavuje skvelé miesto na prácu z domu. Nik vás počas práce nebude rušiť a priestor okolo vás si môžete zariadiť presne tak, ako vám to vyhovuje. 

záhradný home office

Zdroj: https://deavita.net/garden-office-ideas-garden-office-pods.html

Domáca posilňovňa

Záhradný domček je vo všeobecnosti považovaný za jednu z najuniverzálnejších záhradných stavieb s mnohými spôsobmi využitia. Môžete si z neho vytvoriť takmer všetko. Jedným zo spôsobov môže byť aj domáca posilňovňa či telocvičňa. Ak ste zástancom aktívneho životného štýlu a pohyb a cvičenie sú neodmysliteľnou súčasťou vašich dní, potom takáto domáca posilňovňa je pre vás ako stvorená. Záhradný domček si môžete premeniť na vlastné súkromné mini fitness centrum. Perfektné miesto na vaše tréningy!

domáca posilňovňa

Zdroj: https://www.tgescapes.co.uk/residential-garden-gyms

Dom na strome

Jednou z netradičných alternatív záhradných domčekov sú aj domy na strome. V poslednej dobe sú čoraz viac populárne. Nie len ako miesto na výlet, ktoré si môžete prenajať ako ubytovanie, ale aj súčasť mnohých záhrad. Takýto domček na strome vám poslúži ako dokonalé, no o čosi netradičné miesto na oddych a relax. Navyše, môže sa premeniť aj na skvelé dobrodružstvo pre tých najmenších. Domček na strome vnesie do vašej záhrady živosť a veselosť s nádychom „rozprávkova“. 

Tip: Chceli by ste vyskúšať ubytovanie v dome na strome? Pozrite sa na niekoľko zaujímavých tipov na takýto netradičný druh ubytovania na Slovensku

dom na strome

Zdroj: https://www.mirror.co.uk/money/dad-builds-incredible-tree-house-22182550

Kreatívne miesto na tvorbu

Pre väčšinu autorov, spisovateľov či „kreatívcov“ je rozhodujúce mať vyhradené pracovné miesto, kde by sa mohli sústrediť na vytvorenie svojho diela. Miesto, ktoré podporí kreativitu, koncentráciu a na ktorom vás nikto nebude rušiť. Takýto produktívny priestor vám môže výrazne pomôcť pri konzistentnej práci. A preto môže byť záhradný domček perfektnou voľbou a útočiskom pre všetky kreatívne duše. 

kreatívne miesto

Zdroj: https://www.gardenaffairs.co.uk/blog-offering-inspiration-expert-advice/inspiring-ideas-for-styling-your-garden-office-interior

S trochou času a úsilia si zo záhradného domčeka dokážete vytvoriť skutočne netradičný, jedinečný ale aj kreatívny priestor. Ktorý nápad sa vám páčil najviac? Nám sa pozdávajú všetky! Svoj záhradný domček si môžete vybrať aj z našej ponuky, ktorá zahŕňa univerzálne záhradné stavby, a tak nebudete mať problém si svoj záhradný domček premeniť na čokoľvek. My sa už teraz tešíme na vaše kreatívne záhradné transformácie.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice