Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Chaty na celoročné bývanie. Aké máme v ponuke?

chata na celoročné bývanie_titulná

Snívate o pokojnom bývaní v obklopení prírody mimo rušných ulíc miest? Potom by vás určite mohli zaujať celoročné záhradné chaty, ktoré poskytujú ideálnu alternatívu bývania. Aké chaty na celoročné bývanie nájdete u nás v našej ponuke?

Čo v článku nájdete:

Dnes už chaty nie sú len letným či dovolenkovým útočiskom, ale sú čoraz viac žiadanými stavbami aj na celoročné bývanie. Či už sú to celoročné záhradné chaty, ale aj záhradné domčeky na bývanie, tieto stavby poskytujú možnosť plnohodnotného bývania.

V dnešnej dobe, kedy je mestský život často hektický, mnoho ľudí sníva o bývaní v pokojnom prostredí v náručí prírody. Bývanie v chate už nie je žiadnou novinkou. Práve naopak, dnes už široko dostupné montované celoročné chaty či záhradné domčeky predstavujú atraktívne a dostupné riešenia bývania. Tieto stavby ponúkajú jedinečnú zmes šarmu, pohodlia a spojenia s prírodou, ktorému sa život v meste nevyrovná.

Jednou z najkrajších výhod bývania v celoročnej chate je možnosť byť bližšie k prírode. Či už je chata v obklopení lesa, na pozemku pri jazere či v blízkosti lúky, za každých okolností ponúka svojim obyvateľom možnosť uniknúť z betónovej džungle a ponoriť sa do krás prírody. Bývanie na chate vám poskytne nielen možnosť plnohodnotného bývania, ale tiež príležitosť spojiť sa viac s prírodou – môžete si vychutnávať štebotanie vtákov pri prebúdzaní sa, prechádzky po zalesnených chodníčkoch či užívanie si pohľadu na hviezdnu oblohu pri večernom posedení na terase.

Chaty vo všeobecnosti evokujú pocit útulnosti a tepla, ktorý sa len ťažko dá napodobniť v mestskom prostredí. Vďaka svojej rustikálnej architektúre a prírodným materiálom vyžarujú celoročné záhradné chaty nadčasové kúzlo, ktoré doslova pozýva k oddychu a relaxu. Zababušiť sa do deky a vychutnávať si voľné chvíle za sprievodu zvuku praskajúceho dreva môže byť pri bývaní v chate súčasťou každodenného života.

Ak by ste si aj vy chceli zabezpečiť bývanie na chate, potom určite čítajte ďalej. Predstavíme vám niektoré chaty či domčeky z našej ponuky, ktoré sú ako stvorené na celoročné bývanie. Tak sa váš sen môže premeniť na realitu a vy si budete môcť užívať všetky výhody, ktoré chaty na celoročné bývanie ponúkajú.

Prízemné chaty

Prízemné celoročné záhradné chaty alebo záhradné domčeky na bývanie sú zvyčajne menšie drevené stavby, ktoré ponúkajú jedno podlažie a v niektorých prípadoch aj medzipodlažie. Aj napriek ich menšej veľkosti poskytujú plnohodnotné miesto na celoročné bývanie. Môžu byť skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú menší a útulnejší priestor, ako sú napríklad mladé páry alebo menej početné rodinky.

Tu je výber prízemných drevených chát z našej ponuky, ktoré sa skvele hodia na celoročné bývanie:

Záhradný domček Madison

Ak hľadáte jednoduché, rýchle a dostupné riešenie bývania, potom je záhradný domček Madison tou správnou voľbou. Predstavuje typ klasického bývania, ktoré pripomína bungalov. Disponuje dvoma spálňami, kúpeľnou, vstupnou halou a obývacou izbou s kuchyňou. Tak je ideálnym miestom na celoročné bývanie pre troj- či štvorčlenné rodiny. Obývacia miestnosť je dostatočne priestranná na to, aby sa vám do nej vošiel nielen gauč a konferenčný stolík, ale aj jedálenský stôl či pracovný kútik s kancelárskou stoličkou.

Záhradný domček MADISON
Drevená prízemná chata Madison
Záhradný domček MADISON
Záhradný domček MADISON s terasou

Domček Madison je dostupný aj vo variante s terasou:

Záhradný domček MADISON s terasou

Záhradný domček Cairo

Aj domček Cairo spadá do kategórie záhradné domčeky na bývanie. Disponuje totiž troma izbami a medziposchodím, a tak ponúka univerzálne riešenie, ktoré umožňuje akékoľvek usporiadanie. Domček Cairo sa tiež môže pýšiť terasou, čo je skvelou výhodou najmä pre tých, ktorí si radi vychutnávajú posedenia na čerstvom vzduchu. Zaujímavou časťou domčeka je aj spomínané medziposchodie, na ktoré sa dá dostať pomocou schodíkov. To si môžete premeniť na oddychovú miestnosť, priestor na čítanie či meditácie alebo ako miesto na hranie sa pre vaše deti. Dokopy poskytuje domček Cairo až 6 miest na spanie, takže v ňom bez problémov budete môcť privítať aj vašich hostí.

Záhradný domček CAIRO
Záhradný domček CAIRO
Záhradný domček CAIRO
Záhradný domček CAIRO

Záhradný domček Santiago IV

Tento zdanlivo nenápadný záhradný domček Santiago IV sa skvelo hodí nielen ako rekreačná chatka či menší penzión, ale poskytuje tiež príjemný priestor na celoročné bývanie. Ukrýva v sebe totiž obytné podkrovie, vďaka ktorému poskytuje až 6 miest na spanie, čo oceníte napríklad vtedy, ak k vám príde návšteva. Okrem obytného podkrovia sa v jeho interiéri nachádzajú ďalšie tri izby, ktoré sa dajú využiť ako obývačka spojená s kuchyňou, spálňa a kúpeľňa. Domček Santiago IV sa skvele hodí ako pokojné útočisko na pohodlné bývanie pre menšiu rodinku či pár.

chata santiago
chata austin interier

Tip: V našej ponuke nájdete viac chát z rodiny Santiago. Ktoré to sú a ktorá je tá pravá pre vás? Odpovede nájdete v tomto článku.

Poschodové chaty

Chaty na celoročné bývanie z tejto kategórie poskytujú o čosi väčší priestor na bývanie, a preto sú ideálne pre väčšie rodiny alebo pre tých, ktorí by si chceli zabezpečiť viac obytného priestoru.

Tu je výber poschodových drevených chát z našej ponuky, ktoré sa skvele hodia na celoročné bývanie:

Drevená chata Altanta III

Drevená chata Atlanta III je moderným kúskom, ktorý určite osloví nadšencov súčasného dizajnu. Spája v sebe totiž tradíciu, ktorú prináša drevo a moderný minimalistický dizajn v podobe jej štýlovej konštrukcie. Chata Atlanta III disponuje obývacím priestorom, ktorý sa dá jednoducho konfigurovať a prispôsobiť tak potrebám rodiny. Ďalej ponúka priestor na kuchyňu, jedálenský kút a podkrovie poskytuje dve miestnosti, ideálne na vytvorenie spálne a detskej izby či kancelárie.

Drevená chata ATLANTA III

Drevená chata Boston

Tento drevený skvost v podobe chaty Boston je ideálnou stavbou, ktorá sa dokonale hodí nielen ako rekreačná chata, ale aj ako chata na plnohodnotné bývanie počas celého roka. Disponuje piatimi miestnosťami, terasou a balkónom. V prednej časti má dve francúzske okná, ktoré vedú na terasu, kde si môžete v pokoji a na čerstvom vzduchu vychutnávať vašu rannú šálku kávy. Na prízemí sa nachádza priestranná obývacia miestnosť so schodiskom, kuchyňa a kúpeľňa. Na poschodí nájdete dve spálne a tiež menšiu chodbičku.

Drevená chata BOSTO o rozmere 530x970 cm s terasou a podkrovím
Drevená chata BOSTON s rozmerom 530x970 cm a podkrovím

Drevená chata Austin

Chata Austin svojim vzhľadom pripomína klasický vidiecky domček v jeho modernejšej podobe. Na prízemí chaty Austin sa nachádzajú tri miestnosti, a to predsieň, obývacia izba s kuchynským kútom a kúpeľňa. Podkrovie ukrýva dve spálne a priestor pred spálňami, ktorý sa dá využiť ako chodbička či prípadne pretransformovať na iné účely. Na chate Austin oceníte aj veľké presklené okná, ktoré vedú z obývacej miestnosti von, napríklad na terasu či priamo do záhrady. Chata Austin sa môže jednoducho premeniť na rozprávkové bývanie ideálne pre štvorčlenné rodinky.

Drevená chata AUSTIN o rozmere 600x620 cm s podkrovím
Drevená chata AUSTIN s rozmerom 600x620 cm
Drevená chata AUSTIN s rozmerom 600x620 cm

Niečo navyše o našich chatách

Ak vás oslovila niektorá z drevených stavieb z našej ponuky, potom určite oceníte aj informáciu o tom, že všetky stavby, ktoré u nás nájdete, sú vyrábané z kvalitných drevín, ktoré pochádzajú zo škandinávskych a sibírskych oblastí. Na výrobu našich chatiek, domčekov, altánkov či prístreškov a garáží využívame borovicové alebo smrekové drevo, ktoré vyrastalo v náročnejších podmienkach, vďaka čomu je odolnejšie a trvácnejšie v porovnaní s tuzemskými drevinami.

Chceli by ste si aj vy vytvoriť vlastné bývanie v obklopení prírody? Potom je výber celoročnej drevenej chatky tou ideálnou voľbou. Výber tej správnej drevenej stavby je prvým krokom k naplneniu tohto cieľa. Ešte predtým, než začnete bývať, je dôležité zabezpečiť niekoľko ďalších aspektov, ako je stavebné povolenie, zateplenie, zavedenie vody a elektriny do vašej chaty, ale aj patričná starostlivosť o drevo chaty, aby ste si zabezpečili plnohodnotné bývanie.

Tip: Pri kúpe stavieb z našej ponuky poskytujeme našim zákazníkom aj doplnkové služby, medzi ktorými nájdete nielen zateplenie, ale aj montáž, maľovanie, okapový systém, okenice či vypracovanie architektonického projektu.

Viac informácií, ktoré vám pomôžu zabezpečiť si vyše vysnívané bývanie v chate, môžete nájsť aj v týchto našich článkoch:

Čo všetko potrebujete vedieť, keď kupujete záhradnú chatku?

Záhradný domček, chata, altánok a sauna. Aké sú stavebné obmedzenia?

Klimatizácia v záhradnej chatke – áno či nie?

Čo zahŕňa cena našich produktov a spôsoby platby

Záhradné chatky a životné prostredie

5 chát, ktoré môžete využívať po celý rok

Ako zariadiť malú chatu

Ako sa starať o drevené záhradné domčeky a altánky?

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice