Naše produkty vyrábame z kvalitného smrekového a borovicového dreva, ktoré sa dováža z vysokých nadmorských výšok. Pri výbere sme veľmi opatrní a dozeráme na kvalitu a zdravie dreva. Drevo použité na záhradné domčeky a chaty je výhradne škandinávsky alebo sibírsky smrek, ktoré má vďaka svojej tvrdosti a hustote omnoho dlhšiu trvácnosť, než tuzemský smrek. Vďaka tejto vlastnosti výborne odoláva aj tým najnáročnejším poveternostným podmienkam.

Následne sa drevo píli na fošne (rezivo) a poukladá sa na seba tak, aby mohol cez medzeri prúdiť vzduch.Prirodzeným schnutím zabránime znehodnoteniu dreva plesňami, prasklinami a vypadávaním uzlov (hŕč).

Po dobu troch rokov, ktoré drevo trávilo na voľnom priestranstve sa dosušuje v špecializovaných sušičkách na vlhkosť 14-16%.Náhlym vysušením by sa rezivo znehodnotilo a bolo by takmer nepoužitelné na kvalitný výrobok.

Moderná technológia, ktorou disponujeme, zaručuje presné spracovanie materiálua dbá na kvalitu výrobku, ktorý prinášame do Vašich záhrad.

Finálny ľubovoľne vybratý náter z našej širokej farebnej škály sa realizuje ako posledný, tesne pred dodaním výrobku na miesto.