Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Jesenné ozdoby do záhrady

Jesenná chatka

Jeseň pomaly ale isto klope na dvere. Už čoskoro nás na uliciach budú vítať pestré farby lístia stromov. Pre mnohých je práve jeseň obdobím plným romantiky a čara prírody. Farby, vzduch či vôňa bylinkového čaju v pohodlí vášho záhradného domčeka. Skvelá predstava, však? Čo tak si ešte túto ideálnu atmosféru vylepšiť dekoráciami pre záhradné domčeky pripomínajúcimi jeseň?

Jeseň je obdobím, ktoré prináša plody celoročnej práce v záhrade. Aj napriek hmlistým ránam a povinnostiam v záhrade je tým najfarebnejším časom roka, ktorý ponúka priestor na realizáciu. S využitím plodov, ktoré nám jeseň núka, si môžete aj do svojej vlastnej záhrady či záhradného altánku vniesť o čosi viac tepla. Listy teplých farieb, plody ako gaštany, šípky či sušené kvety, to všetko môžete využiť pri realizácii vašej kreativity.

Sušené kvety vydržia celú zimu

Váš záhradný altánok či chatku môžete skrášliť kyticami sušených kvetov. No nielen kvety vo váze. Na kvety v podobe kvetinových reťazí vám napríklad postačí len špagát a hlavičky vašich obľúbených kvetín. Dokážu vyčariť tú pravú jesennú atmosféru. Vo váze veľmi pekne vyniknú aj obilné klasy či dokonca sušené ozdobné trávy. Nebojte sa ani kombinácií s vetvičkami stromov. Ako ozvláštnenie môžete na vetvičky priviazať malé sušené čili papričky, feferónky či šišky.

Kytica sušených kvetov

Veniec si vytvoríte ľahko aj sami

Z klasov obilia si dokonca môžete vyrobiť dekoračný venček na dvere vášho záhradného domčeka. Stačiť vám na to budú obilné klasy či už pšeničné alebo žitné. Použiť môžete aj makovice, levanduľu či iné bylinky, ktoré máte radi a príjemne voňajú. Okrem toho sa vám zíde aj vopred zaobstaraný veniec, napríklad z polystyrénu, stužka a viazací drôt, no a samozrejme, nožnice. Pomocou drôtiku si naviažete obilné klásky do jednotlivých vetvičiek po tri až štyri klásky. Takým istým spôsobom si nachystáte aj kvetiny či iné dekorácie, ktoré vo venčeku chcete mať. Na predpripravený venček už len postupne kladiete jednotlivé vetvičky, ktoré prichytíte drôtikom. Venček si môžete naaranžovať podľa vlastných predstáv a preferencií s využitím rôznych kvetín, listov či byliniek. No a ak sa vám ešte nejaké vetvičky zvýšia, pokojne z nich môžete vyrobiť malú kytičku do vázy na váš záhradný stôl.

Veniec z kvetov na sviečku

Využite všetky plody jesene

Drevené chatky a altánky môžete ozvláštniť nielen venčekom z obilia. Vyrobiť si môžete aj typický dekoratívny venček z prútia. Na jeho výrobu vám postačia aj suroviny, ktoré nájdete na záhrade či v prírode počas jesennej prechádzky. Najvhodnejší materiál na výrobu takéhoto venčeka je brezové prútie, pretože sa najlepšie ohýba. Výroba takéhoto venca je skvelým cvičením pre vašu kreativitu. Použiť môžete všetko, čo v prírode či záhrade nájdete. Od brečtanového lístia, bukvíc, gaštanov, orechov cez šišky, žalude, šípky až po plody pajaseňa či hlohyne. Na internete nájdete určite veľa návodov ako si z prútia uviť korpus. Zafixujete ho buď pomocou prútu alebo drôtu. Následne na neho postupne pomocou drôtiku pripevníte všetok zozbieraný materiál. Takýto venček však nemusí slúžiť len ako ozdoba dverí, ale pokojne ho môžete použiť aj ako stolovú dekoráciu. Prípadne do stredu venčeka na stole môžete umiestniť kahanec so sviečkou a získate tak celoročnú ozdobu.

Možno menej tradičným, no o to originálnejším ozdobením vášho záhradného domčeka môže byť uvítacia tabuľka. No nie len taká obyčajná, ale vlastnoručne vyrobená. Použiť môžete malý kúsok dreva či drevenú tabuľku, na ktorú tušom napíšete čo len chcete. Napríklad aj „Vitajte v našom záhradnom kráľovstve.“  Následne tabuľku nalakujte ochranným lakom. Potom ju už len ozdobte podľa vlastného vkusu. Môžete využiť sušené kvetinky, rastlinky či farebné jesenné listy. Najprv si však všetky dekorácie prikladajte na tabuľku bez lepenia, aby ste zistili, kde sa vám najlepšie hodia. Veľmi pekne vyniknú sušené kvety ruží, levanduľa či rôzne klásky obilia. No voľba je samozrejme na vás.

Uvítacia tabuľa vítajte

Drevené chaty či záhradné domčeky si však môžete vyzdobiť aj kupovanými ozdobami. Veľmi pekne na stole záhradného domčeka vynikne svietnik či keramická váza. Ak máte vášeň pre hubárčenie, no samozrejme nie je to podmienkou, môže vás potešiť aj vyrezávaný drevený hríbik. Elegantnejšou voľbou, ktorou ozdobíte váš záhradný dom alebo altánok sú mozaikové nádoby či mozaikové gule, ktoré môžete použiť či už na zavesenie alebo ako dekoráciu stola. V rozličných obchodoch nájdete aj kvetináče z prírodných materiálov, ktoré dokonale zapadnú do jesennej výzdobnej atmosféry. No a samotnú atmosféru ešte viac podčiarknete, keď svoj záhradný dom či drevenú chatu vyzdobíte lampášom so sviečkou.

Ozdôb a inšpirácií je naozaj veľa. Ak k tomu  máte aj deti, tak je to ideálnou príležitosťou ako ich zabaviť. Vyzdobte si svoju chatku, altánok alebo domček. Zavolajte si priateľov a môžete si spraviť z ozdobovania veľmi podobnú tradíciu ako na Vianoce alebo Veľkú noc. A potom si už len môžete užívať príjemné chvíle pri dobrom čaji alebo káve.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice