Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Už viete aký altánok si kúpite na jar?

Záhradný altanok

Možno ste to ani nevedeli alebo ste sa nad tým nezamýšľali, ale altánkov je na trhu veľa typov. Záhradný altánok je predovšetkým miesto, ktoré má mať oddychovú funkciu. Druhou najdôležitejšou funkciou je úkryt pred nepriaznivým počasím – či už v lete alebo počas dažďa, prípadne pred chladnejšími dňami. Vedeli ste ale, že altánok môže mať aj oveľa širšie využitie?

Spôsobov ako získať altánok je viac. Môžete vziať stavbu do vlastných rúk, môžete si zakúpiť hotový altánok, dať si vyrobiť altánok na mieru alebo vložiť altánok do rúk exteriérového architekta. Záhradný altánok dodá vašej záhrade krásu a eleganciu. Môže byť pridanou hodnotou vášho rodinného domu alebo ako funkčné rozšírenie majetku. Záhradné altánky nájdete v rôznych tvaroch a veľkostiach. Môžete ho postaviť na spevnenej zemi alebo ako súčasť pri vašom dome. Altánok môžete mať otvorený alebo uzatvorený, prípadne len zamrežovaný.

Záhradný altánok je vynikajúci priestor na posedenie s rodinou, stolovanie a stretnutia s hosťami. Veľkosť konštrukcie závisí od vašich kapacitných možností. Po analýze vonkajších priestorov si musíte všímať aj ostatné faktory. Týmito sú otázky typu či preferujete slnko alebo tieň, aký účel má mať altánok, či bude v altánku aj elektrina, atď. (Umiestneniu záhradného altánku sme sa venovali v článku v lete).

Nezabudnite ani na to, že aj záhradný altánok môže byť dizajnérsky kúsok a závisí len od vás ako si ho skrášlite a zariadite.

Vyvýšený altánok

Tento altánok sa hodí najmä do záhrad, ktoré majú nerovný povrch. Nerovný povrch však môžete vytvoriť aj umelo. Tým zabezpečíte vzdialenejšie miesto od záhrady, kde pracujete a zároveň sa z väčšej výšky môžete pozrieť na výsledok svojej práce v záhrade. Ak chcete, aby altánok pôsobil exotickejšie, tak ho nechajte otvorený a počas pobytu v záhrade do neho poveste záclony. Vyvýšené miesto môžete poobkladať kameňmi a kúsok exotiky prinesiete aj do vašej záhrady!

zvyseny altanok

Jednoduchosť v záhrade

Tento altánok slúži ako miesto, kde sa stretávate s hosťami a uskutočňujete napríklad piknik alebo posedenie pri káve či víne. Je to jednoduchý altánok so základnou konštrukciou. Mal by mať však dostatočne veľa priestoru na to, aby ste dnu vedeli umiestniť lavičky a stôl. Aj v prípade jednoduchšieho altánku nezabudnite na to, že by mal byť vo vzájomnej symbióze s celou záhradou a prípadne aj rodinným domom.

altanok jednoduchy

Altánok ako súčasť rodinného domu

Tento altánok je súčasťou rodinného domu a primárne slúži ako ochrana pred slnkom. Ak nechcete s hosťami sedieť vo vnútri, ale posedieť si vonku, tak potom je tento altánok ideálnou voľbou. Jednak ušetríte miesto v záhrade a jednak sa nebudete potiť na terase, prípadne vás altánok ochráni pred letným dažďom. Altánok je postavený ako pokračovanie podlahy, preto na jeho stavbu myslite už pri stavbe domu.

altanok ako sucast rodinneho domu

Viacúčelný altánok

Tento altánok má ešte jednoduchší diazjn ako predošlý. Jeho výhoda je, že sa dá zrealizovať aj za jeden víkend. Využiť ho môžete na posedenie, grilovanie, pestovanie zelene alebo do neho umiestnite bazén či vírivú vaňu!

altanok_bazen

Griltánok

Máte radi grilovanie a neviete sa ho už dočkať? Na Slovensku nám grilovačky často pokazí práve zlé počasie. A preto je griltánok to pravé! Nájdite altánku vhodné miesto v blízkosti domu a vytvorte z neho vonkajšiu kuchyňu. Vo vnútri môžete vytvoriť úložné priestory, kde môžete mať pomôcky na grilovanie. Súčasťou môžu byť aj prenosné chladničky alebo boxy.

griltanok

Tip na záver

V zahraničí sú moderné záhradné altánky, ktoré v nás evokujú nejakú rozprávku. Je tomu aj v prípade tohto altánku, ktorý má podobu domčeku hobitov z Pána Prsteňov. Altánok je kombináciou dreva a sochárskeho umenia, eleganciou a útulnosťou. Konkrétne altánok na obrázku bol vyrobený pre svadobný obrad. Predstavte si vaše deti a radosť z tohto altánku. Dnu si môžete umiestniť čo len chcete a práve tento altánok vám môže poslúžiť najmä ako inšpirácia.

rozpravkovy altanok

Na záver článku je dôležité spomenúť fakt, že každý z uvedených altánkov si viete postaviť aj sami. Je preto ale potrebné vedieť pár dôležitých vecí – o konštrukcii, materiáloch, náteroch a podobne. Pokiaľ nie ste rodený majster, tak toto nechajte radšej na odborníkov. Dbajte na kvalitu a nie na rýchle riešenie. Ešte je do jari dosť času na to, aby ste si mohli pokojne zvážiť čo chcete a ako to zrealizujete.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice