Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Najkrajšie a najlepšie sauny na Slovensku

Sauna Kunstdorf

Saunovanie patrí medzi vyhľadávané relaxačné procedúry a bez pochýb ho obľubujú mnohí z nás. Poskytuje skvelý relax pre telo a myseľ. Našťastie, Slovensko je krajinou bohatou na mnoho prírodných krás, termálnych prameňov, kúpeľov a miest na relaxáciu a oddych a výnimkou nie sú práve ani sauny. 

Chceli by ste zažiť o čosi netradičné saunovanie? Máme pre vás niekoľko tipov na zaujímavé miesta na Slovensku, kde si túto blahodarnú procedúru môžete vychutnať tak trochu inak. Túžite po saunovaní uprostred prírody? Alebo by ste chceli okúsiť saunu vo výnimočnom prostredí? Pozrite sa spolu s nami na niekoľko skutočne zaujímavých sáun, ktoré môžete nájsť priamo u nás doma. 

Lesná sauna

Lesná sauna

Zdroj: lesnasauna.sk

Originálna sauna situovaná priamo v srdci prírody sa nachádza v obci Spišský Hrhov. Leží na úpätí lesa v starom ovocnom sade. Ponúka netradičný, no o to intenzívnejší zážitok zo saunovania, počas ktorého si môžete užívať dokonalý výhľad na Spišský hrad. Lesná sauna je originálnym architektonickým prvkom so zaujímavým konceptom. Je totiž zadarmo prístupná každému, kto má záujem o saunovanie v prírode. Stačí si len tento netradičný zážitok vopred rezervovať. Lesná sauna je postavená v zaujímavom netypickom tvare, no jej interiér je postavený podľa tradičných techník. Kúri sa v nej drevom v piecke a ochladzuje s využitím vody z potoka. Táto tradično-netradičná Lesná sauna slúži nielen obyvateľom Spišského Hrhova, ale aj turistom. Realizáciu tohto inšpiratívneho miesta na oddych „má na svedomí“ občianske centrum Wove, Centrum architektúry a Čierne diery za pomoci obecného podniku Hrhovské služby. Prevádzkovanie sauny spoločne zabezpečujú obyvatelia Spišského Hrhova, ktorí sa starajú o hygienu, zásoby dreva aj výmenu materiálov. Jedinou nevýhodou tohto čarovného miesta na oddych je vysoká obsadenosť termínov. 

Viac informácií o Lesnej saune aj možnosti rezervácie nájdete tu.

Zelená žaba

Sauny Zelená žaba

Zdroj: kupelezelenazaba.sk

V obklopení krásnej prírody leží aj toto moderné centrum oddychu – kúpele respektíve kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach. Jeho história siaha až 80 rokov dozadu a dnes sa teší zrekonštruovanej podobe. Jeho súčasťou je aj príjemné wellness, ktorého dominantou je práve prírodné prostredie, v ktorom sa nachádza. Saunový svet leží uprostred ihličnatého lesíka a ukrýva v sebe niekoľko druhov sáun. Na svoje si prídu milovníci fínskej, parnej, bylinkovej ale aj infrasauny. Samotné sauny majú zaujímavý a netradičný dizajn valcovitých kaskádových domčekov, čo celému komplexu dodáva zaujímavý a dizajnový vzhľad priamo uprostred prírody. Lokalita celého komplexu ešte viac umocňuje zážitok zo saunovania, počas ktorého si môžete vychutnávať pohľad do otvorenej prírody za sprievodu spevu vtákov. Túto netradičnú formu saunovania môžete využiť dokonca aj počas noci a užiť si napríklad romantický relax pod hviezdnou oblohou. 

Viac informácií o saunách a wellness na Zelenej Žabe nájdete tu.

Ľudová sauna Kunstdorf

Sauna Kunstdorf

Zdroj: oazy.sk

Spojenie umenia a relaxácie v sebe nesie práve táto ľudová sauna v obci Dúbravica v okrese Banská Bystrica. Nachádza sa na okraji obce uprostred prírody a jej realizácia bola založená na domácej ľudovej tradícii. Východiskom totiž boli ľudové stavby slovenskej salašníckej architektúry. Za výstavbou tejto prírodnej sauny stojí občianske združenie Periférne centrá a samotná sauna je dielom architektonickej skupiny H3T z Čiech. Podarilo sa im vytvoriť unikátne miesto, ktoré v sebe spája nielen architektúru ale aj oddych a relaxáciu. Sauna Kunstdorf sa nachádza približne 10 minút chôdze od obce a využiť ju môžu zadarmo všetci návštevníci. Všetci saunoví priaznivci, ktorí na toto miesto zavítajú, môžu prispieť dobrovoľným príspevkom. Návšteva sauny sa rezervuje priamo v občianskom združení a saunu si buď môžete pripraviť sami, alebo vám pomôcť môžu aj členovia Periférnych centier.

Zaujímavosťou tejto lokality, okrem prírodnej sauny, je aj unikátna umelecká inštalácia. Nesie názov Skratka do neba a ide o rebrík siahajúci do výšky 5 metrov na zemou. Ponúka netradičný pohľad na okolitú krajinu zahŕňajúc vrcholy Nízkych Tatier a Veľkej Fatry.

Rebrík

Zdroj: mybystrica.sme.sk

Tip: Aké účinky so sebou prináša pravidelné saunovanie a aké typy sáun poznáme? A viete, ako sa správne saunovať? Prečítajte si, prečo je saunovanie zdravé po celý rok v našom článku.

Gothal Liptovská osada

Sauna Gothal

Zdroj: sobola.sk

Aj keď nie úplne izolovane, no stále v obklopení prírody leží rezort Gothal. Nachádza sa medzi dedinami Liptovská Osada a Liptovská Lúžna. Okrem ubytovania a rôznych športových či relaxačných aktivít ponúka aj wellness, ktorého súčasťou sú rôzne druhy sáun. Čo však robí toto miesto výnimočným je unikátny bazén so slanou vodou z Mŕtveho mora, v ktorom môžete vyskúšať tzv. floating. Ide o nadnášajúci efekt, ktorý by ste zažili pri kúpaní sa v Mŕtvom mori. Táto relaxačná technika má priaznivé účinky na telo a myseľ, poskytuje hlboký relax, uvoľnenie svalov, zlepšenie kožných problémov a mnoho ďalších benefitov. 

Sauna priamo doma?

Je saunovanie jednou z vašich obľúbených relaxačných aktivít? Nie vždy však máme možnosť saunovania ihneď k dispozícii. Niekedy je prekážkou čas, niekedy vzdialenosť, niekedy zas vysoká obsadenosť či iné situácie. Mnohokrát nemáme chuť ani na preplnené wellness centrá alebo cestovanie za oddychom. Našťastie, aj na takéto situácie existujú riešenia. Jedným z nich môže byť domáca sauna priamo doma. Možno je to pre vás prekvapením či niečím, čo nepovažujete za bežné, avšak takéto domáce vonkajšie sauny sú čoraz častejšou súčasťou mnohých záhrad a pozemkov. Sú skvelým riešením, ako si zabezpečiť oddych, za ktorým nemusíte cestovať, robiť rezervácie či obávať sa, že vás počas saunovania budú rušiť iní návštevníci. 

Tip: Ak ste aj vy nadšencom relaxačných procedúr, možno vás budú zaujímať benefity fínskej a infrasauny. Poznáte, aký je medzi nimi rozdiel a aké výhody má každá z nich? Prečítajte si v našom článku.

Domáca sauna vám poskytne pokoj a harmóniu – presne to, čo počas relaxácie a oddychu potrebujete. Domáce drevené sauny sú dnes už dostupným produktom a aj ich samotná cena je rozumná. Vo väčšine prípadov majú podobu drevených domčekov a veľkosť, tvar či prevedenie si už môžete vybrať podľa vašich preferencií či dispozícií miesta, na ktorom by vaša sauna mohla stáť. Predstavu domácich sáun si môžete vytvoriť aj prezretím ponuky našich záhradných stavieb, medzi nimi aj vonkajších sáun

Pravidelný pobyt v saune má nespochybniteľne množstvo priaznivých účinkov na telo a myseľ. Predsa len, saunovanie ako procedúru poznali už aj v dobe bronzovej. K dokonalému oddychu mnohokrát neodmysliteľne patrí aj harmónia a prijemná atmosféra. V obklopení prírody sa oddychuje omnoho lepšie ako v rušných centrách. Niekedy je to najlepšie a najkrajšie práve to najjednoduchšie. A to môže platiť aj v prípade sáun či saunovania.  

Upozornenie: Pred tým, než sa rozhodnete začať so saunovaním, poraďte sa so svojim lekárom. Saunovanie sa totiž v určitých prípadoch neodporúča. 

Vzhľadom na aktuálnu situáciu môžu mať sauny či centrá spomenuté v tomto článku obmedzené možnosti návštev či rezervácií.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice