Súri vás to? Pozrite si naše

Skladovky
Články

Malé záhradné stavby pre veľkú radosť

zahradny domcek na naradie

Patríte medzi ľudí, ktorí si radi užívajú svoj voľný čas niekde vonku na čerstvom vzduchu? V takomto prípade by rozhodne mala byť súčasťou vášho exteriéru záhrada, ktorá sa o to postará. Avšak svoju záhradu by ste mali vybaviť nielen voľnočasovými pomocníkmi, ale aj tými praktickými. Čo je praktické a ozaj sa hodí mať v záhrade?

Záhradné domčeky na náradie udržujú poriadok

K praktickým a tiež dôležitým pomocníkom našej záhrady patri práve záhradné domčeky, určené na náradie. Do záhradných domčekov je možné uskladňovať všetko domáce náradie ako aj nejaké väčšie stroje, ktoré slúžia na obnovu a pravidelnú starostlivosť nášho exteriéru. Medzi väčších pomocníkov patrí kosačka, stoličky, stôl, slnečník, hojdačka alebo detská trampolína.

Zabavte deti a majte ich pod dohľadom

Pre deti na hranie vynikajúco poslúžia detské domčeky. Umiestnite ich na svojom pozemku, nezaberú veľa miesta a budete mať deti vždy pod dohľadom. Na trhu je ich veľké množstvo rôznych veľkostí a rôznych materiálov. Či už malý plastový alebo väčší drevený – deti si v nich nájdu svoje útočisko a priestor na hry.

dievca a domcek

Záhradný domček splní viac funkcií

Pokiaľ ste sa rozhodli pre kúpu záhradného domčeka, tak by vám malo byť jasné, na čo presne bude váš domček slúžiť. Či už vyberáte len nejaký malý domček, ale takisto pri väčšom by ste mali zvážiť viacero faktorov. Položte si odpovede minimálne na tieto otázky: Na čo bude slúžiť? Chcete ho využívať celoročne? Z akého materiálu má byť? Kam ho umiestniť? Veľa užitočných článkov nájdete aj na našom blogu. Ak sa neviete rozhodnúť, tak si určite nechajte poradiť od odborníkov.

Využitie záhradného domčeka

Záhradné domčeky sa delia podľa použitého materiálu ako aj podľa rozlohy. Záhradný domček môžete mať len ako účelovú stavbu. Takéto domčeky môžu byť plastové, drevené a plechové. Takisto ako domčeky na náradie slúžia na uskladnenie všetkého náradia a tiež domácej techniky. Veľkosť takýchto domčekov býva do 10 metrov štvorcových. Na trhu môžete tiež nájsť domčeky so širším využitím, ako sú nejaké väčšie drevené stavby ako napríklad drevené chaty. Tieto sa v záhrade využívajú celoročne a slúžia najmä na oddych. Takéto záhradné domčeky majú základňu od 12 do 25 metrov štvorcových. Tieto stavby si tiež môžete kúpiť s väčšími možnosťami výberu ich príslušenstva. Ich samozrejmosťou sú tiež jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere, okná a strešná krytina.

Ako vám v záhrade môžu poslúžiť altánky alebo pergoly?

V záhrade pôsobia altánky nielenže príjemným estetickým a krásnym dojmom, avšak za veľmi krátky čas sa tiež môžete presvedčiť aj o ich širokom využití. Ešte krajšie pôsobia drevené záhradné domčeky, záhradné altánky a pergoly. Vďaka svojmu použitému materiálu tiež zapadajú do prírody a skvelo odrážajú celý dizajn záhrady. Medzi ich nevýhodu môže patriť patrí potreba ich natierať vhodným ochranným náterom, ktorý musíte pravidelne opakovať. Ak sa však budete o drevo starať pravidelne, tak vám potom vydrží stavba veľmi dlho. O tom ako natierať záhradné domčeky, altánky a iné konštrukcie sme písali tu.

altanok v zahrade

Ako to je so stavebným povolením?

Ak ste sa rozhodli pre vystavanie vlastného záhradného domčeka namiesto jeho kúpy, tak vedzte, že pri jeho plánovaní budete musieť rátať s tým, že potrebujete na to povolenie. Ak ide o domček, ktorý má byť väčší ako 25 metrov štvorcových alebo o hocijaký betónový základ domčeka, je nutné ohlásiť jeho stavbu. Bez povolenia je možné realizovať len stavbu domčeka s nadzemným poschodím a so svojou základňou, ktorá má len do 25 metrov štvorcových. Na toto určite nezabudnite a dôkladne si naštudujte potrebnú legislatívu. Ak by ste sa nevyznali, tak sa určite obráťte na odborníkov.

Leto sa rozbehlo v plnom prúde a vyzerá, že nás čaká veľmi veľa pekných dní. Najlepší oddych je práve ten v záhrade, preto si ho čo najviac užite a spríjemnite. Nemusíte nutne kupovať alebo stavať domček. Niekedy stačí len pár drobností a vaša záhrada sa stane oázou pokoja a miestom, kde sa budete stretávať s rodinou a priateľmi.

magazín ďalšie odporúčané

Radosť z nákupu Ďalšie dôvody
prečo si vybrať nás

  • 3 ročná záruka v cene každého produktu
  • Ku každému produktu impregnat zdarma
  • Za každý predaný produkt vysadíme 10 stromčekov 
  • Facebook
    4,9/5
    85 recenzií
Záhradný domček SANTIAGO
Moderný altánok UTAH
Záhradný domček MONACO
Záhradný altánok OREGON
Záhradný domček SANTIAGO
Záhradný domček PULA
Záhradný altánok ARIZONA
Záhradný domček VALENCIA
Záhradný Domček PULA

Veľmi vyzdvihujem spôsob komunikácie. Rýchle reakcie, ústretovosť, informovanie zákazníka o všetkom. Chlapi- montážnici boli milí, ústretoví, slúšní. Super! Veľa zdaru Vám prajem!

Ján L

Skvelá komunikácia, poradenstvo, rýchle jednanie s firmou a výsledkom je nadherný altánok, s ktorým som nesmierne spokojná. Ďakujem a MôjAltánok vrelo odporúčam!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, veľmi slušná trojica pracovníkov a za 8 hodín bola táto chatka postavená. Jednoznačne nás MojAltanok.sk prekvapili vysokou úrovňou svojej práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naša škola využila služby firmy MôjAltánok a musíme ju pochváliť za kvalitne odvedenú prácu. Žiaci a učitelia môžu altánok využívať bez obáv o svoje zdravie. Ďakujeme a vrelo odporúčame ďalším záujemcom ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikácia pri objednávke. S montážou sme boli spokojný, cena zodpovedá kvalite. Domček splnil naše očakávania, určite odporúčam ostatným.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionálny prístup, rýchla odpoveď, dobré služby, tovar splnil očakávania na 100%. Odporúčam.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Záhradný altánok bol už dlhšiu dobu našim snom, preto sme veľmi spokojní s kvalitou, termínom dodania a montážou od tejto spoločnosti. Veľmi pekne ďakujeme za kvalitne prevedenú prácu

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximálna spokojnosť s komunikáciou. Vybavenie a termín dodania bol dokonca kratší, ako bolo dohodnuté a úplne top bola práca dvoch chlapov na stavbe samotného domčeka- z našej strany úplná spokojnosť. Ďakujeme!

Adela Birova, Choča

Bol som veľmi spokojný s prístupom ako aj s prácou pracovníkov priamo pri stavbe domčeka. S domčekom sme taktiež veľmi spokojní, úplne spĺňa naše predstavy. Vďaka.

Ján Gonda, Levice