Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Inšpirácie na záhradné dekorácie počas Veľkej noci

veľkonočný strom

Veľká noc je doslovne za dverami a s ňou aj blížiace sa sviatky a dni voľna. Väčšina z nás ich chce prežiť v kruhu rodiny a ak to počasie dovolí, tak ideálne vonku alebo na záhrade. Ak máte záhradu, záhradný domček alebo chatu, tak potom už určite viete, kde budete dni voľna tráviť. Spríjemnite si pobyt v záhrade a vytvorte spolu s deťmi veľkonočné dekorácie. Inšpirácií je veľké množstvo a väčšinu z nich si dokážete vytvoriť úplne sami len s pomocou materiálov, ktoré máte v záhrade. Oživte si teda záhradu, záhradný domček a záhradný altánok aj pomocou našich inšpirácií.

K veľkonočným sviatkom neodmysliteľne patria veľkonočné vajíčka. V USA je dokonca tradícia, kedy rodičia poschovávajú vajíčka po záhrade a dome a deti ich musia hľadať. Nepíšeme, že si túto tradíciu musíte osvojiť, ale ozdobte si vajíčkami napríklad stromy. Tak ako na Vianoce vešiame na záhradný domček a stromy svetielka, takisto môžete vajíčka povesiť takmer všade. Ak máte v záhrade záhradný altánok, tak môžete vytvoriť z vajíčok reťaze, ktoré povesíte po celom jeho obvode.

Dvere záhradného domčeka

Už dávno neplatí, že vence sú spájané len s Vianocami. Posledné roky sú veľmi moderné práve veľkonočné vence. Vyrobiť si ho môžete z prútia alebo slamy. A dozdobenie je len na vás. Či už farebné stužky, vajíčka alebo malé postavičky zajačikov. Takisto môžete veniec oživiť živými alebo umelými kvetmi.  Iným variantom, ktorý je cenovo veľmi výhodný je veniec z maľovaných vajíčok. Nájdite stuhu, cez ktorú poprevliekajte veľkonočné vajíčka a tou istou stuhou veniec zaveste na dvere záhradného domčeka.

veniec1 veniec2

Nechcete na záhradnom domčeku klasický veľkonočný veniec?

Môžete zaexperimentovať a záhradný domček ozdobiť aj takouto netradičnou dekoráciou. Potrebujete k tomu dáždnik, umelé kvety a rôzne dekorácie. Tieto dekorácie potom naukladajte do dáždnika. Ak by ste chceli živé kvety, tak vytvorte jednoduchú vázu pomocou igelitového vrecúška, do ktorého stonky kvetov zabalíte a previažete gumičkou.

dáždnik

Ozdobte si záhradné kvetináče

Či už pred záhradný domček, do neho alebo kdekoľvek na záhrade – určite niekde máte kvetináč. Tak prečo ho veľkonočne nevyzdobiť? Na ozdobu môžete použiť špáradlá s rôznymi dekoráciami, ktoré zapichnete do hliny. Na tieto špáradlá sa hodia vajíčka, ale aj iné dekorácie zo slamy alebo z dreva – sliepočky, kuriatka či zajačiky. Ak by ste chceli zabaviť deti, tak skúste takýto motýľový kvetináč! Či už zo starých pohľadníc alebo z tvrdého papiera, povystrihujte motýliky a zaveste ich na kvety. Kvetináč sa hodí aj na výzdobu do záhradného altánku a nemusíte ho tam nechať len počas Veľkej noci!

motýli kvetináč

Využite staré pomôcky

Ak máte krhlu, ktorá je stará prípadne hrdzavá, tak je ideálnym riešením posledný krát ju využiť práve ako miesto na dekoráciu. Takisto do nej môžete vložiť rôzne kvety a ďalšie veľkonočné dekorácie. Na dvere záhradného domčeka ju uchyťte napríklad veľkou farebnou stuhou!

krhla

Použite prírodné materiály

Ak patríte k tým zručnejším, tak využívajte najmä prírodné materiály. Z prútia si môžete vyrobiť v podstate akékoľvek veľkonočné zvieratko a umiestniť si ho v záhrade. Iným typom môže byť kartón, z ktorého vyrobíte väčšie dekorácie a pozapichujete ich na rôzne miesta v záhrade.

Záhrada, záhradný domček ako aj záhradný altánok sú miesta, ktoré dávajú neobmedzené možnosti na výzdobu a tým využitie kreativity. Je to zábava nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Veľká noc tento rok ešte asi nebude plná jari a farieb, tak si ich do svojej záhrady prineste. Nezabudnite na výzdobu záhrady a domčeka a uvidíte, možno sa z tohto ozdobovania stane vaša rodinná tradícia.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice