Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Netradičné záhradné domčeky

Záhradný domček v tvare kokosu

Záhradné domčeky boli kedysi len malými, zväčša drevenými stavbami, ktoré sa nachádzali v záhradách či dvoroch rodinných domov. Ako malé útočisko ponúkali chládok počas horúcich letných dní a zároveň aj miestom, ktoré pomáha pri záhradných prácach. Doba sa však mení a s ňou aj spôsoby, akým svoje záhradné domčeky ľudia používajú.

Dnes už nie je výnimkou, že záhradný domček môže slúžiť napríklad ako sauna či umelecký ateliér. A ako sa menia funkcie záhradných domčekov, tak sa mení aj ich dizajn, či už ide o farbu, materiál či tvar a veľkosť záhradného domčeka.  Vybrali sme pre vás niekoľko naozaj netradičných záhradných domčekov. Poďte sa spolu s nami na nich pozrieť a kto vie, možno vás inšpirujú pri výbere toho vášho.

Záhradný domček v oblých tvaroch

Dnes už nie je nič výnimočné, keď domček nemá klasické hranaté steny. Toto pravidlo potvrdzuje aj tento futuristicky vyzerajúci oblý záhradný domček. Prečo nie? Môže byť skvelým miestom na oddych, ale môže slúžiť napríklad aj ako externá kancelária či štúdio.

moderný záhradný domček

V súlade s prírodou

Dôkazom, že váš záhradný domček môže dokonale splynúť s prostredím prírody navôkol je práve táto netypická stavba. Tento záhradný domček má tvar listu, dokonca aj jeho farba je totožná s lístím stromov. Aj samotné dvere ako vstup do domčeka predstavujú list stromu.

drevený domček s vysokou strechou

Viac poschodí? Prečo nie!

Záhradný domček na strome a dokonca niekoľko poschodový? Nie, to nie je vymyslené miesto z rozprávky, ale skutočne môže existovať, dokonca aj vo vašej záhrade. Takéto skutočné záhradné kráľovstvo môže byť miestom oddychu, inšpirácie ale aj osláv s rodinou či priateľmi.

poschodový domček na strome

Pocit dovolenky v južnom mori

Nie každý rok nám vyjdú peniaze na to ísť na dovolenku. Ale keď si raz kúpite domček, ktorý prímorskú atmosféru pripomína, tak toho nikdy nebudete ľutovať! Pozrite sa ako si taký domček postaviť a inšpirujte sa touto našou stavbou.

tropický domček pri bazéne

Záhradná guľa

Hovorili sme už o oblom záhradnom domčeku. Ale čo tak napríklad záhradný domček ako guľa? Určite prinesie do záhrady trošku noblesy, ale aj extravagancie zároveň.

guľový altánok

Vajíčko

O niečo viac modernejší a futuristický je domček v podobe vajíčka. Je skôr akousi záhradnou bunkou, ktorá však môže dokonale slúžiť rovnako, ako klasický záhradný domček. Nezdá sa vám trošku futuristický? Určite by vzbudil záujem nejedného suseda.

záhradný domček v tvare vajca

Domček trpaslíkov

Ukážkou toho, že aj drevený záhradný domček môže byť netradičný je práve tento, ktorý pripomína domček trpaslíkov či hobitov. Môže slúžiť ako okrasa záhrady a zároveň ako miesto kam si odložíte náradie prípadne veci na grilovanie.

rozprávkový záhradný domček

Príves ako domček

Inšpiráciam a nápadom sa v dnešnej dobe hranice ozaj nekladú. Ako záhradný domček vám dokonca môže poslúžiť aj starý príves. Presvedčte sa sami.

záhradný domček na kolesách

Dúfame, že sme vás trošku inšpirovali. Ak chcete ešte viac inšpirácií na rozprávkový záhradný domček, tak si prečítajte náš starší článok s rozprávkovými domčekmi. A ak ste sa rozhodli pre kúpu domčeku, tak nás neváhajte kontaktovať. Poradíme vám tak, aby ste si kúsok rozprávky a pohodlia priniesli aj do vašej záhrady.

Zdroj fotiek: www.pinterest.com

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice