Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Ako si skrášliť okolie záhradného domčeku

Je tu leto a to nám prináša mnoho inšpirácií. Jednak na ne máme viac času a jednak je leto plné farieb a je to ideálny čas na skrášlenie našej záhrady alebo okolia záhradného domčeka. Záhradný domček sa v dnešnej dobe dá vybrať z ponuky ozaj krásny a keď si dotvoríte okolie, tak si môžete vytvoriť ozaj čarovné miesto pre svoj odpočinok.

Záhradný domček

Ako prvé pre skrášlenie okolia je podstatné vybrať si kvalitný a pekný záhradný domček. Na trhu nájdete ako lacné, tak aj drahé domčeky, takisto jednoduchšie, ale aj záhradné domčeky, ktoré vám poskytnú luxusné zátišie. Pri výbere dbajte však aj na kvalitu a materiály, z akých je záhradný domček vyrobený. Ideálnym materiálom je drevo, a to buď smrekové alebo borovicové. Pri kúpe takisto dbajte na to, aký proces dreva pri výrobe daný výrobca vykonáva. V tomto prípade obzvlášť platí, že najlacnejšie na trhu sa kupovať nevypláca.

Záhradný domček môžete využiť na rôzne činnosti, na prácu, na písanie, maľovanie, ako priestor na odpočinok alebo na zábavu vo voľnom čase. Poskytuje vám úkryt ako vo veľmi teplých dňoch, tak aj v tých upršaných. Existuje veľmi veľa možností ako si skrášliť domček a jeho okolie a my vám prinášame pár tipov. Fantázii sa ale medze nekladú.

9 tipov na skrášlenie domčeka a jeho okolia bez veľkých výdavkov

 1. K domčeku vedie cesta. Ako prvé skrášlite túto cestičku. Môžete ju len vysypať štrkom alebo vystavať ju z kameňov. takisto k domčeku môžu viesť schody.

 1. Nafarbite si domček nejakou farbou. Toto ocenia najviac deti. Skúste sa ich opýtať na názor a budete prekvapení, akú úžasnú farbu vám vyberú.

 1. Nezabudnite na miesto na sedenie. Vyberte si záhradný domček aj s plošinou a prístreškom, kde si budete môcť umiestniť záhradné posedenie na letné obedy alebo večere. Ak si vyberiete kvalitný nábytok, tak sedenie nebudete môcť schovávať ani počas letných búrok.

 1. Máte pri domčeku nevýrazný záhradný roh? Potrebujete ho oživiť farbami? Použite staré plechovky alebo krhly a zasaďte tam kvety. A z nudného rohu sa razom stane veselý kútik.

 1. Zmeňte starý bicykel na okrasný prvok v okolí vášho záhradného domčeka! Ak máte doma starý nepoužívaný bicykel, tak ho neschovávajte v pivnici. Natrite ho celý farbou – ideálne tak, aby sa hodil k vášmu domčeku a oprite ho o strom. Do predného košíka nasaďte kvety a môže sa stať krásnou záhradnou dekoráciou.

 1. Nevyhadzujte fľaše od vína. Ak disponujete starými sklenenými fľaškami, môžu sa z nich stať kŕmitka pre vtáčiky, ktoré využijete nielen v lete. Umiestnite ich kamkoľvek v záhrade. Pridanou hodnotou bude ukľudňujúci štebot vtáčikov.

 1. Máte vo vašom drevenom plote diery? Vyplňte ich farebnými guličkami. Slnečné lúče sa od nich budú odrážať a vy si vytvoríte v záhrade zaujímavú svetelnú dekoráciu. Obzvlášť pekné to bude pri západe slnka.

 1. Iným spôsobom ako si môžete oživiť vašu záhradu a okolie záhradného domčeka je obyčajná stará pneumatika.Nevyhadzujte ju! Zaveste ju na strom, vložte do nej kvety a trpaslíka a spravíte krásnu dekoráciu, ktorú vám bude závidieť nejeden sused.

 1. Máte v záhrade veľký a pevný strom? Vybudujte si okolo neho sedenie. Čo poviete – ako lepšie si spríjemniť letné dni?

Záhradný domček a jeho okolie sa dá ozdobiť čímkoľvek podľa vašich predstáv. Iným prípadom môže byť, ak máte rodinný dom. Vtedy je ideálnym miestom na oddych záhradný altánok. Tipy ako si skrášliť záhradný altánok nájdete tu.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

 • 3 ročná záruka v cene každého produktu
 • Ku každému produktu impregnat zdarma
 • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
 • Facebook
  4,9/5
  85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice