Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Jesenné altánky z celého sveta

drevený altánok v náručí jesenných stromov

Jeseň je už v plnom prúde a všade naokolo vidíme príjemné teplé farby. Pre mnohých je jeseň najromantickejším obdobím roka, kedy sa príroda pekne hrá. Von je ešte stále pomerne teplo a tak máme možnosť užívať si slnečné lúče ešte pred príchodom zimy. Najideálnejšie je, ak si takúto dokonalú jesennú atmosféru môžeme užívať na záhrade v príjemnom prostredí záhradného altánku. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko zaujímavých jesenných záhradných altánkov. A ak altánok na vašej záhrade nemáte, možno sa nimi inšpirujete a dostanete chuť zaobstarať si ten svoj.

Jeseň ponúka skvelý čas pre rozvoj našej kreativity. Plno farieb naokolo, čerstvý vzduch a zubaté jesenné slnko predstavujú ideálnu kombináciu na čas strávený von. Spríjemniť vám ho môže práve záhradný altánok, v ktorom sa môžete dobiť energiou. Ktoré záhradné altánky vo svete by vás mohli inšpirovať? Pozrite sa spolu s nami na jesenné altánky, ktoré vynikajú svojou konštrukciou, polohou ale aj prevedením.

Altánok na brehu jazera

Ak ste romantická duša, určite vás pohľad na tento jesenný altánok na brehu jazera nenechá chladným. Dokonale zladené farby v príjemných jesenných teplých tónoch skvelo podčiarkujú čarovnosť tohto ročného obdobia. Navodzujú pokoj a súlad s prírodou. 

drevený altánok v náručí jesenných stromov

Zdroj: http://viralplanet.net/colors-autumn-20-amazing-photos/

Romantika so svetielkami

Jeseň je obdobím, kedy si môžeme vychutnávať príjemné počasie a keď sa trochu ochladí, dať si šálku dobrého čaju či kávy. Či už v spoločnosti rodiny alebo priateľov, na to, aby ste si vychutnali dni či večery počas babieho leta vám pomôže záhradný altánok. A čo tak takýto, pekne vyzdobený svetielkami a jesennými dekoráciami? (O jesenných dekoráciach do záhrady sme písali minulý rok v článku tu.)

záhradný altánok na jeseň

Zdroj: https://indulgy.com/post/mJ29IHFEs4/gazebo

Rustikálny štýl aj na jeseň

Pri svetielkach ešte chvíľu ostaneme. Svetelné reťaze, sviečky, svietniky či lampáše sa dokonale hodia k jesennému počasiu. Navodzujú pocity pohody a zútulňujú priestor. Rovnako skrášľujú aj záhradný altánok, ktorý avšak nemusí byť len obyčajnou drevenou konštrukciou. Môžete si ho premeniť aj na malé záhradné kráľovstvo, tak ako v prípade tohto rustikálneho altánku. Nájdete v ňom vonkajšiu kuchyňu, ktorá ponúka príležitosť na rôzne kulinárske večery strávené s rodinou či priateľmi ale aj priestor na sedenie. Počas jesene si tak môžete pozvať hostí a uvariť im napríklad špeciality z jesennej tekvice, ktorú ste si vypestovali na záhradke.

útulný záhradný altánok

Zdroj: https://ideas.sawhd.com/kitchen/10-stunning-outdoor-kitchen-ideas-for-your-backyard-inspiration/attachment/rustic-small-outdoor-kitchen-ideas-2/#dsgn

Záhradný altánok ako jesenná dekorácia

Záhradné altánky sú nielen praktickými pomocníkmi v záhrade, ale majú aj svoju estetickú funkciu. V mnohých prípadoch sú ozdobou záhrad či dokonca akýmsi záhradným kráľovstvom. Takáto záhradná ozdoba sa hodí do každého ročného obdobia, a teda aj na jeseň. Tento záhradný altánok dokonale vyniká svojou netradičnou konštrukciou a ladí s farbami jesene. Navyše, ponúka aj možnosť sedenia a tak si jeho majitelia môžu užívať slnečné jesenné dni. 

jesenne vyzdobený altánok

Zdroj: https://i.pinimg.com/originals/50/67/71/5067715e3977f0f4477479915b4e2e7c.jpg 

Ozajstné jesenné kráľovstvo

Ak sme doteraz hovorili o záhradnom kráľovstve, tak tento záhradný domček je jeho ukážkovým príkladom. Vkusný drevený altánok vyzdobený tematickými jesennými dekoráciami je miesto ako stvorené na užívanie si voľných chvíľ a slnečných lúčov pred tým, než príde zima a príležitostí na trávenie času von bude o čosi menej. Do takéhoto altánku si pokojne môžete umiestniť vonkajšie sedenie a vychutnávať si tak čas sami pre seba či s blízkymi. 

tekvice okolo záhradného altánku so závesmi

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/386394843029633493/?nic=1

Niet pochýb, že jeseň má skutočne svoje čaro. Príjemné teplé farby všade naokolo, čerstvý vzduch a zubaté slnečné lúče, to všetko sa spája do neodolateľnej atmosféry. Vychutnajte si aj vy jesenný čas naplno vo svojom záhradnom kráľovstve.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice