Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Farebný záhradný domček oživí každú záhradu.

farebný záhradný domček

Záhrada je miestom, ktoré nám počas celého roka ponúka množstvo farieb. Každá farba má svoj vplyv na našu náladu a preto je záhrada mnohokrát miestom, na ktoré sa vydávame oddychovať a zrelaxovať. Počas tých chladnejších období je však farieb menej, no existuje množstvo riešení, ktorými si vniesť farebnosť do záhrady aj počas zimy či jesene. Jedným z nich je aj farebný záhradný domček. 

Oživte záhradu farbami

Farebný záhradný domček nielen oživí vašu záhradu, ale stane sa aj výnimočným a originálnym miestom. Navyše, farbám sa potešia aj tí najmenší, a o to viac, ak im dáte možnosť vyhrať sa s farbami tak, ako by chceli oni. Môžu sa na chvíľu stať záhradnými architektmi a navrhnúť, v akých farbách by ste mali váš záhradný domček namaľovať. Detská kreativita nemá hraníc a kto vie, možno vás svojimi nápadmi tak prekvapia, že iný záhradný domček už ani nebudete chcieť. 

Väčšina záhradných stavieb, či už je to záhradný domček, altánok či záhradná chatka, sú vyrobené z drevených materiálov a ošetrujú sa nátermi v prírodných farbách, najčastejšie vo farbách podobných drevu. Ak však túžite mať na záhrade skutočne originálny a jedinečný záhradný domček, farby môžu byť tým pravým riešením. Môžete si zvoliť jednu farbu, ktorou namaľujete celý záhradný domček, ale aj kombinácie rôznych farieb. Nie len, že bude váš záhradný domček či drevená chata jedinečná, ale farby vám môžu pomôcť aj zlepšiť náladu či odreagovať sa po dlhom dni v práci. Vyberte farby, ktoré máte radi a ktoré vo vás vzbudzujú pozitívne pocity a pustite sa do maľovania vášho záhradného domčeka či chatky.

zelený záhradný domček

Kreativite sa medze nekladú

Nič vám nebráni ani v tom, aby ste si na svoj záhradný domček namaľovali aj rôzne vzory či maľby. V tomto prípade môžu „na scénu“ nastúpiť zas vaše ratolesti, ktorým keď dáte voľnú ruku v kreslení a maľovaní, budú od radosti celé bez seba. Takýto veselý záhradný domček vám potom môže slúžiť nielen na relax, ale aj na zábavu a hranie sa s tými najmenšími členmi vašej rodiny. Deti milujú farby, tak prečo nevniesť trochu radosti aj do záhrady? Aspoň budete mať istotu, že deti trávia dostatok času na čerstvom vzduchu a že si ten čas užívajú. No a popritom ich budete mať pod kontrolou a môžete si tak pokojne vychutnať šálku kávy po náročnom dni. Zo záhradného domčeka sa pre deti môže stať aj ich „pevnosť“ či miesto, na ktorom počas letných nocí môžu prespať a cítiť sa tak ako praví dobrodruhovia. 

pastelový záhradný domček

Aké farby vyberať?

Ak by ste s výberom farieb pre váš záhradný domček predsa len mali problém či pochybnosti, pozrite sa na niekoľko tipov na farby a na to, ako na nás vplývajú. 

Zelená farba je známa pre svoje upokojujúce účinky. Ak chcete, aby vám záhradný domček či drevená chata slúžili najmä na oddych, môžete zvoliť práve túto farbu. Navyše, bude sa aj dokonale hodiť do prírodného prostredia vašej záhrady. Existuje mnoho odtieňov zelenej, už záleží na vašich preferenciách, či to bude jeden z tmavších alebo svetlejších.

Zaujímavý by mohol byť aj záhradný domček v bielej farbe. Biela farba je neutrálna a vyvoláva pocit čistoty. Dokonale sa hodí aj do záhrad a podobne ako zelená farba, taktiež podporuje pocit pokoja a pohody. Táto farba je obzvlášť typická pre škandinávsky typ domčeka či záhrady. Že taká neexistuje? Prečítajte si v našom staršom článku.

Červená farba ako farba pre záhradný domček je síce menej častá, no to neznamená, že by ste ju nemohli využiť. Môžete ju skombinovať s inými, menej výraznými farbami. Červená v sebe nesie energiu a život. Tak môžete vniesť o čosi viac živosti aj do vašej záhrady. 

červený záhradný domček s kvetinami

Obľúbené sú aj pastelové farby, ako napríklad ružová, tyrkysová či jemná žltá. Pôsobia ladne a neagresívne. Vnášajú do záhrady harmóniu a skvelo sa kombinujú. 

Modrá farba zas podporuje premýšľanie, sústredenie a kreativitu, preto by mohla byť vhodnou voľbou, ak vám váš záhradný domček či drevená chata slúži aj ako miesto, na ktorom sa venujete tvorivým činnostiam. Dnes už nie je nič výnimočné, že záhradné domčeky slúžia aj ako umelecké ateliéry, spisovne či dokonca kancelárie. 

Záhradný domček nemusíte namaľovať celý v jednej farbe. Veľmi pekne vyniknú aj záhradné domčeky v kombinácii viacerých farieb. Vyberte si napríklad tri či štyri farby, ktoré spolu ladia a namaľujte každý pás dreva inou farbou. Výsledok v podobe veselého záhradného domčeka vás určite poteší. Navyše, takáto aktivita je ako stvorená pre deti, ktoré si pestrofarebné maľovanie záhradného domčeka budú rozhodne užívať.

Záhradné domčeky či chatky slúžia nielen na odkladanie záhradného náradia, ale sú aj skvelým miestom na oddych, relaxáciu, čas strávený s rodinou a priateľmi. Zároveň môžu byť aj ozdobou a dominantou záhrady. Vytvorte si záhradné prostredie presne podľa vašich predstáv. Kreativite sa medze nekladú. Farebný záhradný domček či záhradná chatka sú skvelým riešením, ako do záhrady vniesť o čosi viac energie a radosti.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice