Záhradný domček s palmovou strechou: pocit dovolenky v južnom mori

záhradný domček

Strecha z palmových listov na záhrade? V teplejších oblastiach vnútrozemia si môžete vytvoriť priam atmosferocké útočisko, ktoré dáva pocit skutočného ocitnutia sa pri južnom mori! V tomto príbehu si prečítate ako prebieha montáž záhradného domčeka pri bazéne.

Stavba záhradného domčeka: od základov po dokonalú palmovú strechu

Stavba sa môže častokrát začať rôznymi prekážkami. Najdôležitejšie je mať pripravenú základovu plochu, kde bude záhradný domček postavený. Plocha, kde bude domček stáť, nemusí byť rovinatá a preto treba klásť dôraz na to, aby boli základové pásy (ako napríklad v tomto prípade) v rovine.

záhradný domček

Záhradný domček je pri príchode na jeho nový domov rozložený na samotné dosky, ktoré do seba dokonale zapadajú. Pred samotným začatím stavby je potrebné rozložiť si dosky na rovnaké kopy aby bola stavba jedhoduchšia. Aj keď sa to nezdá, mnohokrát je rozložený po celom dvore.

záhradný domček

Samotná stavba začína vytvorením podkladovej konštrukcie z imregnovaných hranolov, ktoré chránia samotný záhradný domček pred vlhkosťou, škodcami a hnilobou.

záhradný domček

Pokračujeme ukladaním bočných stien, ktoré sa medzi sebou prekladajú jedna po druhej a zabezpečujú tak stabilitu záhradného domčeka.

záhradný domček

Pri postupnom raste stien do nich vložíme rám na dvere, prípadne okná a môžeme začať z jednej strany klásť podlahu.

záhradný domček

Po dokončení stien, okien a dverí na vrch umiestnime a upevníme strešnú konštrukciu.

záhradný domček

Krokvy sa zbiehajú v hviezdicovom tvare kde su držané kovovou platničkou v rovnakom tvare.

záhradný domček

Na tomto zábere je už strecha kompletná. Konkrétne v tomto prípade bola strecha na pravej časti fotky skrátená kvôli palme.

záhradný domček

Dokonca aj zvnútra vyzerá strecha dokonalo. Strecha je natretá bezfarebným impregnačným náterom, ktorý chráni drevo pred pliesňami a škodcami.

záhradný domček

Na strechu sa natiahne izolačná vrstva (v tomto prípade lepenka) a na jej povrchu sú poukladané palmové listy ktoré dodávajú záhradnému domčeku prímorskú atmosféru.

záhradný domčekzáhradný domček

Svetlosivé steny, biely klobúk a útulná pohovka s vankúšmi a dekou ladených v námorníckom štýle zmenia záhradný domček na plážový.

záhradný domček

Vchod je zdobený pekným modo-bielym privítaním “Bienvenue à la Mer” (Vitajte na mori). Takéto malé veci upriamujú pozornosť na detail, ktorý dáva záhradnému domu veľmi osobný nádych.

záhradný domček

Medzi záhradným domčekom a bazénom sa nachádza drevená terasa vhodná na umiestnenie lehátok na opaľovanie počas horúcich letných dní. Kto by sem nechcel ísť na dovolenku?

záhradný domčekzáhradný domček

doprava zdarma

zdarma SR

doprava zdarma

3 ročná záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma