Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ako pripraviť záhradný domček na zimu?

Vnútro domčeka na naredia

Chladné počasie je tu a námraza v mnohých častiach Slovenska už tiež. Ak ste to ešte neurobili, teraz je ten správny čas zazimovať váš záhradný domček.

Neexistujú žiadne rýchle a zaručené rady na prípravu vašej chatky na zimu a mnoho z toho, akú prípravu zvoláte, záleží na tom, na čo ju používate.

Ak bude váš záhradný domček celú zimu len nečinne čakať na jar naplnený záhradným náradím a zásobami na letné aktivity, najlepší spôsob ako začať je vypratať všetko von, priestor chatky vyčistiť, skontrolovať a prípadne zaplátať trhliny v stene alebo streche.

Ak plánujete používať záhradný domček aj počas zimy, budete musieť tak či tak spraviť všetko čo sme spomenuli vyššie a ešte niečo navyše. Bez ohľadu na čo bude slúžiť, pekne poporiadku, najskôr upratať!

Záhradné domčeky sa môžu dosť zašpiniť najme počas leta a na jeseň, keď takýto záhradný domček plní prioritnú úlohu.

Zima je ten správny čas, aby ste sa uistili, že steny a podlaha sú bez nečistôt. Toto pôjde jednoduchšie, keď celú chatku vypracete. Vyčistite všetko náradie, zatialčo je von, vyprázdnite pohonné hmoty z mototických záhradnýchnáradí, ako sú kosačky, fúkadlá na lístie a pod.

Keď toto záhradné náradie uložíte späť, prikryte ho. Akékoľvek letné náradie by malo byť uložené v zadnej časti a zimné náradie by malo byť uložené v predu pre rýchly prístup.

Obhliadka

Ak ste už vyčistili a upratali, spravte si vnútornú a vonkajšiu prehliadku. Zalátajte všetky diery! Skontrolujte strechu, či na nej nie sú žiadne neutesnené plochy. V zime bude obzvlášť dôležité kontrolovať slabé a nedostatočne utesnené plochy na streche, aby ste sa uistili, že škody sa nezhoršia ešte viac počas nepriaznivého počasia.

Keď kontrolujete záhradný domček, skontrolujte si aj izoláciu, či v nej nie sú žiadne trhliny. Ak ešte izoláciu nemáte, teraz môže byť ten správny čas.

VYBAVTE SI ZÁHRADNÝ DOMČEK PRE ZIMNÉ ZÁĽUBY

Mnoho ľudí preferuje používať záhradné domčeky počas celého roka pre svoje koníčky a remeslá alebo pre svoje súkromie. Túžba po týchto činnostiach sa počas zimy nemení a častokrát zistíte, že táto túžba je počas zimy ešte silnejšia.

Takže príprava vášho záhradného domčeka na zimu môže vyžadovať omnoho viac, ako len upratanie a opravy nejakého skladíku v rohu vašej záhrady.

Ak chcete používať záhradný domček aj v zime, zvážte zateplenie stien a strechy. Zateplenie záhradného domčeka môže byť jednoduchšie, než si myslíte.

Potom, čo ste zateplili domček a namontovali potrebnú izoláciu, možno budete ešte chcieť investovať do nejakého zdroja tepla, aby vám bolo teplo zatilčo budete tráviť čas vonku v chatke.

Kachľová pec je efektívny zdroj tepla a energie, ale môžu byť mierne nákladné a rovnako nebezpečné, ak nie sú namontované správnym spôsobom! Takže ak toto pre vás nie je ako prijateľná možnosť, potom môže byť pre vás najlepšou voľbou elektrický ohrievač.

PRIPRAVTE SI ZÁHRADNÝ DOMČEK NA ZIMU

S prichádzajúcou zimou je ten správny čas, aby ste sa uistili, že vaša záhradná chatka to počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov bez problémov zvládne. Či ju už pripravujete len na prezimovanie alebo ju opravujete, aby vám poslúžila aj počas zimy, uistite sa, že bude dokonale pripravená na snehové búrky v zime, inak vás na jar bude čakať oveľa viac starostí.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice